Results 1 to 13 of 13

Thread: Primera Division - o parere

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    junior mory's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    91
    Reputatie
    1

    Primera Division - o parere

    MALAGA - ZARAGOZA

    Venita din Sequnda Division, Zaragoza se chinuie si ea cum poate, învingând saptamâna trecuta o formatie de aceiasi calibru cu ea : Valladolid.
    Malaga sta mai rau decât posibilitatile sale (doar locul 13 cu 7 puncte) si cred ca va învinge.. Solist ..

    Pronostic 1

    MALLORCA - BARCELONA

    CE SE INTAMPLA CU BARCELONA? daca stiti raspunsul, sunati la 8989... si nu o sa câstigati nimic
    Fara victorie acasa, doar pe locul 11, Barcelona va încerca sa iasa din mocirla cu altii si mai amarâti, insularii din Baleare, care n-au mai câstigat de 5 etape si sunt la retrogadare...
    Traditia tine cu Mallorca, 3 victorii acasa în ultimii 5 ani..
    Cred ca se va juca prudent, pt. ca nici o echipa nu o sa vrea sa-si asume o noua înfrângere.. Egal ..

    Pronostic X

    REAL MADRID - SANTANDER

    Nici nu vreau sa spun prea multe despre acest meci ... Santander este neînvinsa în deplasare si cred ca le-a venit rândul.. Solist mare

    Pronostic 1

    DEPORTIVO - VALENCIA

    Ce Real Madrid, ce Chelsea, uitati-va putin la Valencia : ultimele 8 meciuri, 8 victorii !! (daca includem si cupa UEFA si cupa Spaniei), din care, sa nu uitam, victorii cu Realu galactic si cu Barcelona...
    Va juca cu SuperDepor, care îi sta în coaste la un singur punct diferenta si care are un supermoral dupa victoria de marti din Liga campionilor (1-0 cu Monaco, locul 1 si neînvinsa în grupa)
    Se anunta deci un meci mare si echilibrat. Daca tragem cu ochiul în caseta tehnica vedem ca Deportivo nu are remiza, iar Valencia nu are înfrângere.. Una din ele se va întâmpla duminica :

    Pronostic 1X

    BETIS - ALBACETE

    Nou promovata, dupa un început dezastruos, Albacete a scos capul cu o victorie neasteptata cu Real Sociedad. Betis merge bine (mai ales în deplasare) si a venit timpul sa obtina si prima victorie acasa, dupa 3 remize.
    Cei care joaca la pariuri dupa metoda martingale sunt sigur ca vor sari acest meci. In concluzie "X" exclus, "2" nu crede nimeni, ramâne un alt solist ..

    Pronostic 1

    ESPANYOL - CELTA VIGO

    Alt meci cu doua echipe aflate în criza : Espanyol, lanterna rosie a campionatului cu doua puncte minuscule, - Celta Vigo, locul 16 cu doar 6 puncte si care a luat bataie si în Liga Campionilor, 1-0 la Amsterdam (mare meci a facut facut Lobont, BRAVO românasului nostru !!)
    Nu am date daca antrenorii au fost schimbati, însa nu cred ca cei din Barcelona o sa obtina prima victorie... sa pun si o dubla :

    Pronostic X2

    SOCIEDAD - OSASUNA

    Real Sociedad, chiar daca nu merge la fel de bine ca în editia trecuta, ramâne o echipa puternica, de bagat în seama... O va întâlni pe Osasuna, revelatia campionatului (este pe loc de Liga Campionilor!!) Nu ma risc la solist ..

    Pronostic 1X

    VALLADOLID - BILBAO

    Dupa ce s-au reabilitat în campionat dupa eliminarea rusinoasa din Cupa Spaniei (au pierdut cu Torelavega .. a auzit cineva de astia??), Athletico va juca cu o echipa subtire, Valladolid, pe care personal o vad anul acesta o candidata sigura la retrogadare..
    Bilbao nu are victorie în deplasare, Valladolid nu are remiza acasa. Prin urmare o sa trebuiasca sa mai stergem un zero din caseta tehnica ...

    Pronostic X2

    MURCIA - ATL.MADRID

    In sezoanele 2000-2001 si 2001-2002 se întâlneau în divizia a doua, victoriile fiind împartite. Acum se regasesc în Primera si au acelasi tzel : evitarea retrogadarii.. Atletico e în grafic, cu victoria de etapa trecuta cu Mallorca, si vine cu gânduri belicoase la Murcia sa mai ciupeasca ceva..

    Pronostic nu am .. sau 1X2 pentru pronosportistii versati
    Last edited by realmadrid.com; 29th September 2004 at 17:39.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •