View Poll Results: cine triumfa?

Voters
51. You may not vote on this poll
  • Dinamo

    20 39.22%
  • Rapid

    6 11.76%
  • Poli

    6 11.76%
  • Arges

    5 9.80%
  • Apullum

    0 0%
  • Gloria

    2 3.92%
  • Otelul

    12 23.53%
  • Petrolul

    0 0%
Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 156

Thread: Cistigatoarea Cupei Romaniei?

  1. #22
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Vad ca ati inceput deja sa va dati cu parearea despre "cum v-ar place"

    Ia sa vedem, ar fi frumos un Poli-Dinamo d.p.d.v. al spectacolului oferit de spectatori (poate chiar nu in Bucuresti?) dar nu mi-ar displace nici un Dinamo-Rapid d.p.d.v. al jocului...

  2. #23
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Dupa cum s-a vazut ieri, cred ca Dinamo nu are adversar nici in cupa, nici in campionat. Spun asta pentru ca Steaua si Rapid nu joaca aproape nimic. Steaua a fost avantajata clar de la inceputul campionatului de arbitraje, insa, probabil, situatia asta nu o sa persiste la nesfarsit. Deja s-a impiedicat in cupa de, nimeni alta decat lanterna rosie a campionatului. Sa spuna "merci" ca nu a jucat cu Oradea duminica, pentru ca cine stie ce se putea intampla.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  3. #24
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Shi eu ash dori ca Poli sa joace finala. Preferabil cu campioana Romaniei de la acea ora (oricare ar fi ea) ca sa jucam in UEFA shi in caz de infrangere.

    Mi-ar fi placut o revansha in fatza Stelei (pentru finala pierduta la mustatza in 1992), dar acum va trebui sa ne concentram pe dinamo (fatza de care avem 10 de razbunari de realizat).
    O sa mai aveti inca vreo 20 de razbunari si tot nu o sa reusiti nimic in fata lui Dinamo
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  4. #25
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    DINAMO - un grup ce domina capitala!

  5. #26
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Pai tot timpul a fost cineva care a sprijinit "din umbra" clubul, pentru binele dinamoului, a fost partidul, au fost baietii cu ochii albastri, au fost arbitrii, si ultimul exemplu e nea burloiu care s-a sacrificat baiatul pentru culoriile alb-rosii.
    Ce mare meci mare ati facut anul asta in groapa? v-ati aparat cu toata echipa pina in minutul 90 ca sa aparati scorul de 2-1, ca despre tur stie toata lumea ce-a fost.
    Violent a gresit, noi nu avem ce razbuna, noi pur si simplu urim tot ce a reprezentat, reprezinta si va reprezenta vreodata acest "club".
    Daca ajungem in finala cu voi, o sa vedeti ca o sa umplem stadionul chiar in Bucuresti, sa vedeti daca nu v-ati convins pina acuma ce inseamna sa ai galerie.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  6. #27
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Hai sa fim seriosi. Nnu conteaza cu cine va juca Dinamo pentru ca oricum este mai buna decat restul echipelor ramase. Daca cineva neaga ca in momentul de fata Dinamo nu joaca cel mai bun fotbal din tara atunci nu se pricepe la fotbal. Apropo ca vad ca timisiorenii de abia asteapta sa ne bata, cand joaca Dinamo in campionat cu AEK?

  7. #28
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Nu stiu cand jucati cu AeK, dar va batem noi etapa viitoare.

