11th September 2015, 13:05
#1
Moderator
Reputatie
0
Cupa Romaniei 2015/2016
Meciurile din 16-imile Cupei Romaniei :
Bacau – CS U Craiova
Unirea Tarlungeni – Petrolul
”U” Cluj – Steaua
CS Balotesti – CFR Cluj
Unirea Branceni – Astra
Bucovina Pojorata – ASA Targu Mures
CS Mioveni – FC Botosani
FCM Baia Mare – FC Voluntari
Ripensia Timisoara – Viitorul
ACS Berceni – CSMS Iasi
CSM Ramnicu Valcea – ACS Poli Timisoara
Dacia Unirea Braila – Dinamo
ASA Targu Mures II – Concordia Chiajna
UTA Batrana Doamna – Pandurii Targu Jiu
FC Brasov – Rapid CFR Suceava
Academica Cliceni – Viitorul II
Meciurile se vor disputa intr-o singura mansa, pe terenul echipelor mai slab clasate. Partidele se vor juca pe 22, 23, 24 septembrie.
23rd September 2015, 13:59
#2
Moderator
Reputatie
0
UTA - Pandurii 1-1 (1-3 la penalty)
Au marcat: Curtuius '87 / Sapunaru '10
Balotesti - CFR Cluj 0-0 (0-1 d.prel.)
A marcat: Beleck '112
Bucovina Pojorata - ASA Tg. Mures 1-4
Au marcat: Cainari '88 / Manolov 2', G. Muresan 30', Manolov '72, Axente '83
Penalty ratat: Buhacianu (Pojorata) 14'
FC Viitorul 2 - Academica Clinceni 2-1
Au marcat: R. Marin '47, Grecu '78 / Kuku '41
Berceni - CSMS Iasi 1-1 (2-4 la pen.)
Au marcat: L. Dobre '6 / Golubovici '90+4
Rm. Valcea - ACS Poli Timisoara 0-2
Au marcat: Curtean '6, Llorente '27
Dupa prima zi, primele 6 echipe calificate in optimi sunt: Pandurii, CFR Cluj, ASA Tg Mures, Viitorul 2, CSMS Iasi si ACS Poli Timisoara.
23rd September 2015, 18:48
#3
Moderator
Reputatie
0
Unirea Branceni - Astra 0-5
Au marcat: I. Rosu 1', 87, 90, G. Enache 41, D, Alibec 71
CS Mioveni - FC Botosani 1-2
Au marcat: A. Popa 71 / D. Roman 38, Cabrera 80
CFR Suceava - FC Brasov 0-2
Au marcat: B. Ene 75, Letan 81
FCM Baia Mare - FC Voluntari 1-0
A marcat: Codin 88
23rd September 2015, 19:18
#4
Moderator
Reputatie
0
SC Bacau - CS U Craiova 1-1 (5-3 dupa penalty)
Au marcat: A. Pavel 3' / Mazarache 43)
Astazi s-au calificat in optimi: Astra, Botosani, Brasov, Baia Mare, Bacau.
24th September 2015, 19:23
#5
Moderator
Reputatie
0
Aseara s-au calificat Viitorul si Petrolul.
Ripensia Timisoara - Viitorul Constanta 0-2
Au marcat: Miselaricu (13), Fl. Tanase (90)
CS Unirea Tarlungeni - Petrolul Ploiesti 0-6
Au marcat: Benga (30), Tamuz (38), (90), Varga (47), Milinceanu (78), Lemnaru (84)
24th September 2015, 19:25
#6
Moderator
Reputatie
0
Astazi s-au calificat Concordia si Dinamo.
ASA Tg. Mures II - Concordia Chiajna 0-4
Au marcat: Purece (12), R. Raducanu (32). M. Constantinescu (63), S. Pana (85)
Dacia Unirea Braila - Dinamo 2-3
Au marcat: Necoara (40 - penalty), Musca (86) / Gnohéré (63, 73 È™i 75)
Urmeaza ultimul meci al saisprezecimilor U Cluj - Steaua.
30th September 2015, 15:01
#7
Moderator
Reputatie
0
OPTIMI
Viitorul II - CFR Cluj
FC Brasov - Astra Giurgiu
SC Bacau - ASA Tg.Mures
FCM Baia Mare - Steaua
ACS Poli Timisoara - Petrolul Ploiesti
Concordia Chiajna - CSMS Iasi
Viitorul - FC Botosani
Pandurii - Dinamo
Meciurile se joaca intr-o singura mansa, pe terenul echipei mai slab cotate in campionatul trecut, in perioada 27-29 octombrie, cu incepere de la ora 14:30, cu exceptia jocurilor televizate.
8th October 2015, 15:24
#8
Moderator
Reputatie
0
Marti, 27 octombrie
FC Brasov - Astra Giurgiu, ora 17:00, stadionul Tineretului (Brasov)
Concordia Chiajna - CSMS Iaºi, ora 19:00, stadion Concordia (Chiajna)
ACS Poli Timisoara - Petrolul Ploiesti, ora 21:00, stadion Dan Paltinisanu (Timisoara)
Miercuri, 28 octombrie
SC Bacau - ASA Targu Mures, ora 16.00, stadion Letea (Bacau)
FC Viitorul 2 - CFR Cluj, ora 18.00, stadion Central (Ovidiu)
Pandurii Targu Jiu - Dinamo, ora 20.30, stadion Municipal (Drobeta Turnu Severin)
Joi, 29 octombrie
FC Viitorul - FC Botosani, ora 18.00, stadion Central (Ovidiu)
FCM Baia Mare - Steaua, ora 20.30
Toate partidele din cadrul optimilor de finala vor fi televizate.
28th October 2015, 20:20
#9
Moderator
Reputatie
0
Dupa prima zi echipele calificate in sferturi sunt: Astra, CSMS Iasi si Poli Timisoara.
Brasov - Astra 3-4
Concordia - CSMS Iasi 1-2
ACS Poli Timisoara - Petrolul 2-1
28th October 2015, 23:16
#10
Moderator
Reputatie
0
Astazi s-au calificat: ASA Tg Mures, CFR Cluj si Dinamo.
Bacau - TG Mures 0-1
Viitorul II - CFR Cluj 0-1
Pandurii - Dinamo 2-3
30th October 2015, 14:19
#11
Moderator
Reputatie
0
In ultima zi a optimilor s-au calificat si Viitorul si Steaua.
Viitorul - Botosani 1-0
Baia Mare - Steaua 1-1 (1-4 dupa penaltyuri)
30th October 2015, 14:22
#12
Moderator
Reputatie
0
Sferturile de finala se vor desfasura pe 15, 16, 17 decembrie 2015.
5th November 2015, 12:56
#13
Moderator
Reputatie
0
Sferturi
Viitorul - Steaua
ACS Poli Timisoara - ASA Tg. Mures
Dinamo - Astra
CSMS Iasi - CFR Cluj
O singura mansa.
Posting Permissions
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts
Forum Rules