Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 147

Thread: Galerie

  1. #22
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Sunt doar zvonuri referitoare la Moldovan sau ai informatii mai precise? El este dorit la Galati, dar conducerea Argesului ce parere are? Exista vreo alternativa de inlocuire?

  2. #23
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Cine este pitesteanul Tudose care a stat in fata la gala fotbalului ?!? Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  3. #24
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Dorin, sa stii ca nu am fost la "Gala fotbalului romanesc", desi mi-ar fi placut sa merg. Asa ca nu stiu despre cine vorbesti, poate e altcineva...

  4. #25
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tudose
    Dorin, sa stii ca nu am fost la "Gala fotbalului romanesc", desi mi-ar fi placut sa merg. Asa ca nu stiu despre cine vorbesti, poate e altcineva...
    Asa era scris in articolul de pe " Ziua " Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  5. #26
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Nu-mi ramane decat sa ma pregatesc sa merg la anul...

  6. #27
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1

    Campionatul 2003/2004

    Pentru crirad :"Clubul sprijina galeria da doar o parte:"Vulturii Violeti" ei primesc de la club legitimatii de intrare in stadion si autocar pentru deplasare in schimbul acestora vulturii nu protesteaza atunci cand pe teren echipa nu arata nimik...Este greu de crezut ca se va putea realiza ceva la Pitesti atata timp cat la conducere se afla oameni gen Ilinca.

  7. #28
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    De aceea am spus ca galeria ar trebui sprijinita de club! Am o discutie acum cu Tudose pe www.fcarges.net
    Am scris mai multe...Este vgina conducerii ca asa se compoarta si sper sa nu ajunga i9n momentul in care nu vor mai avea suporteri.
    Faptul ca deseori echipa nu arata nimic este doar mentalitatea jucatorilor: un profesionist adevarat, are citeodata momente slabe dar isi revine. De cind Barcelona s-a interesat de Dica, cite goluri a mai inscris Dica?

  8. #29
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    La Pitesti galeria nu va fi ajutata niciodata in adevaratul sens al cuvantului atata timp cat la conducere se vor afla persoane gen Ilinca.Imi aduc aminte ca la o discutie avuta cu Ilinca asta vara cand i-am cerut sprijin pt a face o coregrafie la spectacolul de implinire a 50 de ani a clubului alb violet acesta ne-a spus ca nu are el banii lui Becali si Netoiu pt a da la galerie.In alta ordine de idei o vina aparte o are si Asociatia Suporterilor care ar trebui sa se ocupe de aceste lucruri pe cand pe ei nu-i intereseaza.Sunt curios unde or fi banii care ii iau de la jucatori dar mai ales unde sint banii pe care i-au incasat de la membrii pe cotizatii???Dar asta e viata merge inainte noi vom continua sa incercam imbunatatirea imaginii suporterului pitestean insa avem nevoie de ajutor.Si ca o mica informatie pe la sfarsitul lui februarie grupul Ultras Viola va scoate pe piata propriile fulare.Vrem sa fie o palma data conducerii clubului care nu face nimic pentru imbunatatirea imaginii.Iar pt Moldovan sa stea linistit ca banii din care facem fularele nu sunt banii pe care el ne-a acuzat ca i-am primit pentru a cere "demisia"!

  9. #30
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Pentru Maniacul:

    Ok, vad ca nici voi nu vreti nici ei sa va impacati... Poate este mai bine sa va organizati mai bine in gruparea Ultras Viola, sa stringeti fonduri si sa fiti prezenti tot timpul alaturi de echipa, si ce este mai important sa nu va implicati in altercatii cu celelalte galerii sau cu conducerea. Ar trebui sa aratati clubului si celorlati suporteri ca sunteti in stare sa sprijiniti echipa si sa va comportati normal.

    Doar astfel puteti cistiga considerare din partea celorlalti.

    Incercati sa fiti independenti, sa nu va "rugati" de conducere sa nu cereti ajutorul. Puteti face fata fara ajutorul lor.

  10. #31
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Da asa o sa si facem...Nici macar nu vrem sa apceptam mila lor...noi si in deplasari mergem pe banii nostrii...Asa se va intampla si la meciul cu Dinamo de pe 6 martie cand incercam sa pregatim cateva surprize.

  11. #32
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Doar sa fie niste surprize placute, trebuie sa atrageti atentia prin normalitate si nu prin scandari la adresa clubului... Sunteti suporteri ai echipei FC Arges si nu anti-suporterii clubului!!!
    Mult succes in continuare...

  12. #33
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maniacul
    Imi aduc aminte ca la o discutie avuta cu Ilinca asta vara cand i-am cerut sprijin pt a face o coregrafie la spectacolul de implinire a 50 de ani a clubului alb violet acesta ne-a spus ca nu are el banii lui Becali si Netoiu pt a da la galerie.
    Maniacule, am niste intrebari concrete in problema asta:
    - cati sunteti angrenati in coregrafie?
    - ce vreti sa faceti exact?
    - de ce materiale si in ce cantitati aveti nevoie?
    - cat costa toate acestea pentru un meci?

    Acesta e primul pas la care trebuie sa va ganditi, sa aveti un plan, o strategie precisa.

    In plus, cred ca acestea erau intrebarile pe care trebuia sa vi le puna si Ilinca, nu sa refuze direct fara sa asculte nimic.
    Last edited by Tudose; 14th January 2004 at 16:58.

  13. #34
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    La adresa http://www.geocities.com/argesfc puteti gasi o multime de poze cu galeria. Poate folosi celor care vor sa puna la punct site-ul "Ultra Viola", luati legatura cu autorul paginii.

  14. #35
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Avem toate pozele..Majoritatea sunt date de mine webmasterului...o noutate de la ultras viola:"azi incepand cu ora 17 se va inregistra la un stiudio din Pitesti imnul Ultras Viola"....

  15. #36
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Maniacule, uita-te cateva mesaje mai sus, ai niste intrebari pe care le-am pus...

  16. #37
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Imi cer scuze din neatentie am sarit peste acel mesaj.O sa incerc sa rasp dau ex pe ultima noastra incercare care a fost la meciul cu steaua.iata rasp:
    1.De obicei majoritatea venim cu idei la ceea ce se poate realiza.De obicei fiecare se ocupa sa cumpere anumite lucruri.
    2.sa readucem galeria din trivale acolo unde era acum cativa ani.
    3.Depinde de ceea ce vrem sa realiza putem folosi dif materiale enumer numai cateva:role,confetii,steaguri,placute..etc iar cantitatea se stabileste in functie de cat de mare se va realiza coregrafia:pe un sector ,2 sau 5...
    4.Se poate realiza ceva frumos si cu bani putini , nu asa cum spunea smoala ca el nu are banii suficienti p realizarea de coregrafii...nu stiu o suma exacta.


    Cam ata daca mai este ceva astept intrebari!

  17. #38
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Maniacule, te-as ruga sa ne povestesti ultimele evenimente legate de galeria FC Arges si de pactul intre "Vulturii Violeti" si "Ultras Viola".

  18. #39
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    La ora la care las acest mesaj nu se poate vorbi de un pact.Este adevarat ca relatiile intre cele doua grupari au revenit la sentimente mai bune insa abia dupa meciul cu Dinamo se va decide daca se vor impaca si vor sustine impreuna pe FCARGES.Pana atunci ambele grupuri vor face deplasarea la Bucuresti Ultras Viola va pleca de la Stadion in timp ce oamenii lui Smoala vor pleca de la Asoiatia Suporterilor.Voi reveni cu amanunte saptamana viitoare!

  19. #40
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    95
    Reputatie
    1

    Carte

    Apropo, cum fac si eu rost de "FC Arges '45"?

  20. #41
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    "FC Arges '45" a aparut in 1998, dar acum un an inca existau exemplare in stoc, au fost distribuite ca bilete de intrare la meciul cu Farul, cel castigat in ultimul minut. Posibil sa mai fie la club si acum.
    In schimb, in 2003 a aparut "Istoria fotbalului argesean" a lui Sebastian Tudor. Poate fi achizitionata de la librariile din Pitesti, sau comandata on-line de la "Editura Paralela 45". Pot spune ca aceasta din urma a fost bine apreciata inclusiv de suporterii pitesteni din Boston

  21. #42
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Desi la inceput de retur se parea ca Ultras Viola si Vulturii Violeti vor stat uniti in acest retur lucrurile nu au stat chiar asa.Dupa ce in prima etapa a returului ambele grupuri au mers la Bucuresti pentru meciul cu Dinamo discutiile au inceput sa apara.In urma unor atacuri dure venite din partea Vulturilor , Ultras Viola a hotarat sa rupa intelegerea.Astfel la meciul cu Petrolul cele doua grupari au stat din nou separate Ultras Viola la Peluza Nord si Vulturii Violeti la tribuna.Pe durata primei reprize ei si-au incurajat permanent favoritii.Cu trecerea timpului insa Ultras Viola a inceput sa prseze.Astfel la inceput de repriza a doua ei au afisat un mesaj catre Ion Moldovan:"Moldovan scaparea ta adu la Pitest:CUPA".La final de meci Ultras Viola a cerut insistent demisia Comisarului , multumind in mod ironic favoritilor si intorcandu-se cu spatele.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •