Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 44

Thread: Cu ce probleme se confrunta Steaua , si cum ati rezolva voi acele probleme ?

  1. #22
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    saraca steaua noastra trebuia sa o spui cind a luat-o nu acum. e vai mama noastra, asta e. un mirlan care se comporta cu jucatorii fara cel mai mic respect si-i trateaza ca pe slugi. nu e prima declaratie aiurea a lui jiji. vezi povestea cartilor de vizita. ne ump,le asta de penibil ceva de nu se poate. imi vine sa borasc. cere pe ma-sa. de unde si cine ii va da dreptate. el crede ca poate sa spune ce vrea ca are bani si da cu ei in cdreapta si-n stinga, dar uita ca si altii au bani, dar si smecherie suficienta sa il beleasca. mai e si imbecilul de meme p'acolo, basca frustratul de tzupirca.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Shi mie mi se pare de-a dreptul prosteasca aceasta cerere a lui Gigi. Dar baietzi, nu fitzi chiar atat de duri. Pana una alta Gigi are o mare calitate : are bani shi dragoste pentru Steaua. In acelashi timp insa are un mare dezavantaj, la care m-am mai referit pe thread-ul Gigi Becali : vorbeshte prea mult shi spune (de multe ori) prostii. Am mai spus-o : sa-shi ia un consilier, un purtator de cuvant shi sa vorbeasca mai putzin; pana una alta vad ca tot da din plisc. Despre Meme.......are shi el cam acelashi defect. Despre Pitzi nu zic inca nimic.......il las pana la vara.....iar daca nu ia titlul atunci cu sigurantza trebuie debarcat.
    ex-alpopa

  3. #24
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ai bine cu un destept la pierdere decit cu un prost la cistig. cam asta cred eu. din experienta mea de cite ori am avut de a face cu prosti a iesit rau desi debuta bine. daca si-ar lua un consilier ar insemna ca are bun simt. dupa cum se vede n-are, asta ma ingrijoreaza pe mine.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  4. 18th February 2004, 21:51

  5. #25
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    ai bine cu un destept la pierdere decit cu un prost la cistig. cam asta cred eu. din experienta mea de cite ori am avut de a face cu prosti a iesit rau desi debuta bine. daca si-ar lua un consilier ar insemna ca are bun simt. dupa cum se vede n-are, asta ma ingrijoreaza pe mine.
    Spunea ca poate isi vinde sufletul !
    Sper ca Steaua sa joace pe teren , ca in Europa ... poti fi si vindut , da poti fi si mincat !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  6. #26
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    dragul meu, el spune multe. chiar foarte multe si de cele mai multe ori prea multe. l-as cinsti mai mult daca ar fi ceva mai discret si fara tromboane. astept inca.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  7. #27
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Cu gazonul ce se intimpla pentru retur ?
    Stiu ca pentru cealalta editie Steaua va avea din nou un gazon f bun , dar returul ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #28
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    l-am vazut pe becali la un institut de cercetari impreuna cu dinescu, cercetind gazonul. poate la toamna va fi gata.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #29
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    ce mai de aude de supendarile?
    Forzza Steaua

  10. #30
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Cu gazonul ce se intimpla pentru retur ?
    Stiu ca pentru cealalta editie Steaua va avea din nou un gazon f bun , dar returul ?
    Pai se vorbea ca o sa aduca un covor din Olanda. Cum e imposibil sa planteze iarba shi sa mai shi creasca in 3 saptamani (parca atat mai e pana la meciul cu Rapidul), e posibil sa aduca gazonul ala olandez. Dar asta s-a zis....sa vedem ce s-o face........Oricum, nu sunt necesare pregatiri speciale. Gazonul e adus in 2-3 zile shi e instalat pe deasupra. Macar sa arate bine la suprafatza ca dedesubt shtim cu totzii ce e.
    ex-alpopa

  11. #31
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Pai se vorbea ca o sa aduca un covor din Olanda. Cum e imposibil sa planteze iarba shi sa mai shi creasca in 3 saptamani (parca atat mai e pana la meciul cu Rapidul), e posibil sa aduca gazonul ala olandez. Dar asta s-a zis....sa vedem ce s-o face........Oricum, nu sunt necesare pregatiri speciale. Gazonul e adus in 2-3 zile shi e instalat pe deasupra. Macar sa arate bine la suprafatza ca dedesubt shtim cu totzii ce e.
    Pentru noi e simplu sa aratam cu degetul , daca ceva nu iese cum ne convine sau cum ar trebui .
    Ginditi-va ce efort financiar este un covor nou , care sa reziste pina in vara cind oricum se vrea refacerea totala a suprafetei de joc !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  12. #32
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Doamne, imi aduc aminte cum arata gazonul si stadionul in general prin 80', in 86 cind am luat CCE. Ce vremuri, mergeam cu un prieten la stadion, aveam abonament, un meci nu pierdeam. Prietenul asta al meu facea socoteala cit a costat un gol, daca iesea mai mult de 5 lei, era deranj mare.
    Si cind te gindesti ca acum ciini se lauda cu groapa aia nenorocita si ne rid in nas.

  13. #33
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Florentin
    Doamne, imi aduc aminte cum arata gazonul si stadionul in general prin 80', in 86 cind am luat CCE. Ce vremuri, mergeam cu un prieten la stadion, aveam abonament, un meci nu pierdeam. Prietenul asta al meu facea socoteala cit a costat un gol, daca iesea mai mult de 5 lei, era deranj mare.
    Si cind te gindesti ca acum ciini se lauda cu groapa aia nenorocita si ne rid in nas.
    Se lauda ? - zici tu
    jenant , ca nu prea au cu ce ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #34
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Am vazut aseara la TV nishte imagini cu stadionul. Avea scaune noi shi prelata ashezata pentru a proteja "gazonul" de ploaie. Totushi, se pare ca nu a fost adus covorul de iarba din Olanda (acel covor promis de Gigi pentru retur)..........deci cred k vom avea o mare problema : avand in vedere ce vreme e p-afara shi faptul ca iarba care este acum e tot aia de-anu' trecut, eu cred ca vom avea cel putzin pentru cateva etape un gazon infect. Sper sa ma inshel.

    PS : Nea' Gigi! Mai ai 10 zile! Adu shi tu o iarba ca lumea; pan' la vara ce facem? Baie in namol?!
    ex-alpopa

  15. #35
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Prelata va face mult , o sa vezi !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  16. #36
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    mda ...
    revin cu precizari , dupa primele cinci etape :
    Prelata si NISIPUL - o sa faca mult !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #37
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    mda ...
    revin cu precizari , dupa primele cinci etape :
    Prelata si NISIPUL - o sa faca mult !
    Mai , nu e bine...Nu vezi ca ploua si nu se mai opreste?!
    Am ajuns sa am emotii mai mari cu vremea decat cu adversarii!!!
    Gigi, fa gazonul ala odata!!!

  18. #38
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    o sa-l faca da' mai la vara. pina atunci culegem roadele, adica orezul
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  19. #39
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    o sa-l faca da' mai la vara. pina atunci culegem roadele, adica orezul
    Da-l incolo de orez...Se joaca pe puncte...Avem nevoie de ele...Deci , daca e nashpa vremea, sa joace pe Cotroceni...

  20. #40
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    avem nevoie ca de apa, dar nu chiar de apa pe teren sper sa se descurce si sa bata la scor. asa de mult imi place un scor mare
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  21. #41
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    avem nevoie ca de apa, dar nu chiar de apa pe teren sper sa se descurce si sa bata la scor. asa de mult imi place un scor mare
    4-1 , ajunge ?
    Sunt pe val ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  22. 18th April 2004, 08:33

  23. #42
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Urmele trecutului n-au fost inlaturate ...
    iata ce scrie azi gsp june 28
    Nu licitează nimeni tribuna din Ghencea
    La sfīrşitul săptămīnii trecute a avut loc cea de-a doua licitaţie pentru tribuna oficială din Ghencea, organizată de firma Tehnorob SRL, care mai are de recuperat o creanţă de 1,3 milioane de dolari de la CSA Steaua. Ca şi la prima şedinţă, nu s-a prezentat īnsă nici un cumpărător. Următorul termen a fost stabilit pentru 28 iulie, cīnd preţul imobilului, estimat la 10 milioane de dolari, va fi scăzut cu 25 la sută, după care va fi acceptată cea mai bună ofertă.

    10 milioane de dolari (!) pentru o creanta de 1.3 mil ...
    Ce de bani d-le !!!???
    Eu unul as cumpara ... da' cu ce ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •