Quote Originally Posted by ion-1
Referitor la suporterii dinamo-steaua, desigur ca sunt si suporteri rezonabili in randul acestora (foarte putini, cel putin cat am observat pe acest forum..de fapt, unul singur..vasiletzurka sau cam asa ceva..oricum, cu o floare..).
din moment ce sunt pomenit voi raspunde aici.

sunt multi suporteri rezonabili si cei mai multi nu scriu aici. nu pot fi de acord cu faptul ca tu ii numesti intr-un fel mai "subtil" bolnavi. de ce? pentru ca tin cu echipe care au fost fondate de comunisti? ce vina au ei? aveam patru ani cind constantin si crainiceanu sau voinescu intrau la taica-meu in casa. crezi ca ii pasa cuiva de cine a facut echipele intr-o vreme cind putini ar fi spus ca peste 40 de ani comunismul se va sfirsi? asa am ajuns sa tin cu steaua si am tinut cu ea indiferent unde a fost. eu nu spun cuiva sa tina sau sa nu tina cu vreo echipa. unul din topicurile jignitoare este "de ce dinamo este echipa cea mai urita". acestea sunt echipele de azi si cu astea defilam. nu exista echipa in fotbalul romanesc care sa nu fi facut un blat sau vreun compromis rusinos. in loc sa discutam ce putem face toti microbistii pentru a face din fotblat fotbal, se gasesc destui care sa creada ca au pus mina pe intelepciune. fiecare e mai roman decit altul. e de plins. cind nu au argumente injura, mint, iti spun ca esti tigan sau homosexual. stupid si inept. nu mai vorbesc de acuzatiile fara acoperire si de mofturile unora mai scortosi care pretind ca ei sunt de neatins. tot ei acuza fara probe.

cind am postat "taieturi din ziare" edmond, posesorul total al imaprtialitatii a binevoit sa imi atraga atentia ca provoc scandal. de ce? pentru ca o gasca de agramati prolifereaza acuzatii fara fond?

sa formulez atunci scopul acestei intilniri pe arena:

- ce inseamna a fi suporter?
- de ce a fi suporter inseamna a desconsidera pe altii?
- personal nu am contorizat ip-urile altora si nici nu am intereseaza. de ce asa-zisii "curati" de la voi nu sunt in stare sa aiba o discutie prin care sa atraga atentia asupra mirlaniilor pe care gasca lui pacala le tot prolifereaza?

daca esti in stare prezinta-te.