Page 13 of 27 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 253 to 273 of 548

Thread: Rapid a scapat de faliment!

  1. #253
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai atunci noi am jucat neplatiti de mai bine de juma de an, eram in plin colaps si n-am putut sa ne concentram asupra voastra asa cum trebuie!
    Asa e, acum va merge mult mai bine

    Daca se intampla sa vina Giampaolo Pozzo, nu o sa mai vedeti jucatori romani in giulesti. O sa ajungeti un fel de CFR... in loc de portughezi or sa fie italieni. Nu stiu daca v-ar conveni, dar nu cred ca ar fi o afacere rea pentru voi. Asta o sa-si testezi jucatori la rapid ca apoi sa aleaga ce-i mai bun si sa-i trimita in Anglia unde o sa-si ia 100 mil euro doar daca se mentine in Premier League. Dar pe asta o sa-l doara in cot de campionatul in Romania, asta trebuie sa intelegeti. O sa fiti echipa a doua a lui Watford. Oricum, ar fi mai bine decat va este acum
    http://www.nytimes.com/2013/02/21/sp...anted=all&_r=0
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  2. #254
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,916
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    O sa ajungeti un fel de CFR...
    Sa violam Steaua la fundushtetz si cu arbitrii si pe teren si sa luam titlu in ultima etapa in dauna ei si pe urma sa facem si 10p in CL, suna rau!
    Last edited by Johnny D; 30th June 2014 at 23:04.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #255
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sa violam Steaua la fundushtetz si cu arbitrii si pe teren
    Visul vostru de-o viata: sa deveniti echipa sistemului
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  4. #256
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sa violam Steaua la fundushtetz
    Nu fi mitocan...

    Sectiunea asta este o mizerie, forumul ar trebui sa traiasca prin campionatele externe.
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  5. #257
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,916
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Visul vostru de-o viata: sa deveniti echipa sistemului
    Numai cu voi! CFR e chiar un vis devenit realitate, culmea e ca sunt si ei alb-visinii, ironia-sortii!

    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    Nu fi mitocan...
    Da, imi cer scuze! Am folosit o metafora mult prea plastica, cred ca am sarit usor peste bord.
    Asa se-ntampla cand capitanul navei numita Liga 1, merita o rascoala in toata regula.


    Apropos de responsabilii! Ia modificati voi titlul la thread, aici se exista licenta! Duru a pierit!
    Last edited by Johnny D; 30th June 2014 at 23:08.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #258
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Gata, terminati, iubiti-va pe tancuri.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  7. #259
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    Sectiunea asta este o mizerie, forumul ar trebui sa traiasca prin campionatele externe.
    Forum-ul ar trebui sa moara. Organizatia Producatorilor de Thread-uri si Posturi trebuie infiintata cat mai repede

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Numai cu voi! CFR e chiar un vis devenit realitate, culmea e ca sunt si ei alb-visinii, ironia-sortii!
    Nu e culmea si nu e intamplare. cfr si rapid sunt echipe feroviare.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  8. #260
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,916
    Reputatie
    0
    Nu intamplator v-a calcat trenul de Cluj vreo 2 campionate si de-a lungu si de-a latu iar noi macar o data cu acel 5-1, fiecare si-a facut treaba!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #261
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu intamplator v-a calcat trenul de Cluj vreo 2 campionate si de-a lungu si de-a latu iar noi macar o data cu acel 5-1, fiecare si-a facut treaba!


    In toata istoria lor, CFR a batut Steaua o singura data... cu 1-0.. din 20 de intalniri.
    Au blatuit 3 titluri, dar nu ne-a calcat nici un tren
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  10. #262
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,916
    Reputatie
    0
    Pai alea doua cand au fost la concurenta cu voi depasindu-va chiar in arta blatuirii cu arbitrii, in ultima etapa!
    Desi in directe ati fost peste ei, ati simtit si voi ce-nseamna ca echipa mai buna sa piarda titlul cand cealalta il fura cu arbitrii! Priceless!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #263
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    ati simtit si voi ce-nseamna ca echipa mai buna sa piarda titlul cand cealalta il fura cu arbitrii!
    Asta aproape suna ca un compliment
    A spus tu ca Steaua a fost echipa mai buna dar i-au furat arbitrii doua campionate? Postul asta trebuie pus la bookmarks
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  12. #264
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    Nu fi mitocan...

    Sectiunea asta este o mizerie, forumul ar trebui sa traiasca prin campionatele externe.
    A grait bro cu multa intelepciune...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  13. #265
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,916
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Asta aproape suna ca un compliment
    A spus tu ca Steaua a fost echipa mai buna dar i-au furat arbitrii doua campionate? Postul asta trebuie pus la bookmarks
    N-am zis asta, am zis doar c-ati simtit-o! Deoarece voi chiar credeti ca-n acel campionat cu valiza ati jucat ceva fotbal si n-ati furat intr-un hal de ultima speta o gramada de meciuri, inclusiv cel cu CFR cu 2 penalty-uri neacordate vizitatorilor, cel cu Urziceni cand Lovin juca handbal in careu, bulanul cu Otelul si Craiova absolut mizerabil: o ocazie un gol cand a dat sudamericanul ala de la voi pe langa minge si-a iesit pasa de gol=singura ocazie, si ailalti vreo 3 bari(bare) scor final 1-0 si porcaria aia cu comisia cu noi... etc!
    Desi n-aveti voi putere de analiza si obiectivitate a propriului vostru joc prea convingatoare, chiar nesimtiti nu sunteti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #266
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Desi in directe ati fost peste ei, ati simtit si voi ce-nseamna ca echipa mai buna sa piarda titlul cand cealalta il fura cu arbitrii!
    Las-o asa cum a cazut

    Ce memorie are omu'... mai tii minte si acum toate fazele alea?
    Un hent si vreun penalty neacordat nu schimba recordul nostru impotriva CFR-ului.
    Din 20 de intalniri Steaua are 10 victorii si 9 egaluri. Nici cu arbitrii in sezoanele alea nu au reusit mai nimic in intalnirile directe.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  15. #267
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    A grait bro cu multa intelepciune...
    Nici nu se putea altfel...
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  16. #268
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,916
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    Nu fi mitocan...
    Tocmai am realizat ca nu mai poti sa-mi dai warn pe degeaba, defapt nici macar atunci cand merit decat sa ma raportezi persoanei pe care o urasti cel mai mult! Oh, isn't life great!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #269
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    stie cineva, na ca-mi scapa si numele, clona aia mai joaca in prima liga ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #270
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    pfff... dupa aproape o zi de asteptare in sfarsit Iancu e on air pe sport.ro
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  19. #271
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    CFR poate ne-a incurcat in 6 ani mai mult decat timis, craiova si rapid la un loc in 60 de ani.
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    In toata istoria lor, CFR a batut Steaua o singura data... cu 1-0.. din 20 de intalniri.

  20. #272
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Mentaliate de oaie, se gandeste ca daca cfr a luat titlul de trei ori de parca a luat ceva ce le apartine si ei sunt cei incurcati
    mentalitate de invingatori ce sa zic....

    Daca e asa inseamna ca noi nu ne-am luptat cu Poli atunci ci i-am furat titlul Stelei ma bucur ca suntem pe lista celor care au furat Steaua
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  21. #273
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    uite bre,romulanu asta zice ca e patron la Rapid,ce italieni visati voi?
    http://www.dolce-sport.ro/fotbal/fot...-actele-35746/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •