View Poll Results: Pronostic

Voters
13. You may not vote on this poll
  • 1

    9 69.23%
  • x

    2 15.38%
  • 2

    2 15.38%
Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 169 to 189 of 198

Thread: Etapa 34: ASA Tg. Mures - Otelul 1-2

  1. #169
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Zilele astea poti sa confunzi usor cocina OLS cu un spital, multi suferinzi si numa' bocete.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    S-a dezlantuit Duba?
    Tin sa-i amintesc ca face gargara degeaba, Steaua nu mai exista, eventual vorbeste de FCSB, Steaua nici nu e dezavantajata niciodata de arbitraje deci data gandesti un pic cu creierasu, evident ca n-are cum fi!

    Mai jos aveti dovada ca pariurile si fanatismul dauneaza grav sanatatii
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cui spui tu nefericitilor?! Noi tocmai ce-am batut pe Steaua chiar al ea acasa asa cum ne place, eventual clujenilor poti sa li te adresezi asa care cu 2 echipe n-au fost instare s-o bata macar o data in veac-amin si ca premiu bine meritat, vor merge in tandem in "B"! Drum bun!
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  2. #170
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Repet, s-ar putea sa te injure tim.
    timache?

    Orice ai zice, din perspectiva fotbalului corupt din Ro, din perspectiva cocinei Liga 1, meciul de ieri va da o eticheta de "sclavi" de care cu greu o sa scapati, chiar imposibil sa convingeti pe cineva ca ati batut pe ASA doar asa, din fair play

    Asta pe langa eticheta de "hoti" de cand ati furat cmapionatul ala, cu meci aranjat la Universitatea Craiova cu doua goluri neregulamentare, cu 3 puncte primite la masa verde de la Pandurii.
    Daca in ultimul meci in campionatul ala, nu mai stiu cu cine ati jucat, pierdeati in ultima secunda cu 2-1, si implicit campionatul, oponentii vostrii erau etichetati ca sclavii alorlalti. Asta-i realitatea.

    Distractie placuta in B. Cat mai placuta.
    Last edited by TheIceMan; 29th May 2015 at 19:26.
    beleafer

  3. #171
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Bleah. Cand am batut FCSB la ei acasa, ne trimiteau ei in B, injurandu-ne si spunand ca am furat titluri. Dupa ce am batut si pe ceilalti, vad ca acum suntem dati ca hoti de adversarii fcsb-istilor. Cand toti te critica spunand ca ai tinut cu ceilalti, inseamna ca faci ceva bun, nu? Asa trebuie vazuta orice echipa din lumea asta, ca adversara a restului de formatii.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  4. #172
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Promovare usoara!
    like :p

  5. #173
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Bleah. Cand am batut FCSB la ei acasa, ne trimiteau ei in B, injurandu-ne si spunand ca am furat titluri. Dupa ce am batut si pe ceilalti, vad ca acum suntem dati ca hoti de adversarii fcsb-istilor.
    Ca ati furat titlul ala nu e o noutate, e fapt stiut. Ca ati ajutat Steaua acuma, ce sa zic, poate ati vrut si voi in ceasul al 12-lea sa va puneti bine cu stapanii, sa aveti o promovare usoara, un ajutor, chestii din astea. Fara valize

    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Cand toti te critica spunand ca ai tinut cu ceilalti, inseamna ca faci ceva bun, nu?
    Sau ca esti o parasuta... Sau ca jucati la doua capete...
    Mah, tot e bine ca te bucuri ca ati trimis titul in ograda Stelei.
    Last edited by TheIceMan; 29th May 2015 at 22:32.
    beleafer

  6. #174
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post

    Acum lasati-ma in pace ca traiesc un vis

    Si eu. Ala cu GRUPA in CL in toamna
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #175
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Daca lumea microbista nu a aflat, inca, fotbalul romanesc nu mai exista demult. Va certati degeaba.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #176
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Atat cat mai exista, noi il savuram pe asta asa cum e. Traim in acest spatiu si ne bucuram de ce avem.
    Nici inainte nu era mai cu mot. In afara de Steaua, celelalte echipe balteau in mediocritate, cu mici exceptii - Craiova cativa ani si Dinamo, cam la fel. In rest, era vai si amar. Acum a ramas doar Steaua, care cat de cat mai tine steagul sus, iar asta va roade cel mai tare.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #177
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Steaua nu are cum sa ma roada, Duba, daca ma intrebi. Este o constatare, doar.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #178
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Nici inainte nu era mai cu mot. In afara de Steaua, celelalte echipe balteau in mediocritate, cu mici exceptii - Craiova cativa ani si Dinamo, cam la fel. In rest, era vai si amar.


    Nu stiu la care ani te referi, insa stiu eu ''vreo cativa'' in care Steaua nu a existat. Era cam ca Dinamo acum.
    Iar campionatul ... chiar avea mot , cea mai buna dovada fiind echipa nationala, capabila sa joace de la egal la egal cu orice reprezentativa. (bineinteles, pe vremea aia nu aveam stelisti pe acolo, nici macar unul)

  11. #179
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Voi chiar credeti ca Fossil este in vreun fel interesat ca fotbalul romanesc e cu un picior in groapa?! Sau ca la simplu meci dintr-un campionat important sunt mai mult spectatori decat la meciurile dintr-o etapa din Liga 1?
    Visul lui Fossil este ca Steaua sa stinga lumina fotbalului romanesc.
    Last edited by Tyler Durden; 30th May 2015 at 14:26.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  12. #180
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Steaua nu are cum sa ma roada
    Corect, vorbim aici despre o echipa venerabila. Dar poate sa o suga
    Last edited by Capitanu.Burcea; 30th May 2015 at 15:00.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  13. #181
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Ca ati furat titlul ala nu e o noutate, e fapt stiut. Ca ati ajutat Steaua acuma, ce sa zic, poate ati vrut si voi in ceasul al 12-lea sa va puneti bine cu stapanii, sa aveti o promovare usoara, un ajutor, chestii din astea. Fara valize

    Sau ca esti o parasuta... Sau ca jucati la doua capete...
    Mah, tot e bine ca te bucuri ca ati trimis titul in ograda Stelei.
    E stiut? De cine, de aia cu care ne-am luptat la titlu, de aia care au patroni prin puscarie sau deja sunt desfiintati? De aia care au venit la Galati cu tot cu arbitru dupa ei si tot nu au putut sa ne faca? De ce m-ar interesa parerea unor loseri ?
    Despre faza cu promovarea usora ce as putea spune? E greu sa dai un raspuns unei astfel de idei ciudate.
    In plus, cum poti fi parasuta daca ai respectat regulile si ai facut ceea ce trebuia?
    Uram FCSB cu toata puterea noastra, numai ca nu atat de mult incat sa imi doresc sa piarda Otelul.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  14. #182
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,283
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Uram FCSB cu toata puterea noastra, numai ca nu atat de mult incat sa imi doresc sa piarda Otelul.
    granita la Orsova!

  15. #183
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    Megastar e monumental.
    "Cum sa nu iubesti Otelul?", a exclamat radios dupa puciul de Tg-Mures.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  16. #184
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Mai, sa stii ca are dreptate omu'! Pana la meciul asta nu aveam nimic cu ei, acum ii iubesc!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  17. #185
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,283
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Megastar e monumental.
    "Cum sa nu iubesti Otelul?", a exclamat radios dupa puciul de Tg-Mures.
    Megastar e un mare naiv romantic...
    el chiar crede ca Otelul a luat pe bune un campionat...
    altfel,baiet rau nu pare a fi ...
    granita la Orsova!

  18. #186
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Astia l-au iubit si pe Adamescu, mafiot care le-a supt seva, japcuindu-i de 8 mil euro.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  19. #187
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    Megastar e un mare naiv romantic...
    el chiar crede ca Otelul a luat pe bune un campionat...
    altfel,baiet rau nu pare a fi ...
    E cult, se vede de la o posta, cred ca scrie frecvent la gazeta de perete a clubului.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  20. #188
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,283
    Reputatie
    1
    treaba lor,sa trecem...zic eu
    granita la Orsova!

  21. #189
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,283
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    E cult, se vede de la o posta, cred ca scrie frecvent la gazeta de perete a clubului.
    nu m-ar mira sa faca si caricaturi cu Poli...pe care sa le expuna undeva la Papadia...
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •