Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 33 of 33

Thread: Tigani

  1. #22
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    problema la ei totusi este lipsa de educatie si lipsa de interes de a se integra in societate

  2. #23
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli_vl View Post
    Tiganii sunt niste jegosi ordinariinu se spala,se ia de lume aiurea pe strada,fura,omoara...etc
    cat si stat frate sa forezi pentru un thread de acum 5 ani??
    If you get in trouble, just go back in time!

  3. #24
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    11th December 2003, 21:16

    LOL
    Both teams played hard.

  4. #25
    sport legend iuli_vl's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Hala madrid
    Posts
    719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    problema la ei totusi este lipsa de educatie si lipsa de interes de a se integra in societate
    AI mare dreptate aici este adevarata lor problema

  5. #26
    sport legend iuli_vl's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Hala madrid
    Posts
    719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Ma supara astfel de abordari, din pricina faptului ca am colegi (si mai ales colege) la facultate de etnie rroma si pot spune ca sunt foarte ingrijiti si de treaba. Insa cum in orice padure mai apar si uscaturi e normal sa fie si tigani hoti, violatori... etc Da de aici la a cataloga ca toti sunt jegosi si nespalati e distanta mare.
    GALATENE nu am zis ca toti sunt jegosi si nespalatidar majoritatea sunt asa cum i-am descris eu.

  6. #27
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli_vl View Post
    Tiganii sunt niste jegosi ordinariinu se spala,se ia de lume aiurea pe strada,fura,omoara...etc
    nu te supara ca te intreb, ai fost abuzat de tiganii in ultimul timp?
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  7. #28
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    problema la ei totusi este lipsa de educatie si lipsa de interes de a se integra in societate
    Lipsa de interes din partea cui? A statului sau a lor?

    Parearea mea, sper sa nu fiu penalizat: tiganu' tot tigan ramane...trebuie sa treaca 3-4 generatii pentru a se integra, sa-i iei cu incetul: azi aduci puradelul sa vada scoala, maine il aduci sa stea 1 ora intr-o sala de clasa, poimaine il pui sa stea in banca 2-3 ore, raspoimaine ii zici de Mihai Viteazu etc.

  8. #29
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Sa va povestesc o intamplare reala si oarecum comica petrecuta acum cateva zile... Eram intr-un microbuz si eram aproape de localitatea de destinatie... microbuzul era dotat cu taxatoare, o fata de vreo 15-16 anisori... La un moment dat cand se apropie de statie, fata intreaba:
    - Coboara in 'centru' (orasului) ??? Nu raspunde nimeni...
    Microbuzul se apropie mai mult de statie, iar apoi se aude o voce... o tiganca...
    - I centru, fata mea?
    Fata indignata:
    - Fata mea!!? ...... Ce mama am???

    Asta e una din zecile de faze care se pot intampla zilnic... Nu e nimic ilegal, dar totusi nu stiu sa se adreseze, nu stiu sa respecte, zic niste cuvinte care abligatoriu jignesc... Plus ca trebuie sa fi atent in preajma lor... Asa pentru orice eventualitate. Cand aveam 5 ani am fost talharit de o tiganca de o carioca... Si acum peste aproape 20 de ani nimic nu s-a schimbat. Tot incearca sa te fure, sa te manipuleze, sa te insele. Nu e frumos. Mai grav e ca nu toti sunt imbracati in fuste cretze ca sa ii deosebesti, alti sunt mai 'noi' imbracati si sunt pe faza, asteapta sa faci greseala. M-am intalnit de cateva ori cu astfel de persoane care incerca sa te convinga ca vor sa vanda un telefon de firma 'bun' pentru ca sa i-a altul mai prost (pe al tau)... Damn!!! Totusi, nu cred ca am fata de prost. Terminati ce chesti de integrare in societate, ........ nu se vor integra niciodata, la fel cum nu se vor spala niciodata.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  9. #30
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Mai Kooler,sper ca ati chemat politia!Geeez ... de ce rahaturi puteti si voi sa va luati!
    If you get in trouble, just go back in time!

  10. #31
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    Oameni buni, voi ati fost intr-o sectie de maternitate intr-un spital public? e plin de tiganci care in ultima luna de sarcina sunt vazute cum beau cafea/ness si fumeaza! am cunoscut una care a doua zi nastea dar tragaea fumuri prin plamani de parca asta era mai important.
    apoi...multi puradei sunt nascuti prematur,la 5-6-7 luni (poate si din cauza viciilor prezentate mai sus, nu? ) si ocupa incubatoarele cu saptamanile si lunile, nemaiputand fi pusi acolo alti copilasi (romani) care au mici probleme la nastere. puradeii stau la aparate muuulta vreme, timp in care tigancile se si evaporeaza din spital (ca doar nu or avea spirit maternal si or avea grija de ei, nu?).....eu nu spun ca puradeii nu au dreputl la viata, ci spun ca parintii lor iresponsabili nu au dreptul sa ii nasca!! ii chinuie si pe ei apoi degeaba , iar piticii vor lua obiceiurile celor de acasa. halal familii....

    alt exemplu ar fi la ingramadeala de la biserica, atunci cand se scot moaste sfinte sa se adune crestinii sa se inchine la ele....ei bine, acolo vedeti multi tigani, dar care sunt nemernici si injura ca la usa cortului, nu ca la usa bisericii.... injura , poate si buzunaresc, nu stau la rand, se iau de batrane si in cateva minute ajung la moaste si se inchina ca sa fie iertati de pacatele prezentate mai sus, ca apoi sa le faca iar si sa li se ierte din nou prin rugaciunea de dupa....

    exemple sunt numeroase! nu spun ca nu-s si exceptii de tigani (mai) buni, dar majoritatea lor nu merita sa se inmulteasca. din pacate o fac precum iepurii...
    "cand aduci un stadion de oameni pana in punctul de a-si rupe traheea cantand ..atunci esti un artist adevarat. de neuitat din primul rand"
    KC :dance:

  11. #32
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ted View Post
    Mai Kooler,sper ca ati chemat politia!Geeez ... de ce rahaturi puteti si voi sa va luati!
    Ce rahaturi? Asta e adevarul. Asta fac. Sunt sigur ca ei ar vrea sa munceasca cinstit, dar nu-i angajeaza nimeni.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  12. #33
    sport legend noir_desir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iași/Мoscova
    Posts
    3,603
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Sunt sigur ca ei ar vrea sa munceasca cinstit, dar nu-i angajeaza nimeni.
    și aici nu-i vorba de un cerc vicios?

    Nu le iau apărarea, zic doar că ar trebui să vedem și bârna noastră, nu numai paiul altora... Și dacă tot ce facem e doar să criticăm, nu ajungem nicăieri...
    [COLOR="Blue"][B]FORZA POLI[/B][/COLOR] / [COLOR="Black"][B]FORZA[/B][/COLOR][COLOR="Red"] [B]MILAN[/B][/COLOR] / [COLOR="Navy"][B]ALLEZ[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]PSG[/B][/COLOR] / [COLOR="Blue"][B]HAJRA MTK[/B]/[/COLOR][COLOR="DarkGreen"][B]ЛОКОМОТИВ МОСКВА[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •