Results 1 to 4 of 4

Thread: Doroftei va boxa cu Gatti

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    22
    Reputatie
    1

    Doroftei va boxa cu Gatti

    "După o nouă discutie cu Yvon Michel, Leonard a declarat ieri că, înainte de retragere, vrea să lupte cu challangerul la titlul mondial WBC, categoria 63,500 kg.După ce la sosirea în tară a declarat că în proportie de 90% s-a lăsat de box, Leonard Doroftei s-a răzgîndit brusc. Ieri, marele nostru campion a declarat: “Vreau să mai fac un meci înainte de retragere. Eu mi-as dori să fie acasă, însă nu stiu dacă Arturo Gatti, cel cu care ar trebui să boxez, o să vină la Bucuresti”.
    Schimbarea de atitudine a lui Doru a intervenit după ce campionul nostru a avut o nouă discutie telefonică, miercuri noapte, cu managerul său, Yvon Michel.
    Acesta din urmă a declarat pentru ProSport: “Atît HBO, cît si Main Events doresc să promoveze meciul Dorin - Gatti. Arturo va boxa pe 24 ianuarie pentru titlul mondial WBC, categoria 63,5 kg. Sînt convins că îl va cîstiga si va face din confruntarea cu Dorin un supereveniment. Probabil că gala va avea loc în iunie 2003, la Montreal. Îl astept pe Dorin în Canada să discutăm detaliile acestei confruntări”. Este foarte probabil ca Interbox să-l pună pe Mosu’ să facă un meci pregătitor înaintea disputei cu Gatti, care i-ar putea aduce o bursă record de 1,5 milioane de dolari.
    Sursa ProSport http://www.prosport.ro/categories.jsp?artNdx=88194

    14 noiembrie 2003
    "


    interesant nu? 8)

  2. #2
    incepator vince's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1

    Hmmmm...adversar tare- bani pe masura

    Parerea mea e ca Gatti il va minca de viu pe Doroftei......oricum nu mi-a placut defel patriotismul fals a lui Doroftei si faptul ca s-a saturat sa mai stea printre straini unde ii e f greu....adevarul e ca in straini a facut bani si sunt multi altii prin straini care nu au banii lui Doroftei si totusi sunt multumiti.

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    unde stai in toronto? 8)

  4. #4
    incepator vince's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Da in Toronto

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •