Editzie speciala aici despre Doroftei. In cadrul unei emisiuni speciale gen procesul etapei(doar ca aici e zilnica si deobicei e despre Montréal Canadiens). S-au spus cuvinte grele:
-De ce s-a dus Intreboxul in fundul gulagului ca sa aduca boxeri???
- oraganizarea meciului in romania, cea mai mare greseala, masul nu a fost izolat.A avut prea multe festivitatzi politice etc
-A fost neprofesionist in aceast caz desi altadata recunosc ca a fost bun
-intrebare retorica:Cum sa clachezi cand esti la citeva minute de un milion de dolari?(parca stiam de mult mai putzin)
Emisiunea a fost una comnadata de Interbox dupa toata probabilitatzile , au fost doi reprezentatzi ai Interboxului si 3 ziaristi care desi se faceau ca-i ataca , de fapt le ridicau mingea la plasa. UN stil de a conduce o emisiune de o parshivitatea extrem de subtila. Totzi politicienii si realizatorii de emisiuni de la noi ar pali de invidie vazand pana unde poate ajunge parshivitatea.
Momentul mi-a reamintit felul in care cainetzoiu a reusit sa distruga integritatea unui grup important de jucatori prin santaje si bani negrii provenitzi din acel sir parca nesfarsit de blaturi .
Mi-am amintit si de soarta lui Gica Hagi cu acea retragere cu umbre dar mai ales felul in care i-si frange cariera de antrenor ,poate pentru totdeauna mizand pe Vintila, Miu , Frasineanu, la cererea lui fecali
Mi-am amintit de retragerea ratata a lui Gh.Popescu si cum a ajuns acum sluga aceluiasi fecali.
Ma uit ce a ajuns sa insemne banul aici . Fara poate doar un suras amar
MAI EXISTA LOC DE SENTIMENTE ?