Page 11 of 21 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 436

Thread: Transferuri

  1. #211
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    A revenit Danciulescu !

    Am auzit , asa, fugitiv, ceva de posibila revenire a lui Mihalcea. Ceva de genul ca nu mai vrea sa-si prelungeasca angajamentul in Serie B si ca ar putea reveni la Dinamo. Este vre-un sambure de adevar in asta ?
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  2. #212
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mihalcea s-ar putea sa vina daca pleaca Danciu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #213
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Ionel Dănciulescu a renunţat la cel puţin 300.000 de euro, diferenţa de bani oferită de FC Nantes, ca să rămīnă la Dinamo să joace pentru o calificare incertă īn grupele Ligii Campionilor. Faptul nu e banal, nici nu poate fi trecut cu vederea şi reprezintă un şoc pentru un fotbal mercantil pīnă īn măduva oaselor precum al nostru. Deşi cei mai mulţi dintre noi am crede că Danciu-gol n-ar mai fi fost dorit de francezi, realitatea chiar asta este: jucătorul a preferat să ajute clubul care l-a sprijinit, la rīndu-i, īn momente grele. Nu s-a declarat niciodată, ca alţii, “cīine pīnă la moarte”, pentru ca apoi s-o dea cotită la prima ofertă, deşi motive ar fi avut destule. Īn ciuda unui sezon reuşit pe plan intern, atacantul dinamovist nu e unul dintre răsfăţaţii presei. Modest, preferă declaraţiile scurte şi o viaţă liniştită, departe de luminile rampei. Apariţiile mondene sīnt rare, scandalurile amoroase absente, glumele proaste la adresa adversarilor inexistente. Danciu n-a ieşit niciodată īn faţă, preferīnd să-şi consume īn linişte şi bucuriile, şi necazurile. A vorbit pe teren, īndurīnd ca nimeni altul ocara nedreaptă a suporterilor pentru vina de a fi jucat la Steaua, suportīnd huiduieli şi īnjurături chiar şi cīnd marca goluri decisive pentru Dinamo. Īn acele clipe, cīnd poate că-i venea să-şi ia cīmpii, Dănciulescu a răbdat şi a crezut īn el. Cīnd toţi din jur īl huleau şi viitorul se anunţa sumbru, cineva s-a īncăpăţīnat să-i prelungească contractul. N-a pretins nimic īn schimb, īnsă a obţinut totul. Cristi Borcea a cīştigat respectul unui om. Iar noi ne-am ales cu o lecţie de viaţă.
    ProSport - 10.07.04

    Frumos gestul lui Danciulescu ...foarte frumos ...cinste lui...
    Free Sevilla!!!!

  4. #214
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Se pare ca si bancarul Caramarin e cu un picior in "Stefan cel Mare".
    Acum sa vedem daca face si pasul decisiv...

  5. #215
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Corect Iulian, rar se intampla asa ceva. Danciulescu este un om de caracter, a rabdat multe pe nedrept si s-a impus prin ceea ce a facut pe teren. Chiar daca va pleca pana la urma, ramane un om demn de respect.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #216
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ayrton
    Se pare ca si bancarul Caramarin e cu un picior in "Stefan cel Mare".
    Acum sa vedem daca face si pasul decisiv...
    In cazul in care pleaca Petre.

  7. #217
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    In gazeta scrie ca brasov au cerut 800.000$ pe buga.Mi se pare o suma exorbitanta dar cred si sper pana la urma ca se vor intelege la pret in turneul din brasov.Parerea mea e ca avem nevoie de buga deoarece mijlocul e un post deficitar la noi si avem in vedere faptul ca grigorie si vlad munteanu vor absenta in meciul cu zilina.

  8. #218
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Se pare ca tranzactia a cazut deja.
    Iarasi se pare ca Grigorie va juca cu Zilina.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #219
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Smile Adrian Georgescu, Gazeta Sporturilor :

    "După ce l-a refuzat pe Ioan Andone, care īl dorea la Dinamo pe atacantul slovac Şestak de la Zilina, Cristi Borcea a revenit asupra deciziei. "Pīnă acum am vīndut numai fotbalişti romāni şi nu ştiam cum să procedăm īn cazul străinilor, dar am găsit soluţia salvatoare: īi luăm, le romānizăm numele şi apoi īi dăm mai departe", a declarat Borcea. Aşadar, Dinamo īl va cumpăra pe Şestak şi īl va vinde pe Şestache."

    LOL
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  10. #220
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Dinamo la achizitionat pe jucatorul Sportului Gigel Bucur(deci nu pe celebrul forumist) pe suma de 500000$. Jucatorul va fi sub comanda lui Andone incepand cu pregatirea de iarna.
    Last edited by ieppy; 11th October 2004 at 19:06.

  11. #221
    scout sotostone's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    729
    Reputatie
    1
    mai bine il lua pe Aboiudun de banii ashtia ...!

  12. #222
    scout sotostone's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    729
    Reputatie
    1
    Abiodun

  13. #223
    scout sotostone's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    729
    Reputatie
    1
    pe Dragutinovici de la Standard ar trebui sa-l ia ca sa continue seria de transferuri de kkt Dinamo nu a mai facut un transfer serios de prea mult timp Borcea nu se gandeshte-te decat la ce sa vanda a facut cam ce a facut Ianul la inceputul anilor '90 numai ca nu-l vede nimeni ca o face mai lent!
    Borcea opreste-te !
    [COLOR=Red]Don't spend 2 much time thinking... just think more about spending it [/COLOR]

  14. #224
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Cel mai bun transfer ar fi plecarea lui porcea netoiu tziganoiu si a lui cohn si eliminarea influentei nefaste pe care o exercita fratii fecali !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micŗorarea salariului cu 30 la sutć?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cīnd aveam nevoie, e firesc sć rćspund ŗi eu la fel īntr-o perioadć delicatć. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  15. #225
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    vise , n-au cum sa plece aia ca retrogradati!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  16. #226
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    @inter: vezi ca de retrogradare e aproape alta echipa...Craiova parca ii zice..nu ajung niciodata cu privirea asa de joss in clasament! OK?
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micŗorarea salariului cu 30 la sutć?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cīnd aveam nevoie, e firesc sć rćspund ŗi eu la fel īntr-o perioadć delicatć. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  17. #227
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    intere, vezi ca nu e frumos sa vorbesti de retrogradare.

    mai incearca.

  18. #228
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    chiar intere, nu mai ai de ce sa-ti faci probleme cu oltenii tai de ne duci noua grija?
    sau ai renuntat la orice speranta si iti cauti o alta echipa?

  19. #229
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Iata si primul venit dupa Adrian Cristea ce era rezolvat inca din vara: Tibor Moldovan ce a semnat pe 5 ani; saptamana viitoare semneaza si Alin Paleacu. Urmatorii vizati sunt Maxim, Tibi Balan, Gigel Bucur, Rada (?!?!), Flavius Moldovan.
    Insa sa vedem cine pleaca, ca si acolo lista e si mai mare, si cuprinde nu doar ciurucuri gen Burca, Naidin si Alistar, ci si pe Petre, Tames si N & D...

  20. #230
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Ce dracului cauta Tibor Moldovan la Dinamo?Nici nu stiu daca insumat a jucat 90 minute in turul asta de campionat...plus ca are niste antecedente (Andone parca spunea in vara ca nu doreste un astfel de jucator la echipa).Dar,se pare unii de la Dinamo doresc astfel de jucatori....daca nu e betiv sau criminal al soseslor,macar este mardeias.Asta este profilul jucatorului de la Dinamo in ultimul timp.

    Eu nu inteleg de ce nu se pune mai mult accent pe jucatorii din propria pepiniera,renuntandu-se la toti mercenarii,care vad Dinamo doar ca o rampa de lansare.

  21. #231
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Important e sa iasa banii pt Porcea&Fecali&Netoi&cohn&Badea... Pai cred ca daca de cateva goluri in retur din vara il dau cu multumiri pt cine le da si lor macar un $ in plus...
    Last edited by Ayrton; 13th December 2004 at 13:01.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •