Page 133 of 265 FirstFirst ... 3383123131132133134135143183233 ... LastLast
Results 2,773 to 2,793 of 5560

Thread: Guvernul Vasilica (PSD-ALDE)

  1. #2773
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    singurele alegeri la care au existat un joc de subsol foarte puternic au fost in 2000, in special in primul tur.
    vorba lui tyler, daca asta crezi tu, ce sa mai discutam?

  2. #2774
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    nu mi-o asum si nici nu cred, e rodul imaginatiei mele in 30 de secunde de scris text. si pare mult mai viabil pentru ca, spre deosebire de ipoteza ta unde guvernul tehnocrat nu a lucrat spre scopuri marsave, consolidarea pozitiilor de varf ale sefilor de la servicii sau a lu kodruta sau ce mai vrea **** ta si cu toate astea a fost terfelit si probabil ca a fost singurul guvern din istoria tarii mai urat decat guvernul "boc" marea "manevra" nu a produs fructe.
    practic nu i-a ajutat la nimic, la 1 an de guvernare cu un parlament majoritar psd? 1 an in care oamenii au lucrat doar pe optimizari mici si n-au facut deranj? ce le-a iesit? capital de imagine era clar din secunda 1 ca nu le iese.
    si deci, rodul imaginatiei mele pare mult mai relaist decat al altora pentru ca uite, **** mea, psd a urcat de atunci de la ceva minim pana la un procent de peste 40 iar personaje nu prea bine vazute de el comandate liviu dr.agneea au zburat putin din partid sau trebuie sa faca pe mascarici la tv. "maitre" nu se murdareste pe maini cu asa ceva. inca
    asta arata a analiza....aici putem discuta

  3. #2775
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    vorba lui tyler, daca asta crezi tu, ce sa mai discutam?
    unde gresesc?
    in turul alegerilor din 2000 "dreapta" s-a impartit in 500 de parti. iliescu ajungea 100% in turul 2 si singurul canditat pe care nu-l batea era fie un irelevant fie vadim tudor.
    asa ca "dreapta" s-a impartit in multe bucati propunand ca viitor presedinte pana si pe isarescu, om caruia daca-i pun acum un contract in fata pe care sa-l semneze si sa devina automat presedinte se face ca nu are pix si ma trimite la seminte.
    in 2004 nu cred ca a fost, in 2009 a fost partial - crina nu a ajuns in turul 2, mihaela dragostea mea ajungea sigur pentru ca e necesar doar sa fi propunere psd ca sa ajungi acolo si basescu a lucrat cu subteranii dar nu in mod critic. prostu partidului a pierdut singur alegerile.
    retired.

  4. #2776
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    unde gresesc?
    in turul alegerilor din 2000 "dreapta" s-a impartit in 500 de parti. iliescu ajungea 100% in turul 2 si singurul canditat pe care nu-l batea era fie un irelevant fie vadim tudor.
    asa ca "dreapta" s-a impartit in multe bucati propunand ca viitor presedinte pana si pe isarescu, om caruia daca-i pun acum un contract in fata pe care sa-l semneze si sa devina automat presedinte se face ca nu are pix si ma trimite la seminte.
    in 2004 nu cred ca a fost, in 2009 a fost partial - crina nu a ajuns in turul 2, mihaela dragostea mea ajungea sigur pentru ca e necesar doar sa fi propunere psd ca sa ajungi acolo si basescu a lucrat cu subteranii dar nu in mod critic. prostu partidului a pierdut singur alegerile.
    imi permiti sa te contrazic?

    Fara votul lui Baconski de 5 votanti/ secunda de la Paris si fara aportul SISTEMULUI care a organizat spa-ul lui geoana la vantu...........rezultatul alegerilor popwlare era cu totul altul.

  5. #2777
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    eram sigur ca asta o sa aduci in discutie. cat a constituit votu ala de la paris?
    geoana nu era de capu lui acolo, in plus nici macar faptu ca a fost la vantu nu a insemnat ceva prea puternic in "victoria" lui. este si a fost un om politic foarte slab, fara discurs, fara anduranta, fara rezistenta la tranta. a tacut ca prostu la confruntare. nu uita ca el pierduse si la locale contra lu basescu.
    crezi ca impactul intalnirii cu vantu a fost atat de mare? neah, mai mult a constat in faptul ca omul nu a stiut sa reactioneze la asta, daca faceam un schimb de roluri si il puneam pe basescu in locul lui avea 5 moduri de a "evada" din situatie. si nu e ca si cum l-au legat serviciile si l-au dus la vantu, s-a dus de buna voie.
    retired.

  6. #2778
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    ce ma doare pe mine cel mai tare.......40.000 de timisoreni in strada ca sa ingurgiteze un kakat servit de SECURITATE si niciun timisorean sa protesteze atunci cand Carpaci a evacuat un spital cu bolnavii pe targa?


    Voi realizati cat de bolnava e societatea?
    Carpaci a obtinut spitalul multumita legilor si judecatorilor comunisti, pe legea Hrebenciucului care si acum o arde-n PSD.
    Deci poti spune ca cei 40.000 au iesit pentru a-i opri de la un nou abuz pe cei care au dat legea de care a beneficiat Carpaci.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  7. #2779
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    diferenta a fost de.......70.000 de voturi. s-au autodepasit " baietii" .

    Oare chiar spera cineva ca lumea sa uite?


    basescu trebuie sa faca multa puscarie.

  8. #2780
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Carpaci a obtinut spitalul multumita legilor si judecatorilor comunisti, pe legea Hrebenciucului care si acum o arde-n PSD.
    Deci poti spune ca cei 40.000 au iesit pentru a-i opri de la un nou abuz pe cei care au dat legea de care a beneficiat Carpaci.
    uite, am vrut sa o tin secret dar acum iti spun: voi licita ca sa cumpar palmaresul otelului.

    Sunt un tip corect, sa nu ziceti ca nu v-am anuntat.

    mai mult vom vorbi dupa. sa le spui contaranilor tai ca ai fost un element determinant in hotararea mea.


    m-am gandit si mai departe, voi construi un pisuar public in zona garii unde voi afisa actul meu de proprietate.
    Last edited by Tim; 9th February 2017 at 18:13.

  9. #2781
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    APP la desfiintarea lui Poli de catre Stan am fost vreo 4000......nu 40.000.


    futu-va-n gura de gunoaie!

  10. #2782
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Acelasi tim penal: cand n-are replici, jigneste.

    Altceva mai stii, PSD-istule?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  11. #2783
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Monica Macovei trebuie sa intre la puscarie.

  12. #2784
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    uite, am vrut sa o tin secret dar acum iti spun: voi licita ca sa cumpar palmaresul otelului.

    Sunt un tip corect, sa nu ziceti ca nu v-am anuntat.

    mai mult vom vorbi dupa. sa le spui contaranilor tai ca ai fost un element determinant in hotararea mea.


    m-am gandit si mai departe, voi construi un pisuar public in zona garii unde voi afisa actul meu de proprietate.
    Ce vorbesc eu si ce zice senilul.
    Ai si tu o problema si pe baza de Alzheimer, o repeti ca o moara stricata.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  13. #2785
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Ce vorbesc eu si ce zice senilul.
    te rog , anunta-i.


    stiu ca ma va costa dublu, dar in viata conteaza cum iti cheltui banii. Pentru mine e orgasm.

  14. #2786
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    eu sunt curios daca mai iasa si azi mia aia de stirbi oltenesti la Cotroceni,pai sunt cheltuieli acolo nenica...cine plateste? plus ca e si neautorizat
    normal ca au respins ceaiul,fac pariu ca erau de fapt deja plini de suc
    Last edited by cip; 9th February 2017 at 18:37.
    granita la Orsova!

  15. #2787
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    de ce nu raspundeti celui curios?

  16. #2788
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    puletilor de piata, unde ati disparut? vreau sa va dezbat!

  17. #2789
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,137
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    m-am gandit si mai departe, voi construi un pisuar public in zona garii unde voi afisa actul meu de proprietate.
    Bre, sper ca ai obtinut legal terenul pe care vei construi, ca altfel te va acuza lumea si pe tine ca esti de-al lui Carpaci.

  18. #2790
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    aia macar e olteanca jmechera,Paulica e...e...nici nu stiu cum sa ma exprim ca sa-mi pastrez totusi reputatia intacta aci pe ols...
    Uite cum poti sintetiza elegant.
    Pai incepi cu epura punctului dupa care treci la cea a dreptei. Problema ii in momentul in care duci proiectile pentru piramida in spatiu si iti dai seama ca a iesit un c.a.c.at.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  19. #2791
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    au fost bune si prostelile astea de inceput de an , macar am aflat ceva: in Timisoara sunt 40.000 de carpaci!

  20. #2792
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Timule vezi sa nu-ti scada vanzarile.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  21. #2793
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    ciocoflendere, tu crezi ca eu imi vand sufletul pe arginti? asa ma stii tu pe mine?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •