Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 381

Thread: TRANSFERURI - 2003 - 2004

  1. #211
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Sunt convins ca nici Guso si nici Daouda nu vor parasi Universitatea in acest sezon!
    In cursul saptamanii viitoare va fi definitivat lotul cu cre se va ataca returul acestui campionat! napoli vrea un lot de 22 , asa ca mai pot aparea surprize , inclusiv cooptarea unor jucatori de la echipa doua!

  2. #212
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    jucatorii echipei secunde vor face parte de luni din lotul echipei electro , divizionara C , mai putin se pare iordache , dananae ,Stancu si Feleaga care vor juca pentru divizionara B CSM Resita!

  3. #213
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    cind vine ala care se numeste atacant de clasa?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #214
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu stiu Pacala , intreaba memebrii galeriei , pe Gabi blondu' ca el a negociat cu Dinel....

  5. #215
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    se pare ca nu stie nimeni nimic
    nici macar Dinel Staicu nu stie nimic de atacantul ala
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #216
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Cica a semnat ala din liga a-V-a italiana Prunecchi. Alta petarda

    Sa vedem ce lot are Craiova in acest moment si cine a venit :


    portari: Guso, Banica

    fundasi : Daouda, Papura,Rada, Bolohan(Dinamo)
    Biemme, Moti, Buglea(Campia Turzii) ,M.Iordache(National)

    mijlocasi: Bundea, Plesan, Stanga, I.Stancu,Murgan
    R.Miclea,Stoianof,Vigariu,L.Preda,A.Ionescu

    atacanti: Njock,Pruncechhi(Ac Vado)
    Mc Breen,C.Ungureanu(Fc Botosani),Borbely

    sint 25 de jucatori si mi-am pierdut speranta ca va fi adus un atacant valoros.Macar de n-ar pleca nicunul in afara lui Biemme care n-are ce cauta pe un teren de fotbal.

    Cine ar mai putea veni: de la Craiova B poate doar portarul Vulpescu
    Despre Craciunescu nu se mai stie nimic, a dosparut din peisaj
    Oare mai joaca Badea in retur?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #217
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pacala
    Cica a semnat ala din liga a-V-a italiana Prunecchi. Alta petarda

    Despre Craciunescu nu se mai stie nimic, a dosparut din peisaj
    Oare mai joaca Badea in retur?
    Nu poti sa fi sigur ca e petarda...
    Craciunescu s-ar putea sa joace din retur, momentan e accidentat.
    Sunt sanse minima ca Badea sa mai joace, cred ca se va retrage la meciul cu Steaua.
    Ma bucur ca a revenit Stoianof la lot, crezusem ca-l pierdusem :p
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #218
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    hai ca nu ma pot abtzine sa nu intru cu o intrebare, CINE ESTE ATACANTUL ALA SECRET? Stitzi careva amanunte?
    hai ca prea sint curios

    P.S.: Ady, ce e aia liga a-V-a? eu nici n-am auzit de asa ceva.

    Auzi, vorbesc serios,cand reusim si noi sa ne adunam,sa stii ca avem aici o echipa exclusiv olteneasca in care multzi am jucat fotbal la nivel de copii,cadetzi sau/si juniori si-i rupem si unii dintre noi am jucat toata copilaria fotbal impreuna. Ii facem muci pe totzi aici,inclusiv pe sudamericani, ii batem numai din talente si joc de glezne Cand erau la echipa uratul ala de Vladoiu, dolofanul ala de ciocoi si fibrosii aia Lutu si Sava, glumeam intre noi pe aici ca daca ne fotografiem noi in echipamentul Stiintei si punem unui afon poza cu noi si poza cu ei, totzi se jura ca noi sintem sportivii si ei amatorii Chiar asa ajunseram ? sa luam jucatori din linga a-V-a? Exista si liga a V-a? Pai mai bine ne selectzioneaza pe noi decat pe italianul ala, noi batem o echipa de liga a-V-a (ce-o mai fi si aia liga a V-a nu stiu, ca n-am auzit de asa ceva.
    Last edited by Blue; 18th February 2004 at 06:55.

  9. #219
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Blue , ma bucur ca ai revenit! Nu stiu de ce am eu impresia ca v-ati cam grabit si atacantul ala cu nume de livada nu va ajunge la echipa! Asa cred eu... am o senzatie ca vom avea o surpriza , prea stau toti linistiti...

  10. #220
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Se pare ca totusi va veni> Sper sa plece la fel de repede! Prefer sa-i dea o sansa lui Ungureanu care are 23 de ani!
    Din fericire am scapat de Radulea , si fratii Nicolae...s-a renuntat si la Craciunescu!

  11. #221
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Guso, Banica (portari), Miclea, Biemme, Buglea, Daouda, Rada, Papura, Murgan, Moţi, Preda, Vigariu, Bolohan, Iordache, Stancu , Plesan, Andrei Ionescu, Bundea, Stīnga,Claudiu Tudor, Stoianof, Borbely, McBreen, Njock si Ungureanu.
    acesta este lotul cu care vom aborda returul , la care se mai poate adauga italianul Prunecchi... cred ca este un lot destul de echilibrat si important exista in sfarsit concurenta pentru toate posturile!
    Last edited by EDMOND_; 19th February 2004 at 08:07.

  12. #222
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Biemme inca mai este in lot? offff
    Dar ce se intampla cu Craciunescu? Am inteles ca s-a antrenat cu prima echipa...

  13. #223
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    il da la electro
    oricum sper ca s-a saturat de plecarea la caini
    nici nu trebuia sa-l mai accepte in lot dupa tradare

  14. #224
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    SA NE CUNOASTEM MAI BINE

    MATRIX98 am sters aceasta stire pentru ca nu am gasit confirmarea ei nicaieri , iar tu nu ai dat nici o sursa <; nici la stirile de pe Prima nu a aparut nimic! Daca se confirma o pun la loc si este stirea ta!

  15. #225
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    ce stire?
    spre "rusinea" mea inca nu am apucat sa o citesc .........
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  16. #226
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Inter , iti dau pm acum..apoi mut aceste postari...

  17. #227
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    daca se adevereste zvonul va iesi urat de tot, inseamna ca dinel staicu nu e bun de nimic si nu poate sa apere Craiova de aia din bucale care tot fura paunescu, netoiu, giovani&gp

  18. #228
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In ceea ce-l priveste pe Craciunescu se pare ca destinatia lui finala va fi Pandurii!

    In ceea ce priveste transferurile celor doi jucatori , Rada si Stancu , trebuie mentionat ca sunt formati la scoala Gica Popescu , si ca , acesta detine 50% , egal cu Universitatea dar se pare si dreptul de a hotari transferurile celor doi!
    Se pare ca in urma cu o luna Popescu ar fi inaintat o oferta celor doi , 600 000 dolari si Ionut Lutu , dar Staicu nu a fost interesat!

    Eu personal parca nu as crede in acest transfer , cel putin nu acum ! Cred ca este mai degraba pisica neagra aratata lui Staicu pentru a renunta la sustinerea lui Dragomir, in lupta care se da pentru debarcarea acestuia! Ramanem sa vedem ce se intampla in zillele urmatoare , dupa revenirea in tara a lui Popescu de la care ( atentie ) nu exista inca nici o reactie!

  19. #229
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0

    UNIVERSITATEA - STIRI DE ULTIMA ORA

    Rada si Stancu au fost crescuti de Universitatea Craiova si au ajuns sa apartina de scoala lui gica Popescu doar pentru ca i-a cedat cainetoiu.Asta pentru cultura lui dinel staicu si Edmond.

  20. #230
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nemuritor , fii mai calm prietene , inca nu au plecat jucatorii! Ceea ce spui tu este adevarat , netoiu a renuntat la multe grupe de juniori , multi fiind cedati la scoala lui Gica Popescu. Eu ma refeream strict la felul in care au ajuns jucatorii la Craiova si la cine ii detine! Mai vreau sa stii ca nu ma intereseaza cultura lui Dinel Staicu... a mea insa in mod sigur nu sta in fotbal , m-am format in alte domenii si cred ca este relativ solida! Daca esti asa bun fa bine si intra mai des si lumineaza- ne! De criticat suntem buni toti ....cand e sa construim ceva insa ....

  21. #231
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Daca Staicu ii da pe Rada si pe Stancu, eu unul nu mai citesc nici un ziar de sport din Romania. O sa astept un PM sa imi spuneti si mie cand Stiinta va avea un conducator onest, dedicat clubului si traditiei lui si cu suficienti bani.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •