Results 1 to 16 of 16

Thread: Play-off Bucuresti

  1. #1
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Play-off Bucuresti

    As fi vrut sa scriu si de la acest turneu dar nu cred ca o voi putea face.Oricum am sa-l rog pe Cristi sa scrie in locul meu pentru ca la Bucuresti cred nu voi avea cum.

  2. #2
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Si eu ma gandeam sa mergem impreuna cel putin la meciurile cu Dinamo si Stiinta....am experienta sa stii, la un meci Dinamo - Steaua am stat in mijlocul haitei la trib. O iar momentul golului stelist l-am marcat printr-o ridicare in picioare.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  3. #3
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Cred ca este o greseala

    Presupun ca nu se va juca pe 3.4 si 5 aprilie ci pe 30,31 si 1 aprilie.Am sa ma interesez.

  4. #4
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Piticul Stefan pune presiune

    Din surse sigure stiu ca echipa Dinamo nu va accepta nici o galerie straina in play-offul bucurestean.El a fost intrebat si a raspuns negativ la cerinta anumitor echipe care ar fi vrut sa fie sustinute la Bucuresti.Se demonstreaza inca odata daca mai ere nevoie de ospitalitatea capitalei.Turneul va fi exact la mijlocul saptamanei deci marti,miercuri si joi(3,4 si 5 aprilie).Oricum ne va avea in tribune fara voia lui.

  5. #5
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Echipa pleaca de duminica

    In speranta ca turneul de la Bucuresti va aduce echipa nostra Metal pe primul loc sa hotarat ca echipa sa plece de duminica dupa-amiaza la Bucuresti.Echipa va avea timp sa se acomodeze mai bine cu mafia voleiului romanesc inca de duminica seara.Ea va fi cazata in complexul National adica langa stadionul Lia Manoliu.Speram sa aducem alte trei victorii in acest turneu nu de alta dar suntem cei maio tari din tara si asta trebuie sa o dovedim,nu?

  6. #6
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Am plecat la Bucuresti

    Sper sa iasa bine acest turneu pe care il doresc unul cu 3 victorii de partea noastra.Doamne ajuta in aceasta saptamana mare aceasta echipa mare a Galatiului.

  7. #7
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ovidiu62 View Post
    Din surse sigure stiu ca echipa Dinamo nu va accepta nici o galerie straina in play-offul bucurestean.....
    In schimb ei vor avea galeria condusa din scaunul ala inalt aflat langa fileu plus stegarii care semnalizeaza mingile ce ajung in teren sau langa teren. Trebuie sa fim ca o stanca la Bucuresti pt. a depasi toate piedicile artificiale puse de reprezentanta militiei romane. Suntem capabili in concluzie FORTZA METAL!
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  8. #8
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ovidiu62 View Post
    Din surse sigure stiu ca echipa Dinamo nu va accepta nici o galerie straina in play-offul bucurestean.El a fost intrebat si a raspuns negativ la cerinta anumitor echipe care ar fi vrut sa fie sustinute la Bucuresti.Se demonstreaza inca odata daca mai ere nevoie de ospitalitatea capitalei.Turneul va fi exact la mijlocul saptamanei deci marti,miercuri si joi(3,4 si 5 aprilie).Oricum ne va avea in tribune fara voia lui.
    nu pot crede asta , e totusi o tara libere nu pot sa ti ingradeasca dreptul de a intra intr un loc public
    anti s.d.r.

  9. #9
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    O ce veste minunata!....transmisa de Ovidiu, Dinamo - Metal 1-3
    Mai avem 5 meciuri dintre care 3 la Galati....titlul e atat de aproape. Din cele 9 meciuri pe care am anticipat ca le vom castiga am reusit 4 mai avem 5 dintre care 2 sunt simple formalitati.
    CSU METAL GALATI - CAMPIOANA ....UN VIS ATAT DE APROAPE!
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  10. #10
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    ovidiu daca ai fost la turnee pune si tu niste poze , au intrat alti fani decat cei dinamovisti in sala???
    anti s.d.r.

  11. #11
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Cateii au oferit oaspetilor posibilitatea sa aduca 20 de suporteri in tribune. Am castigat 5 meciuri......mai avem 4.
    Daca astazi catelusele fac o prostie cu Bacaul titlul e 99,99% jucat....daca nu, raman 90% sanse.
    Last edited by starsteel; 5th April 2007 at 12:28.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  12. #12
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Avem o echipa de aur

    Trei zile am fost alaturi de fete si ce fete minunate niste fete de aur a orasului meu Galati cel mai tare dela Dunarea cea mare.Am fost alaturi de ele m-am bucurat nespus dupa primul meci cu Dinamo cand am navalit in sala si ne-am sarutat cu totii.Am fost alaturi de mama Ioanei Pristavu venita de la Pitesti alaturi de tatal si mama sarboaicei Maya Ognyenovici alaturi de cel mai tare vice domnul Deju un om deosebit care vrea sa faca multe pentru aceasta echipa de aur a Galatiului.De 20 de ani i-mi doresc titlul la Galati un vis din vremea studentiei cand Crina Rauta fata rectorului de atunci al fac galatene era number one.Am plans de fericire m-am bucurat ca un copil de rezultatele acestei echipe pentru care traiesc si pentru care respir.Cum nu am lipsit de la nici un meci al acestei echipe si la Galati am sa fiu alaturi de ea si sa o incurajez.Metal te rog inca un efort la Galati si sa cantam:We are the champions.

  13. #13
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Am avut invitatie

    Datorita faptului ca sala Extreme este foarte mica fiecare delegatie a primit cate 20 de invitatii.Echipa gazda pot spune nu a beneficiat de o galerie puternica ci mai degraba de un grup razlet care rar a scandat pentru ea.In rest nu a fost nici o galerie de la o alta echipa.Uneori am strigat mai tare decat cei care strigau pentru Dinamo.Cineva din conducere spunea ca am crescut intr-un an cat altii in 10.As fi bucuros daca la ultimul turneu am materializa toata munca acestui an.

  14. #14
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Saptamana mare

    La Bucuresti nu am avut aparatul cu mine ci am trait alaturi de ele faza cu faza pentru a ne atinge scopul.As vrea sa cred ca Dumnezeu in aceasta saptamana luminata ne-a ales pe noi pentru a demonstra daca mai era cazul inca odata CINE FACE LEGEA IN VOLEIUL FEMININ ROMANESC.Se cere continuitate si la ultimul turneu de la Galati altfel toata munca ar fi de prisos.Hai ca se poate fetelor.

  15. #15
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    bravo ovidiu si tota stima pentru daruinta si dragostea ta pentru aceasta echipa numai bine si un paste fericit
    anti s.d.r.

  16. #16
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Mobilizare galateana

    Trebuie sa aducem acest titlu la Galati iar asta se realizeaza si cu sprijinul publicului spectator.Cer iubitorilor de volei din Galati sa vina in numar cat mai mare si sa sprijinim aceasta echipa de aur a Galatiului.Chiar daca meciul de fotbal de la Arad face ca sustinatorii sa mearga la fotbal cred ca titlul de campioana la volei ii va mobiliza sa ramana acasa.Forza Metal.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •