Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 56

Thread: Constantin Iacov-Un naiv cu intentii bune?

  1. #1
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0

    Question Constantin Iacov-Un naiv cu intentii bune?

    Asa cum dzice shi titlul Dracul asta de Iacov i un naiv incurabil. N-are nici o treaba cu ceea ce se numeshte fotbalul cu cu exceptzia unor idei fanteziste ce numai in utopia propriilor iluzii se vor putea face vreodata relatzionate cu realitatea.
    In alta ordine de idei poate sa vina cu multe acuze shi jenibilitatzi de ordin personal dar i-ash sugera sa nu le grefeze pe imaginea clubului, sa-shi tzina pliscul ala buclucash al lui shi sa aleaga lase staff-ul tehnic sa-shi puna in valoare atributziile
    Sunt suporter vechi(5 ani) a echipei FC National shi-mi doresc daca e asa destept precum se crede sa nu mai imprumute jucatori de la alte echipe indiferent de obiectiv sau de imposibilitatea indeplinirii lui shi sa inceapa sa construiasca o echipa, in divizia inferiora, chiar daca de valoare indoielnica dar statornica-sa inchege un prim 11 dublat (lot de 22-25) fara a mai vinde sau aduce cu galeata jucatori de incercare, sau altzii de valoare doar pentru scurte vacantze in Cotroceni.
    Daca nu va face asta va primi din strafundul fiintzei mele profunde sentimente de dezaprobare, repugnantza, dezgust, sila shi de ce nu shi precoce dorintza de indepartare de la echipa, pt ca nu vreau sa dezvolte vre-un Jean Padureanu prin Cotroceni, ca dupa indelungile suferintze de an de an pe care sunt convins ca nu numai eu le-am resimtzit ca suporter al acestei echipe, numai asta imi lipsea.
    Asa ca-l sfatuiesc acu din suflet sa se consulte cu altzi cunoscatori de fotbal shi sa capete experintza inainte sa actzioneze. Eu personal l-am scuzat shi mia mult l-am sustzinut in antrenamentele principiale de nebunie cerebrala care le-a condus impotriva Presedintelui LPF Dumitru Dragomir shi cu alte scandaloase ocazii invocandu-i naivitatea...................................Daaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAA acuma nu, Mnezoule..., nu se mai poate te rog din suflet Domnule Constantin Iacov sa va revizuitzi precedentele actziuni shi sa reflectatzi asupra erorilor din trecut pt a nu le mai repeta sau agrava inutil,... mai bine dzis cu pretzul pierderii mintzilor mele shi ale unor amaratzi de batrani care de juma de secol is langa echipa (Tzarana de le fie ushoara! )
    Sunt sigur ca vremuri mai bune vor veni cu conditzia de a fi dorintza de pricepere shi considerente la opinia din jur din partea dumneavoastra.
    Mah oameni buni io cam asta i-ash avea de spus shi cam asta-i off-u' meu in legatura cu domnul Iacov! As vrea sa vaz opiniile Dvs. nu ezitatzi sa le exprimatzi. Al vostru JD
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Bine ai venit printre noi, suporter al Nationalului! Am schimbat putin titlul topicului. Voi revenii personal, in functie de timp, cu comentarii pe acesta tema interesanta.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #3
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Gardianul, in lipsa de...oua, dupa Paste:

    Penescu si Iacov se pregatesc de «shopping» in Liga I

    Chiar daca teoretic lupta pentru evitarea retrogradarii nu este incheiata, Jiul, FC National si FC Arges par condamnate sa joace la matineu. Asta in plan pur sportiv, pentru ca in culise patronii acestor echipe au inceput deja sa vaneze cumpararea unui loc pe prima scena. Cum in regulament sunt destule portite, federatia nu poate bloca aceste initiative.

    Un an petrecut in esalonul doi reprezinta un calvar pentru orice investitor in fotbal. Tocmai de aceea, oamenii cu bani accepta tot mai greu rezultatul sportiv si cauta tot felul de portite pentru a eluda regulamentele in vigoare. Oficialii de la FC Arges si FC National deja au inceput discutiile de tatonare cu reprezentantii unor divizionare B cu sanse de promovare. Sunt vizate acele echipe care nu au pretentii foarte mari si care au putine sanse de a indeplini conditiile pentru obtinerea licentei de la FRF. Daca ocupantele locurilor 1 din cele doua serii, Gloria Buzau si U Cluj, isi doresc sa revina pe prima scena, in rest totul poate fi negociat.

    CSM Rm. Vålcea, CS Otopeni si Dacia Mioveni asteapta ofertele
    Conducatorii celor de la CSM Ramnicu Vålcea (locul 2 in Seria a 2-a) au fost contactati de sefii de la FC Arges si FC National pentru cedarea locului in Liga 1. Vålcenii ar fi interesati mai mult de oferta celor de la FC National, dar nu ar zice nu nici in cazul unei propuneri bune venite din partea Pitestiului. In Rm. Valcea, se zvoneste ca vanzarea locului in primul esalon nu s-ar face pentru mai putin de un milion de dolari! Mai mult, clubul patronat de Cornel Penescu merge si pe pista Dacia Mioveni, echipa care are inca sanse la promovare si unde a fost instalat fostul antrenor al lui FC Arges Ion Moldovan. La CS Otopeni (locul 3 in Seria 1) se discuta despre o posibila fuziune cu FC National, iar Minerul Lupeni poate reprezenta pentru Jiul portita de salvare. Patronul lui FC Arges are deja planul facut, stiind care sunt metodele pentru ca echipa sa sa evolueze si in sezonul viitor in Liga 1. “Studiem toate caile legale pentru ca si la anul sa fim tot in prima divizie. Eu as opta pentru varianta cumpararii unui loc de Liga I sau a fuzionarii cu o nou-promovata, dar am putea profita si de neîndeplinirea conditiilor pentru primirea licentelor de la FRF de catre unele cluburi”, a declarat Cornel Penescu.

    FCM Bacau, Otelul si UTA au ajuns in A contracost
    Cel care a deschis capul acestor tranzactii lipsite de fair-play a fost ex-patronul lui FC Baia-Mare, Heinrich Schorsch, care, in campionatul 2000-2001, a vandut, contra a 1 milion de dolari, locul formatiei sale patronului lui FCM Bacau, Dumitru Sechelariu. „Modelul Schorsch” a prins bine printre oamenii cu bani, care au gasit, ulterior, si alte metode ingenioase de a „dribla” regulamentele FRF. Astfel, in urma fuzionarii dintre echipele ploiestene Petrolul si Astra, ultima echipa fiind cea care promovase, Otelul Galati a ramas in primul esalon, desi, la finalul campionatului 2003-2004, echipa de la Dunare retrogradase. Ultima tranzactie a reusit-o fostul patron al lui Liberty Salonta, Marius Vizer, care la inceputul acestui campionat a vandut locul echipei sale celor de la UTA.

    Dan Nicolaie,Adrian Fugaretu Urea
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #4
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Asta e cu dus intors. Este adevarat ca nu e normal sa supravietuiesti cumparand un loc, dar nici sa mori cu cutite in spate, semnate "mitica si mircica". Nu ma simt bine cu gandul la aceasta posibilitate, dar mai rau ma simt cand ma gandesc la ce poate fi ... mai rau. Stiti voi, desfiintare, sau jucat pe vreun maidan cu titulatura de stadion. Sa vedem.

  5. #5
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Si, totusi, de ce am zis de lipasa de...oua, pentru ca Iacov tocmai anuntase Reinvierea...Progresului, in Joia Mare sau o fi fost in...Vinerea Pastelui?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #6
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu prea am inteles unde bati cu ... ouale. Poate sa cumpere Iacov si 18 locuri in A, daca nu rezolva cu stadionul se caca pe ele. La momentul de fata este posibil ca el sa aiba mare nevoie de echipa asta daca vrea sa candideze, si se pare ca vrea. Iar daca el candideaza inseamna ca cineva il impinge de buci. Cine? De ce?

  7. #7
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Era un fel de exprimare, oua=subiect de discutie (pentru presa). Faptul ca a depus dosarul de licentiere si cam in acelasi timp a anuntat ca echipa isi va schimba numele in vechiul si dragul Progresul, care va sa zica ca are...stadion pentru joaca. "Gardianul" mi se pare speculativ, in acest articol, de aici si comentariul despre lipsa de...oua.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #8
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Ar fi interesant de vazut daca Iacov se bucura de sustinerea altora. Personal sunt sceptic. Chiar daca nu va fi declarata "persona non grata" putini vor indrazni sa-l sustina la vot, deoarece au vazut ce patesc "cei care misca-n front"

    M-ar bucura sa ramanem in Divizia A, chiar si cumparand locul. La cate am patit in ultimii ani, asta nu ar fi chiar asa de trist si/sau imoral. Ma mira faptul ca, Cartu, nu a demisionat deja. Oare vrea sa retrogradeze cu noi, sau a primit asigurari ca Progresul va continua in A?

    Si ca sa ma refer la topicul discutiei: Iacov cu certitudine a fost un naiv, si nu stiu daca a invatat ceva din cele petrecute. Sper ca da.

    Are el intentii bune? Nu este Maica Tereza, asta-i sigur, dar pentru noi suporterii, intentii bune = sa doreasca binele clubului. Actiunile sale din acest vor dovedi daca chiar doreste binele clubului. Asa ca sa mai asteptam pina vom da un raspuns clar.

  9. #9
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    De acord cu tine, Herc.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #10
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cartu are un contract pe bani multi. Probabil ca si-i ia pe toti daca se duce cu Progresul pana la capat. Oricare ar fi. Herc, tu care esti un om de finante, si nu numai tu, ca toti putem aprecia ce inseamna 10 000 Euro pe luna, crezi ca isi poate da demisia la suma asta? Adica are vreun interes? Nu!
    Il blameaza cineva pe Cartu ca retrogradam noi? Nu! E foarte clar de ce am picat, daca nu suporterilor de aiurea, macar celor din lumea lor, conducatori si manageri, ei stiu ca am avut stigmatul inca de la bun inceput.

  11. #11
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Iacov mai are o sansa de a arata ca vrea binele Nationalului.
    Daca faza cu redenumirea decurge bine,si se tine de toate promisiunile de acum incolo,isi poate schimba imaginea in ochii suporterilor bancari.
    Ramane de vazut cum decurge toata povestea asta...

  12. #12
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu cred ca a vrut sa se tina de unele promisiuni, daca nu chiar de toate, dar nu poate sau nu e lasat.

  13. #13
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    nici naiv, nici intentii bune.


    ce mai scriu tabloidele? stupizenii, de buna seama:


    Una dintre damele de companie care a participat la dezmatul organizat de oficialul FRF, Florin Prunea, si de fostul patron al lui FC National, Costi Iacov, s-a hotarat sa vorbeasca! Discutia cu tanara respectiva a fost inregistrata, marturiile acesteia fiind de-a dreptul socante. Ea ne-a cerut sa-i protejam identitatea (drept pe care i-l vom respecta) si a dezvaluit pentru CANCAN ca, la orgia consumata intr-un apartament de lux, nu au fost patru dame de consumatie, ci, uluitor, sapte din care doua actrite celebre de filme XXX. Mai mult, printre acele tinere s-a aflat si fosta iubita a unui cunoscut fotbalist.
    Potrivit martorei participante la "show", Florin Prunea si Costi Iacov au mai fost insotiti de doi barbati. Unul dintre acestia a dormit, insa, mai tot timpul! Asa cum ne-a declarat tanara, orgia a durat aproape trei ore. "Am fost sapte fete acolo in total. In timp ce intram noi patru, au iesit de la ei din apartament alte doua fete. Era jale inauntru. Pe masa si pe jos erau numai sticle goale. Numai de whisky erau patru. In living era Prunea, cu alti doi barbati, iar un alt individ dormea intr-unul dintre dormitoare. Erau atat de beti, incat nu le mergeau "jucariile"! Am mers la frigider sa iau un energizant. Frigiderul era plin cu sticle de bautura, ceea ce ma face sa cred ca nu era prima data cand apartamentul era folosit pentru astfel de distractii", sustine sursa noastra.

  14. #14
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ete... **la. Cum sa nu ii mearga jucaria lui Prunea? Si daca a fost asa, sa zica mersi, ca o omora ala. Totusi, Iacov? Nu as zice. Barbatul care dormea eram eu, dar nu stiu ce sa va zic pentru ca dormeam. Si in vis aveam...

  15. #15
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    ...o defectie?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #16
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    din care doua actrite celebre de filme XXX. Mai mult, printre acele tinere s-a aflat si fosta iubita a unui cunoscut fotbalist.
    deci fosta iubita de futbolist e mai mult decat actrita celebra de xxx? din ce punct de vedere?

    nici nu vreau sa ma gandesc cine ar mai fi participat daca ii ieseau socotelile si cu thwaite, shroj si abadu!

  17. #17
    Real & Steaua lopez's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Kingston,Jamaica
    Posts
    333
    Reputatie
    1
    Iacov asta e modelul de urmat daca vrei sa faci dintr-un club care merge foarte bine,praf.

  18. #18
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Imaginile de la iesirea de la orgie sunt putin dubioase. Prunea se tine de celebra-i **** iar Iacov e imbracat ca la gerul Bobotezei. Nici unul nu pare beat pu... pardon, muci. Ma rog. Sa nu uitam ca in ultimele zile Prunea a avut multe de impartit cu dragomir. Iar Iacov in ultimii ani. dragomir nu e strain de ziare de ***** can-can. Nu le iau apararea, este posibil sa fi facut chestia aia, dar nu vad care e impedimentul. E grav daca bei in casa si nu mai poti fute? Normal, dpdv moral sunt niste nimeni. avand in vedere ca au familie. Sotia este posibil sa fie Leta? Fotbalist celebru? Toti sunt celebri si frumosi. Care nu e?

  19. #19
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    fosta iubita cred ca e aia alu dragan claudiu, desi nu e el prea celebru. ma rog, da-i incolo. ce-o fi la buftea?

  20. #20
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    La Buftea e unu la zero pentru ei. Unu la ei si zero la noi, ca mai mereu. UE pentru antrenorul de toata bafta pe care il avem. UE si pentru conducerea cu ceafa numai buna de pus pe gratar. Oac, oac, diri-diri oac. Nu mai vreau sa aud ca jucam frumos, ca pasam, ca o plimbam, ca ne cacam... VREAU SA BATEM si noi pe cineva, in pi*** mamii lor de ratati.
    Aia a lui Dragan are niste tate uriase. Țâțe. Auzi, dar Dragan e celebru?

  21. #21
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    buftea asta e tare, domnule. au unu bun, gigi mansur, cam asa ceva. noi n-avem pe nimeni comparabil. sper ca am jucat cu rezervele, altfel nu cred ca avem un viitor luminos in campionat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •