Results 1 to 16 of 16

Thread: SERIE A - un pronostic

  1. #1
    junior mory's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    91
    Reputatie
    1

    SERIE A - un pronostic

    EMPOLI - CHIEVO

    Empoli, echipa fara nici o victorie dupa 6 etape, intālneste pe Chievo, greu de invins īn deplasare (victorie la Lecce, egal la Brescia si īnvinsa la limita la Lazio).
    Meci greu pentru empolezi, cu atāt mai mult cu cāt Chievo vine dupa un semi-esec pe teren propriu, 1-1 cu Sampdoria. Intrucāt Empoli trebuie sa forteze victoria, exclud semnul X la acest meci si as pronostica o dubla.
    Pronostic 12

    SIENA - LECCE

    Anul trecut s-au īnfruntat īn Serie B si au terminat nedecis (0-0 si 1-1). Ambele au cāte un jucator suspendat - cartonas rosu (Guigou - respectiv Konan), ambele au pierdut īn deplasare etapa trecuta. Diferenta dintre ele o face apararea, Siena cu 6 goluri primite, Lece - 16.
    Prevad o continuare a remizelor de anul trecut.
    Pronostic X

    INTER - ROMA

    Derbyul etapei, īn nocturna la 21.30. Dupa ce Hector Cuper a fost demis, acesta este primul meci oficial pt. Zaccheroni. Istoria recenta este total de partea lui Inter, ei cāstigand pe teren propriu de 4 ori si remizānd o data īn ultimile 5 sezoane. Cred īntr-o revenire shoc a Interului, odata cu schimbarea antrenorului, si dupa rusinea de la Moscova. Chivu nu joaca. Roma īnca fara īnfrāngere.
    Pronostic 1


    JUVENTUS - BRESCIA

    De cānd a reintrat Baggio, Brescia este alta echipa si rezultatele se vad. Acum trebuie sa īnfrunte eterna favorizata a Italiei (si uneori a Europei - vezi meciurile din Liga Campionilor). Del Piero nu este anuntat refacut.
    Ma abtin sa dau un pronostic la acest meci, unde ar putea fi bomba etapei.

    LAZIO - BOLOGNA

    Bologna are un īnceput de campionat extrem de slab, locul 14 dupa 6 etape, fara nici un punct luat īn deplasare. Lazio nu a reusit sa scoata nimic din deplasarea la Milan, pierzānd la limita cu 0-1.
    Tinānd cont de 3 aspecte : a) Lazio vine dupa un meci greu īn Liga Campionilor (deplasare la Chelsea) unde ar putea acumula o anumita oboseala, b)Lazio nu are īnca remiza interna (metoda martingale ) si c) foamea de puncte a bolognezilor care au acumulat doar un singur punct in ultimele 3 etape si acela acasa cu Perugia,
    voi lasa la o parte ca Lazio este favorita hārtiei, mizānd pe un rezultat egal.
    Pronostic X

    PARMA - MODENA

    Modena este revelatia acestui īnceput de campionat, locul 5, imediat dupa numele grele din Serie A. Este un derby al regiunii Emilia, anul trecut Parma adjudecāndu-si doar un punct din cele doua meciuri cu Modena. Voi merge pe māna lui Adriano si vad un solist mare cāt casa la acest meci.
    Pronostic 1

    PERUGIA - UDINESE

    Dupa ce si-a batut joc de sufletele noastre de pariori īn cupa UEFA, unde a pierdut acasa cu Salszburg si dupa ce a castigat fara probleme etapa trecuta cu Empoli, Udinese vine acum la Perugia, o alta enigma a Italiei, fara victorie īnca īn campionat.
    Este un meci greu de descifrat, de la care ne putem astepta la orice rezultat. Istoria recenta este de partea lui Udine, peruginii pierzānd de 4 ori acasa īn ultimile 5 sezoane.

    REGGINA - ANCONA

    Reggina a obtinut prima victorie a acestui campionat si va vrea sa biseze cu Ancona, codasa Seriei A, care are doar un singur punctulet.
    Pronostic 1

    SAMPDORIA - MILAN

    Un meci care pe vremuri era un derby al fotbalului italian. Astazi este o diferenta mare de valoare intre cele doua echipe (locul 2 contra locul 12).
    Milanezii au avut miercuri un meci bomba, 0-1 cu Bruge. Milan īsi va reveni si nu-i vad pierzānd acest joc.
    Pronostic X2

    Clasamentele la zi si rezultatele tuturor etapelor, din 14 tari europene, īn sectiunea de Statistica la http://pariuri.3x.ro/ ----- site pentru pariori

  2. #2
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Bun venit mory.
    Interesante pronosticuri, argumentate frumos. Se pare ca ai "sapat" in statistica destul.Felicitarile mele !
    P.S Nu uita ca mingea e rotunda si pot fi surprize in orice meci.

    EMPOLI - CHIEVO 2
    SIENA - LECCE x
    INTER - ROMA 1
    JUVENTUS - BRESCIA 1
    LAZIO - BOLOGNA 1
    PARMA - MODENA 1
    PERUGIA - UDINESE x
    REGGINA - ANCONA 1
    SAMPDORIA - MILAN 2(sper desi Sampdoria nu are echipa tocmai rea /nope/ )
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  3. #3
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    EMPOLI - CHIEVO 2
    SIENA - LECCE 1
    INTER - ROMA 2
    JUVENTUS - BRESCIA 1
    LAZIO - BOLOGNA 1
    PARMA - MODENA 1
    PERUGIA - UDINESE x
    REGGINA - ANCONA 1
    SAMPDORIA - MILAN 2

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Empoli-Chievo x
    Siena-Lecce 1
    Inter-Roma 1
    Juve-Brescia 1
    Lazio-Bologna x
    Parma-Modena x
    Perugia-Udinese 2
    Reggina-Ancona 1
    Sampdoria-Milan x

  5. #5
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Daca asta e nivelul la care obisnuiesti sa scrii ma bucur ca ai gasit acest forum.

    Empoli-Chievo 1
    Siena-Lecce 1
    Inter-Roma x
    Juve-Brescia 1
    Lazio-Bologna 1
    Parma-Modena 1
    Perugia-Udinese 1
    Reggina-Ancona 1
    Sampdoria-Milan 2

  6. #6
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Empoli-Chievo x
    Siena-Lecce 1
    Inter-Roma 1
    Juve-Brescia 1
    Lazio-Bologna 1
    Parma-Modena 1
    Perugia-Udinese 1
    Reggina-Ancona 1
    Sampdoria-Milan x
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #7
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Empoli-Chievo x (0-0)
    Siena-Lecce 1 (1-0)
    Inter-Roma X (0-0)
    Juve-Brescia 1 (3-1)
    Lazio-Bologna 1 (2-0)
    Parma-Modena 1 (2-0)
    Perugia-Udinese X (0-0)
    Reggina-Ancona 1 (2-0)
    Sampdoria-Milan x (0-0)


    8) ?

  8. #8
    junior mory's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    91
    Reputatie
    1
    Multumiri lui I|MILAN si Cipangoo pentru aprecieri, īnsa sunt doar simple argumentari cu statisticile si clasamentul īn fata.
    Intre timp (ca sa-l linistesc pe I|MILAN ), m-am razgāndit cu Milanul, voi scoate X-ul si voi juca la pariuri doi solisti : Sampdoria - Milan 2 si Inter - Roma 1.
    Impreuna strāng o cota de 4,70 (la Gamebookers).
    Asa ca tineti-mi pumnii, pt. ca vreau sa pun 100 euro (castig deci 470), si voi face cinste cu o bere virtuala

    Va salut pe toti..

  9. #9
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Ba nu stiu ce sa zic dar ai sanse. Zi-mi si mie pe unde e agentia asta ca i-o pariez numai la Astra-Sport-Bets

  10. #10
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    DUMITRESCULE, daca ai CARD intra pe WETTEN-SCHWECHAT.AT

    Tot acolo gasesti TOATE clasamentele ligilor cu rezultatele LA ZI ale echipelor !

    WE PLACUT !

  11. #11
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Mory, Milan nu te-a dezamagit daca ai pus 2
    Inter m-a dezamagit pe mine ieri.Cred ca a fost printre putinele meciuri in care am tinut cu ei, nu de alta ci sa piarda Roma contactul cu Juve si Milan. 8) .
    Asta e sper sa-ti fi recuperat macar banii.


    P.S: Clasamentul cu rezultatele celor ce au dat un pronostic cine il face?Normal ar fi sa-l intocmesti tu caci tu ai deschis topicul nu?
    Have fun.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  12. #12
    junior mory's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    91
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca sunt eu īn masura sa fac clasamente pe acest forum deoarece sunt nou venit pe-aici...
    Nu mi-am recuperat banii.. Era sa cāstig frumusel.. Milanul l-am prins de la distanta, daca mai dadea Inter un gol (meritat dupa aspectul jocului) cāstigam 470 euroi..
    Data viitoare īnsa promit ca voi fi mai inspirat īn alegerea meciurilor 8)

    Bafta tuturor !

    http://pariuri.3x.ro/ site pentru pariori

  13. #13
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Ar trebui cineva sa calculeze rezultatele daca tot vom da pronosticuri.
    JJ ca tot itzi place sa faci calcule nu vrei ?
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  14. #14
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Ia treceti si pe la BUNDESLIGA !
    De calculat...fac eu !

  15. #15
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Bine ricky....eu unul voi merge desi nu ma incanta campionatul german
    asteptam sa incepi cu calculele....
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  16. #16
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    MILANEZULE, calculez pentru...BUNDESLIGA !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •