View Poll Results: Sunteti de acord cu numirea lui Rednic la conducerea echipei?

Voters
38. You may not vote on this poll
  • Da

    18 47.37%
  • Nu

    20 52.63%
Page 11 of 17 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 350

Thread: STIINTA : DISCUTII DESPRE ANTRENORI

  1. #211
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    eu am scris cu litere mari dar nu stiu de ce a aparut asa...aspectul asta nu prea ma intereseaza...
    tu stii ca nu poate nimeni sa-mi scoata din cap faza cu sorin ...si mai ales ca e scula de antrenor...
    FORZZA STIINTA

  2. #212
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    stiu ca Sorin e antrenor mare . Si eu il preferam pe Sorin. Dar mi-a placut si de Badea. Dar ce ma deranjeaza pe mine cel mai mult este ca astia isi bat joc de totzi antrenorii pe care noi i-am fi considerat buni. Nu a fost loc pentru sandoi, pentru Cartzu, pentru Badea, se pare ca nici pentru Balaci dar se facu loc pentru un coate-goale, matze-fripte numai pentru ca vine din Italia.

  3. #213
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Poanta este ca m-am convins ca Dinel asta, este un prostovan. A facut bani dar a facut cum se fac banii in Romania.
    A fost atat de prostovan incat sa recunoasca ca el este in spatele Editziei Speciale , ziarul care-l ataca zi de zi pe Sorin iar Dinel se face ca ploua si declara ca el pe Sorin il vrea. Am crezut ca este o scapare faptul ca a recunoscut chestia aia si ca nu-l inghitzea el personal pe Sorin.Dar dupa ce a dat vrabia(Badea) din mana pentru cioara(napoli) din sicilia .....
    nu mai zic nimic. Gata

  4. #214
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    eu ti-am mai spus ca nu sunt de acord cu schimbarile de antrenori...nu se poate face performanta...la craiova se intampla acest lucru din 1992 dupa ce l-au dat afara pe sorin dupa meciul de cupa cu steaua...asa ca nimic nu ma mai surprinde...stii care e parerea mea despre actuala conducere a universitatzii...
    FORZZA STIINTA

  5. #215
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    Pentru Blue Si Pacala

    Vreau sa stiti ca optiunea mea este clar pentru BADEA! Chiar am scris o scrisoare clubului în acest sens.
    Blue , este adevarat ca asta este un nimeni ca antrenor , si nu-mi place asta.
    Trebuie sa te contrazic insa , ca jucator are adunate peste 420 de partide , din care 220 in serie A , a marcat 38 de goluri ( ca fundas ) intr-un campionat destul de puternic si a disputat o finala de Cupa UEFA pe care a castigat-o , jucand la Juventus. Am mai spus , am cautat pe diverse pagini italiene si am gasit o pagina cu fostii jucatorii ai lui Juventus , unde se vorbeste frumos de el...
    I-am dat cateva puncte in plus pentru ca traieste in Sardinia , unul din cele mai frumoase locuri de vacanta...o zona linistita si cu plaje minunate ( )... Eu asa sunt obisnuit , sa vad intai parte buna a lucrurilor : )..
    Sunt oarecum linistit deoarece am vazut ca deja Badea este umbra lui , italianul are ca obiectiv pentru retur locul 3 ( performanta minima loc 4 )...nu le obtine , se duce de unde a venit..Badea poate prelua oricand din mers echipa , îi cunoaste pe jucatori si va fi tot timpul langa ei...
    Nu stiu de ce , cred ca este o manevra a lui Staicu , pana cand Badea isi va lua licenta de antrenor... nici nu stiu daca au semnat contractul , sau il vor semna in ianuarie...
    In ceea ce-l priveste pe Staicu , eu zic sa-l lasam deocamdata in pace deoarece pana acum a avut carti castigatoare (inclusiv cu Badea )...daca îi reuseste si schimbarea gazonului ( am inteles ca returul se va juca pe Extensiv )
    si va aduce si cativa jucatori buni chiar ma voi declara multumit...nu stiu ce naiba aveti cu el , vad ca nu se gandeste sa vanda jucatori , ba chiar se straduieste sa-i pastreze pe cei care sunt ( vezi marirea substantiala a contractului lui Daouda si propunerea pentru Rada - nou contract cu salariu mult mai mare )..,.
    Apropo , chestia cu comunismul este la Staicu o mare vraja , el este cel mai mare dintre rechinii de pe aici , iar ce face la Scornicesti , este un fel de Dracula park , de pe urma caruia , sunt convins va castiga multi bani....
    Last edited by EDMOND_; 13th December 2003 at 13:17.

  6. #216
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Dupa ce voi sti ca ati vizualizat acest mesaj , il voi inchide sau il voi muta la subiectul cu antrenorul....

  7. #217
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    eu l-am citit Edmond. Nu stiu, despre subiectul Napoli nu-mi mai place sa discut.Poate il tzine pana isi ia Badea carnet sau mai stiu eu ce. desi Badea putea sta pe banca cu titlul de antrenor secund, director tehnic, orice, si conducea echipa fara probleme. Nu era o problema.
    Cu muzeul ala intradevar regrat ca n-am avut eu idee. Nu mai am chef azi de discutzia aia de aseara.

  8. #218
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    Blue a spus:

    Poanta este ca m-am convins ca Dinel asta, este un prostovan. A facut bani dar a facut cum se fac banii in Romania.

    dar ce Blue in Canada banii se fac altfel?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #219
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    O parte din noi stiam ca Editie a aparut cu banii lui Dinel,
    te asigur eu insa ca nici macar nu-l citeste zi de zi , il intereseaza numai in masura in care il poate folosi in interesul afacerilor lui..sau in ce priveste politica...
    Nici cu echipa nu se omoara prea mult ,are el probleme mult mai mari.... Crezi ca este usor sa gestionezi o avere spre 80 milioane de dolari , aici , in Romania ?
    Bun , rau , prostovan ...Dinel s-a achitat totusi onorabil
    de responsabilitati...vad ca echipele de top bucurestene mai achita si acum din primele de joc...nu am auzit sa fie probleme la Craiova...

  10. #220
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by inter
    dar ce Blue in Canada banii se fac altfel?
    las-o balta Inter ca toti marii bogatasi de aici au fost nu tari, foarte tari. Sint totusi niste reguli.
    Bombardier, vorbesc de batranul care a inffintzat compania a fost un superinginer, la fel si Whitney .
    Sau Jean Coutu un farmacist de geniu cu simt al afacerilor , au avut idei , au fost vizionari.Ca mostenitorii lor nu sint ca ei e o alta chestie. Ala care a fondat trustul de presa Quebecor i-a invatat inclusiv pe americani cum se face tv si presa. A murit, era rus tipul la origini. A aparut acum un chinez care era gata sa cumpere Air Canada la fel ,foarte tare. Sigur ca si ei merg la limita intre legal si ilegal.Dar majoritatea dintre ei chiar au fost ori profesionisti deosebit ori vizionari. Nu s-au imbogatzit ca a dat mita unui general al armatei , a luat pamanutul armatei si il vinde mai scump sau ca fac imprumuturi din banci si nu le dau inapoi. Chiar crezi ca merge asa?
    Last edited by Blue; 13th December 2003 at 20:04.

  11. #221
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    Blue, dar de baietii cu ochi albastrii veniti din Hong-Kong nu zici nimic?

    n-am vrut sa-mi spui despre Bombardier si Jean Coutu , ci de astia care s-au facut "cetateni canadieni" dupa 95
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #222
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    O parte din noi stiam ca Editie a aparut cu banii lui Dinel,
    te asigur eu insa ca nici macar nu-l citeste zi de zi , il intereseaza numai in masura in care il poate folosi in interesul afacerilor lui..sau in ce priveste politica...
    Nici cu echipa nu se omoara prea mult ,are el probleme mult mai mari.... Crezi ca este usor sa gestionezi o avere spre 80 milioane de dolari , aici , in Romania ?
    Bun , rau , prostovan ...Dinel s-a achitat totusi onorabil
    de responsabilitati...vad ca echipele de top bucurestene mai achita si acum din primele de joc...nu am auzit sa fie probleme la Craiova...
    camapania de presa impotriva lui cartzu nu avea cum sa n-o stie.Edmond, hai sa fim seriosi. Nu are cum, au fost prea multe discutzii,interviuri tv despre tema asta, toata lumea vorbea ,asta e imposibil.
    Intradevar a platit salariile, a facut si lucruri bune , a strans un grup bunicel de jucatori. Dar Edmond, asa e normal , sa platesti banii angajatzilor. Eu stiu ca asta e o performantza prin Divizia A dar oricum, asta se inscrie in limitele firescului, normalului. Sint de acord ca Dinel Staicu a facut si multe lucruri bune la echipa .Dar si atitudinea suporterilor fatza de el este alta ca cea fatza de cainetzoiu de exemplu.

  13. #223
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by inter
    Blue, dar de baietii cu ochi albastrii veniti din Hong-Kong nu zici nimic?
    n-am ce sa zic de aia prea mult, aici nu sint asa multzi. Cea mai mare parte dintre ei s-au oprit in Vancouver . S-au dus multzi si in Toronta, de acolo li se trage alora epidemia aia de sars , ca i-au innebunit pe torontoazi dar habar n-am ce-i cu aia.
    Nu e niciunul dintre aia granzii pe aici. Sint in partea engleza, cum or fi facut ei bani in Hong Kong ? probabil ca si in Romania. Sa vedem aici cum ii fac.

    P.S.: statui degeaba sa vad telejurnalul, nu spuse rezultatul de la Eso, eram curios. Care il aflatzi mai repede,punetzi-l pe aici pe undeva rezultatul.
    Am plecat.Numai bine
    Last edited by Blue; 13th December 2003 at 20:06.

  14. #224
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Pacala, trec peste 'bahurile' pe care mi le-ai trimis cu generoziatet, dar nu pot trece peste faptul ca ma citezi pe sarite si comentezi bucatzele din ce am scris..
    Nu faceam nici o comparatie cu steaua sau cu mai stiu eu cine, mai citeste o data ce am postat..
    Nimic rau in a fi patimas atat timp cat iti pastrezi mintea limpede.

  15. #225
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Blue , ai un fix cu Sorin , cum ca a fost persecutat si fortat sa plece..Nu stiu cum naiba aproape tot timpul vedeti mai bine de acolo de unde sunteti ,decat noi care stam aici si mergem de multe ori si la antrenamentele din cursul saptamanii... Eu cred ca ai ramas cu nostalgia lui Cartu cel de la castigarea ultimului campionat al Universitatii... Sorin a pierdut pe mana lui , a urmarit prea mult alte probleme si a uitat ca mai trebuie sa si antreneze... A uitat ca fotbalistii nostri , mai ales cei olteni sunt orgoliosi si nu suporta sa fie injurati la antrenamente si nici sa fie date saptamanal interviuri care sa arate ce slabi sunt si ce prost joaca...
    M-am saturat pana peste cap de subiectul asta .. daca vrei sa-l dezvoltam risti sa afli si lucruri neplacute , pe care nu ai vrea sa le auzi despre idolul tau , de exemplul despre transferul lui Murgan si a lui Borbely... sau cum a incercat sa-l faca pe Staicu... Sunt destule lucruri neclare ,iar daca Staicu si Cartu au convenit sa nu faca nimic public si sa dea o anumita varianta oficiala sa o luam in consideratia pe aceea si sa inchidem subiectul Cartu ..pana cand ne va da ocazia sa vorbim din nou despre el ! In acest sfarsit de tur se schimba antrenorii pe banda rulanta ... pe Sorin , din motive diverse , nu-l oferteaza nimeni... Si eu il iubesc pe Sorin dar nu-l pot transforma intr-o icoana la la care sa ma inchin! Este om , ca noi toti si , pe langa calitati are si destule defecte...
    Last edited by EDMOND_; 13th December 2003 at 20:24.

  16. #226
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Inter, senzatia mea este ca banii se fac in tara cum se faceau in strainatate acum mai bine de o suta de ani (la limita legii....de fapt dincolo de aceasta limita)..nici un avantaj in folosul nostru, din pacate in toate aceasta 'facere de bani' din tara...dimpotriva..

  17. #227
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Edmond, senzatia mea este ca ai devenit prea sever cu Cartu chiar inainte de a pleca si prea intelegator cu Dinel..e ceva normal sa ai achiti macar contractele si primele la zi si nu un merit special, indiferent de ce s eintampla la altii..

  18. #228
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Pe de alta parte, cred ca discutiile despre Cartu nu mai sunt de actualitate, sa-l lasam sa-si traga sufletul in liniste, daca reuseste (am inteles ca a comentat nefavorabil aducerea macaronarului).

  19. #229
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ion-1
    Pacala, trec peste 'bahurile' pe care mi le-ai trimis cu generoziatet, dar nu pot trece peste faptul ca ma citezi pe sarite si comentezi bucatzele din ce am scris..
    bine ai venit pe forum Ioane. Peste un timp vei vedea ca se folosesc si se admit lucrurile astea. Nu ma mai luat la rost ca nu vrei sa ne certam
    Tinem cu stiinta amandoi dar putem avea opinii diferite asupra unor lucruri.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. #230
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ion-1
    Edmond, senzatia mea este ca ai devenit prea sever cu Cartu chiar inainte de a pleca si prea intelegator cu Dinel..e ceva normal sa ai achiti macar contractele si primele la zi si nu un merit special, indiferent de ce s eintampla la altii..
    Iata o afirmatie cu care sint total de acord. Incep sa ma inteleg cu ion
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #231
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    s-a spus cam tot despre subiectul asta
    vedem si cine a avut dreptate.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •