Page 521 of 523 FirstFirst ... 21421471511519520521522523 LastLast
Results 10,921 to 10,941 of 10964

Thread: FC Barcelona

  1. #10921
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Plm...nu inteleg de ce se plang. Omu' a dat inapoi 2 mil din 20...daca e sa fii furat careva, tot Messi a furat cred ca au fost fani Barca aia care au judecat cazu'.

  2. #10922
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Andre Gomes. Wtf just happened?! Sunt in soc, iubesc jucatorul asta si parea doar o problema de timp pentru Real. De ceva timp se tot zvonea ca se duce la Madrid, azi chiar am citit ca Kovacic ar fi imprumutat ca sa-i faca loc portughezului. Si acum, boom!

  3. #10923
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    vad si eu unul fericit. ma uitam pe digisport si toti is distrusi pe acolo. ca de ce au dat atata pe un jucator asa slab, ca e varza ca de ce nu cumpara fundasi, cu nume ( daca nu stiu mitocanii de Umtiti si Digne, inseamna ca nu is buni), ca oricum stateam bine la mijloc, pt ce l-au luat pe asta??
    asta a fost cea mai buna. Barca sta bine la mijloc? Iniesta a imbatranit si nu mai este ce era. Rakitic o fi bun. Busquets e defensiv, Rafinha revine dupa accidentare, Samper e inca foarte tanar, iar Turan nu mi s-a parut vreodata de Barca.
    Barca chiar avea nevoie de un mijlocas ofensiv. sper sa se confirme ce se zicea de Gomes si chiar sa fie bun.

  4. #10924

  5. #10925
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Pacoooo

    Munir imprumut la Valencia un an. Samper la Granada. Excelenta vara asta.

  6. #10926
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Valencia se pregateste sa plece din Primera sau se pregateste o vanzare a ei?
    Cam mult totusi au vandut vara asta

  7. #10927
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,872
    Reputatie
    0
    eu v-am zis ca valencia anul asta se bate la retrogradare puternic de tot...
    sunt sanse mari sa pateasca precum stuttgart...

    barca forza rau...ei avea un prim 11 puternic, acum au si un intreg lot ffff puternic...
    cu rezerve precum andre gomes, arda turan, paco alcacer etc...
    Last edited by YoNuTzz; 31st August 2016 at 00:08.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #10928
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0

  9. #10929
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cica Luis Enrique pleaca in vara. Wenger in

  10. #10930
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Hai cu Sampaoli
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  11. #10931
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Aparent nu Sampaoli este favorit sa il succeada pe Enrique pe banca Barcei, ci Valverde de la Bilbao si Sacristan de la Socieded.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  12. #10932
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Cica Luis Enrique pleaca in vara. Wenger in
    cica Wenger viseaza la Real. da Doamne

  13. #10933
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Thanks for everything, Lucho! Si-a facut treaba. Ciclul unui antrenor la noi e de 3-4 ani.

    Acum cateva zile ziceau ca Sampaoli e favorit. Ziarele vorbesc si o gramada de prostii. Asteptam pana la vara si vedem atunci cum sta mai bine treaba.

  14. #10934
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    cica Wenger viseaza la Real. da Doamne
    Bai, o echipa mare din Spania si Wenger sparge tot. Toate slabiciunile lui se acopera cand are super jucatori, toate calitatile lui devin x2 cand are super jucatori.
    Problema la el e tactica. Nu vrea sa schimbe stilul de joc, e prea incapatanat sa vada ca are jucatori de 2 lei care nu se potrivesc pe stilul lui. Daca ii dai echipa, face treaba. Trebuie sa ii dai, nu sa il lasi sa isi faca el. Trebuie sa fie cineva peste el care sa ii aduca jucatori si de acolo, face batranu treaba.

    Sunt curios unde merge Lucho de aici.

  15. #10935
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Barcelona s-a inteles aparent cu Nice pentru transferul mijlocasului central Jean Seri, pentru o suma de aprox. 42 de milioane de euro. Nu am urmarit Ligue 1 suficient de mult sezonul asta ca sa stiu ce e de capul lui, insa din ce am vazut pe YT, pare un mijlocas central bun, insa nu cred ca se merita platita suma aia pe el.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  16. #10936
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Se pare ca ne-am inteles si cu Benfica pentru Nelson Semedo, in schimbul a 50 de milioane de euro. N-am vazut pe undeva aceste transferuri confirmate pana acum pe undeva, doar zvonuri ale presei spaniole pana acum, insa cel putin in cazul lui Semedo, chiar mi-as dori sa fie adevarat.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  17. #10937
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    The league's president, Javier Tebas:

    ''We will make a complaint to Uefa and if they don’t do anything we will take it to the competition tribunals in Switzerland and Brussels. And, from there, we don't rule out going through the courts in France and Spain.''

    https://www.theguardian.com/football...am-mates-leave
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #10938
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Transferul lui Neymar poate fii o binecuvantare, daca conducerea va stii sa cheltuiasca cu cap cei 200+ de milioane. Transferul lui Inigo Martinez e ok, chiar daca cred ca 30 de milioane e putin cam mult pentru o rezerva, pare viabil in "piata" actuala de transferuri.

    Sper sa il aducem pe Dembele, deoarece in opinia mea este una dintre cele mai bune extreme din Europa la ora actuala si nu cred ca este departe de potentialul lui Neymar. Poate pentru echipa va fi chiar mai bun un jucator care sa nu fie atat de individualist pe aceea parte. Sper doar sa nu il aducem pe Mbappe, deoarece la varsta asta, 100 de milioane pe el ar fi o tzapa imensa, in ideea in care e o suma enorma pentru un jucator care a aparut pe harta abia acum 6 luni.

    Cat despre Coutinho, mai degraba l-as aduce pe Seri de la Nice, deoarece avem nevoie mai degraba de un mijlocas care sa controleze mijlocul, gen Xavi, decat unul care sa caute poarta tot timpul. Nu ar fi un transfer prost, precum credeam ca e cel al lui Paulinho, deoarece Coutinho e unul dintre cei mai buni fotbalisti din Premier League, insa nu e genul de mijlocas de care avem nevoie momentan, zic eu. Avem destui playmakeri in echipa momentan.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  19. #10939
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Draxler dat la barca de presa. Nu cred, nu cred nici macar in jucator ca o sa prinda acolo dar daca o face..asta e capabil de orice
    Si are si fizic, ceva ce lipseste la barcuta si nu e individualist.

    Cu dembele e ciudat, au spus astia ca nu ii dau drumu dupa care vibe zorc si spune ca nu e exclus sa plece 2 jucatori ca noi nu stam in calea dezvoltarii lor.

    Cou ar fi hit. Singura problema e ca o sa-l supere pe messi si o sa ii ia mult din po****ritate.
    retired.

  20. #10940
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Eu personal nu-l vreau pe Coutinho pe aceea suma vehiculata, deoarece ar fi o aruncatura de bani pentru un profil de jucator pe care il avem deja in echipa. Nu spun ca nu e un super jucator, insa mai degraba umpli un gol din echipa, cu cineva ca Seri sau Eriksen, decat sa aduci ceva ce ai deja.

    Bine, daca e adevarat ca l-am adus pe Paulinho, inseamna ca aceasta perioada de transfeuri a fost intr-adevar un esec total. Un fotbalist care nu a impresionat la Spurs, care n-a jucat vreodata in UCL si n-am rupt gura targului in China vine la Barcelona sa joace titluar, deoarece la ce suma s-a dat pe el, ma astept sa inceapa in primul 11. Vad ca pe langa asta, se vorbeste de vanzarea lui Sergi Samper, care a fost fantastic in amicale si chiar putea incepe ca titluar anul acesta in meciurile mai putin importante, pentru a prinde experienta, deoarece e un super jucator de viitor. Conducerea asta e sub orice critica...
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  21. #10941
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pe cine ai ma tu pe profilul lui cou?
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •