Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 274 to 289 of 289

Thread: Transferuri/ Contracte

  1. #274
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Directorul general al FC Rapid, Constantin Zotta, a declarat vineri ca sosirea mijlocasului macedonean Vlatko Grozdanovski nu înseamna despartirea de armeanul Artavazd Karamian, cu care gruparea giulesteana a ajuns la o întelegere de principiu.

    Fostul capitan al alb-visiniilor, Adrian Iencsi, actualmente liber de contract, nu ar spune nu unui come-back în Giulesti, el antrenându-se de altfel în ultima vreme la Pro Rapid.”Deocamdata nu am echipa, sper sa-mi gasesc cât pot de repede. M-as întoarce oricând la Rapid, am spus-o si o repet: în tara nu as juca decât în Giulesti”, a declarat Iencsi pentru un site al suporterilor giulesteni. Fundasul în vârsta de 31 de ani a evoluat în Grant între 1996 si 2003 si a îmbracat ultima oara tricoul rusilor de la Spartak Moscova.

    @prosport
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  2. #275
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Rapid vrea să îl împrumute pînă în vară pe fundașul dreapta de la Dinamo Kiev
    Irimia ar ajunge în Giulești împrumut pînă în vară, iar dacă se integrează, la finalul campionatului se rediscută prelungirea înțelegerii. Cluburile nu au căzut însă de acord pînă la această oră în ceea ce privește salariul jucătorului. Ucrainenii ar vrea ca Rapid să suporte întreaga sumă, giuleștenii preferă să plătească doar o parte, aproximativ 100.000 de euro. Fundașul lateral cîștigă la Kiev 250.000 de euro pe sezon.

    Achiziționarea lui Irimia ar fi o soluție pentru flancul drept. Răzvan Lucescu își dorește un jucător care să evolueze pe postul lui Bădoi, pentru a-l putea odihni din cînd în cînd pe acesta din urmă.

    "Sper ca lucrurile să se clarifice cît mai repede, să pot face pregătirea cu echipa la care voi evolua în anul 2007. Eu locuiesc destul de aproape de Rapid, așa că nu mi-ar trebui mult să mă integrez"
    Cristi Irimia
    ......rapidisti.ro

  3. #276
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Mai bine ar faca invers daca se concretizeaza, adica sa-l odihneasca pe Irimia din cand in cand.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  4. #277
    junior _kali_'s Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Tribuna Giulestiului
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Multi speram asta...
    83 de ani de legenda...and counting!

  5. #278
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Cica Spadaccio ala nu vine, ca in Portugalia sunt salarii mari. Carlos si armata aia de la Cluj cum or fi venit?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  6. #279
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Conflict de interese!

    INCOMOZI Marius Maldarasanu (stânga) si Mugurel Buga nu mai sunt considerati solutii viabile pentru viitorul clubului “feroviar”, ei nefiind agreati de patronul Copos.

    RAPID George Copos vrea sa-i transfere cu orice pret pe Maldarasanu si pe Buga, chiar daca acestia se numara printre preferatii lui Razvan Lucescu. Atacantul este nemultumit de suma prea mare ceruta pentru el

    Desi pâna acum au fost titulari incontestabili si au evoluat în majoritatea partidelor din acest sezon, Marius Maldarasanu si Mugurel Buga nu mai sunt doriti în Giulesti.

    Fotbalistii nu prea sunt “înghititi” de George Copos, în ciuda sustinerii neconditionate de care acestia se bucura din partea lui Razvan Lucescu. Antrenorul a încercat sa-i convinga sa nu se gândeasca la plecare, chiar si în conditiile în care numele lor au fost vehiculate pe “lista neagra” a jucatorilor care trebuie sa paraseasca Giulestiul, întocmita de patron si prezentata în ultima Adunare Generala. Miercuri, directorul tehnic Grigore Sichitiu a confirmat si el ca s-au început negocierile pentru cedarea celor doi în strainatate, alaturi de Griffiths. “Maldarasanu este netransferabil. Nu-mi aduc aminte ca George Copos sa fi spus ceva urât despre Malda. Nici pe Buga nu l-am sustinut gratuit”, a spus tehnicianul în urma cu o saptamâna. In realitate însa, patronul nu s-a sfiit sa-i critice ori de câte ori a avut ocazia. “De când ti-ai facut o vila cât un hotel la Ploiesti, nu-ti mai sta gândul la fotbal!”, i-a spus în urma cu ceva timp Copos lui Malda, în prezenta tuturor coechipierilor sai, fotbalistul fiind vizat si de o alta declaratie acida: “Rapid nu e pensiune. Nu se poate sa ai salariu de 150.000 de euro si sa stai la aer curat pe malul lacului si atât!”.

    De partea cealalta, Buga pare constient ca nu mai e dorit. “Daca vor sa ma dea afara, sa ma dea, sa se termine odata. Domnul Copos tot spune ca mi-am facut datoria la club, ca pot sa plec, dar vrea pe mine 800.000 de euro. Pai daca tot vrei sa-l dai pe Buga, scade-i si pretul”, a spus iritat atacantul, care admite totusi ca ar ramâne la club pentru Razvan Lucescu: “Nu depinde de mine daca plec si nici de Razvan. El mi-a zis ca vrea sa ma tina, dar stiti cum e, Copos taie si spânzura la Rapid. Nu stiu de ce vrea sa scape de mine, poate noua goluri în jumatate de sezon e putin pentru un atacant”, a afirmat Buga, caruia Constantin Zotta i-a promis ca-i va fi renegociat salariul în cazul în care va ramâne totusi la club. Buga are oferte din Germania, de la Bochum si Mainz, din Grecia si din China.
    Incep sa cred ca Georgica a inceput sa inteleaga cam care e treaba la echipa si il lucreaza pe Razvan din umbra. Nu poate sa-l dea afara direct, si-ar pune o parte din suporteri in cap si ar strica relatia cu Lucescu senior. Asa ca a identificat care sunt jucatorii problema (prieteni cu Razvan si care fac legea in vestiar) si incerca sa scape de ei. Poate Buga nu trebuia vandut, doar imprumutat undeva pana ii vine mintea la cap. Maldarasanu insa trebuie dat urgent. Sper ca in vara sa scapam de alte doua cuie extrem de indolente si nocive, Badoi si Rada. Dupa aceea, probabil echipa asta va avea o sansa.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  7. #280
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Grozdanovski vine luni la Rapid

    Rapid Bucuresti si Omonia Nicosia au ajuns la un acord privind transferului mijlocasului Vlatko Grozdanovski. Jucatorul va sosi luni in Romania pentru a semna contractul cu gruparea bucuresteana.

    Prima TV informeaza ca Rapid a platit in schimbul mijlocasului stanga macedonean aproximativ 300.000 de euro.

    Antrenorul giulestenilor, Razvan Lucescu, nu este prea entuziasmat de valva facuta de venirea lui Grozdanovski si e de parere ca acesta nu va face minuni la Rapid. "Nu e Maradona, nici Platini asa ca va trebui sa intre in competitie cu restul jucatorilor", a precizat Lucescu.

    Oficialii rapidisti au decis sa il transfere pe Grozdanovski, dupa ce armeanul Karamian nu a mai dorit sa isi prelungeasca contractul.

    -= Deabea il astept, sper sa ia numarul 10 =-
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  8. #281
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Avetzi ceva informatii despre acest jucator ?

  9. #282
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Beckham a zis ca e bun.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  10. #283
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Beckham a zis ca e bun.
    Ne luam la misto ?

  11. #284
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grande View Post
    Ne luam la misto ?
    E adevarat ma.. cica a zis Beckham ca Grozdanovski e un jucator bun, talentat, e chiar pe bune
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  12. #285
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    La sosirea pe aeroportul Henri Coandă, brazilianul în vârstă de 27 de ani, Marcello Ribeiro do Santos, a spus că nu știe foarte multe despre Rapid, dar este fericit că a ajuns în Giulești.
    "Nu cunosc jucătorii, nu știu foarte multe despre Rapid București, am căutat pe internet mai multe date. Am auzit de Hagi și de Marinescu din fotbalul românesc și consider că este o oportunitate pentru mine să evoluez la această echipă."

    Mijlocașul a fost adus pentru a suplini plecarea lui Karamian și va efectua luni primul antrenament în Giulești, după care, pe 6 februarie, va face deplsasare în Cipru, pentru al doilea turneu de pregătire pentru elevii lui Răzvan Lucescu

    rapidisti.ro

  13. #286
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Chiar sunt curios, sa-l vad la lucru..
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  14. #287
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Razvan Lucescu si George Copos sunt nemultumiti de brazilian si se pare ca nu-l vor transfera. Era de asteptat, ce sa caute un jucator de liga a III-a la noi
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  15. #288
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Idioti, era un jucator util. Se pare ca au renuntat definitiv la aceasta varianta.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  16. #289
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    A venit Mamam Cherif Toure

    Sursa: prosport
    Giulestenii negociaza cu mijlocasul stânga din Togo, Mamam Cherif Toure, care s-a antrenat deja la Pro Rapid.
    Internationalul togolez are 26 de ani si a bifat toate meciurile pe care echipa sa le-a disputat la Campionatul Mondial de anul trecut.
    Mamam Cherif Toure a ajuns în Bucuresti marti seara, iar ieri-dimineata s-a pregatit separat în sala de forta, pentru ca apoi sa se antreneze alaturi de giulesteni la Pro Rapid.
    Mijlocasul de banda stânga vine liber de contract de la Metz si a evoluat în trecut pentru Eintracht Frankfurt, Olympique Marseille, Hannover 96, Livingston sau New York MetroStars.

    Jucatorul, care a fost adus în România de impresarul Traian Gherghisan, nu stie prea multe despre fotbalul românesc, dar a auzit deja de clubul giulestean. “Am vazut câteva din meciurile lor din Cupa UEFA. Imi place aici, daca ne întelegem, voi ramâne. Jucatorii sunt fantastici, abordabili si amabili cu mine. Am apucat sa vorbesc si cu Razvan Lucescu, iar în doua-trei zile cred ca se va clarifica situatia mea”, ne-a declarat mijlocasul.

    “Nu pot sa spun care e pretul sau, dar sunt interesati, vom discuta”, a marturisit si Gherghisan. In perioada cât a evoluat în Scotia, Toure a fost protagonistul unei faze inedite. A vrut sa-si scrie pe spatele tricoului porecla, “Sheriff”, dar a fost obligat de Liga sa-si treaca numele real.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •