Cu dezamagire trebuie sa spun ca articolele care apar pe site-ul Onlinesport.ro au o natura preferentiala. Este oare normal acest lucru? Este profesionist acest mod de abordare?

Sunt de ceva timp un cititor fidel al acestor articole, si trecand peste unele neajunsuri cu privire la continutul articolelor(mici greseli de ortografie si de continut, scuzabile altfel) totusi ma intreb daca exista o anumita echidistanta in alegerea subiectelor care apar pe site. Ma refer, in special la rubrica in care apar subiectele din NBA. Dau nota 10 editorilor site-ului pentru ca isi dau silinta traducerii in in lb. romana a unor subiecte preluate de pe NBA.com sau alte site-uri de sport. Insa ce ramane de facut cu subiectul ales spre traducere si pus pe site?

Subiectul ales ar trebui sa fie unul de maxim interes in domeniul si la momentul respectiv. De exemplu: duelul Shaq-Yao din meciul direct dintre Lakers si Rockets "nu a irosit nici o picatura de cerneala" pe site-ul dvs. Si totusi intre cei doi se duce duelul celor mai in forma pivoti din Vest, candidati pentru postul de pivot titular in All-Star-Game. Daca acest lucru nu a fost totusi asa de important, poate cele 44 de puncte ale lui Francis in acelasi meci ar fi trebuit sa va determine sa scrieti...
Exista acest subiectivism din cauza ca avem unele simpatii fata de unele echipe sau unii jucatori? Mai mult ca sigur.

O alta problema ar fi inconsecventa in updatarea rubricilor. Sunt perfect constient de faptul ca aceasta activitate este una neremunerata sau remunerata in foarte mica masura. Si totusi, "daca am intrat in hora trebuie sa joc"! De aceea ar trebui facute update-uri zilnice sau macar la 2 zile, bineinteles daca se doreste pe onlinesport.ro seriozitate si consecventa.

Concluzie: poate nu exista timpul necesar si/sau motivatia nece$ara pentru a updata acest site, dar de vreme ce o persoana isi asuma o raspundere, ca editor, ar trebui sa se comporte ca atare.

Nu vreau doar sa critic acest site, deoarece eu pot doar sa presupun greutatile intalnite de editorii acestui site, insa totusi am convingerea ca, critica mea va duce la progresul acestui portal de sport! Succes!