    RAPID - Campioana Romaniei

  8. #29
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Timisoreanul
    Pai tot timpul a fost cineva care a sprijinit "din umbra" clubul, pentru binele dinamoului, a fost partidul, au fost baietii cu ochii albastri, au fost arbitrii, si ultimul exemplu e nea burloiu care s-a sacrificat baiatul pentru culoriile alb-rosii.
    Ce mare meci mare ati facut anul asta in groapa? v-ati aparat cu toata echipa pina in minutul 90 ca sa aparati scorul de 2-1, ca despre tur stie toata lumea ce-a fost.
    Violent a gresit, noi nu avem ce razbuna, noi pur si simplu urim tot ce a reprezentat, reprezinta si va reprezenta vreodata acest "club".
    Daca ajungem in finala cu voi, o sa vedeti ca o sa umplem stadionul chiar in Bucuresti, sa vedeti daca nu v-ati convins pina acuma ce inseamna sa ai galerie.
    Daca tin eu minte bine in toate emisiunile de sport, toata lumea a fost de acord ca singura greseala a arbitrului, la meciul de le Timisoara, a fost neacordarea unui penalty pt. Dinamo. In alta ordine de idei as vrea sa vad si eu ziua in care o sa umpleti stadionul la Bucuresti. /nope/ Sa fim seriosi ! Si inca ceva. Va dati mari suporteri, dar nu vedeti cu ce echipa tineti. Daca nu ma insel eu se mai numeste cumva si AEK? De unde vine echipa asta? Macar de era echipa Timisoarei. Parerea mea e ca ar trebui sa aveti gura mai mica, sa fiti ceva mai rezervati in declaratii.
    P.S. Abia astept meciul cu Poli AEK. Va doresc sa depindeti in ultima etapa de Dinamo, poate cadeti in B sa scapam de voi.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  9. #30
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Campionatu-i una si cupa alta. Adica vezi tu, cupa este intrecerea surprizelor, poti sa fi tu si Real Madrid si sa fi eliminat din cupa. O sa ajungeti si voi ca steaua, dupa ce o sa fiti eliminati o sa spuneti: "pe noi nu ne inereseaza cupa, doar campionatul si cupa UEFA"
    Cit despre meciul vostru cu AEK-ul nu stiu nimic, trebuie sa jucati vreun amical cu grecii? :? :naughty:
    Daca te referi la Poli cred ca penultima etapa daca nu ma insel. In orice caz va asteptam anul viitor, Sahtior, Craiova? public ostil? doar la Timisoara o sa vedeti "public ostil" :firedevil:
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  10. #31
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Nu stiu cand jucati cu AeK, dar va batem noi etapa viitoare.

    RAPID - Campioana Romaniei
    Dreams, my friend, just dreams. Cu cine sa ne bateti cu Sabin si Soava? Cred ca nici tu nu crezi ca mai iesiti campioni.

  11. #32
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Castigatoarea Cupei va fi bineinteles DINAMO, nu papagali, aeKK si fel de fel de curveturi care se dau dupa cum bate ploaia, poate as vrea sa jucam finala cu Timisoara sa vedeti ca sunteti prea mici pentru noi, dar eu cred ca Dinamo va juca acum cu poli.
    Red Dogs always the best

  12. #33
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by redmaniac
    poate as vrea sa jucam finala cu Timisoara sa vedeti ca sunteti prea mici pentru noi, dar eu cred ca Dinamo va juca acum cu poli.
    Asta ar trebui sa intre la perla saptamanii, nu vad nici o logica. "Acum" cand?

    Pt Ieppy: Ti-aduci aminte cum stateati anul trecut cu capul in pamant de rusine si aveati aceiasi jucatori ca acum? Putem juca prost cu Bistrita, dar pe voi tot o sa va batem.


    RAPID - Campioana Romaniei!

  13. #34
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1

    k

    Vad ca toti vreti sa jucati cu Dinamo... In ultimii 10 ani Dinamo a jucat de cele mai multe ori cu Otelul, si anul acesta sunt aproape 80% sigur caci istoria se va repeta. Oare sa fie o simpla coincidenta? Toti vreti razbunare contra lui Dinamo, dar oare jucatorii pe care voi ii sustineti VOR?
    Ce a fost, a fost, ce va fi va fi........................continuarea o stiti
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  14. #35
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Ia uite frate cum vin cainii pe forum ca melcii dupa ploaie
    Sunteti pe val si ati inceput sa va laudati prin toate partile , vb lu` EDMOND si a` lui inter cand erati la retrogradare nu vedeai pic de caine pe aicea, acuma va dati mari si tari
    Vise placute incontinuare baieti , ca o sa va vanda jiji netoiu toata echipa , o sa va faca mai mult rau decat ne-a facut noua , dar voi nu o sa va mai reveniti o va duceti incet incet spre DESFIINTARE , doar nu va cheama CRAIOVA sa va reveniti din propria cenusa 8) 8) 8)
    Bucurati-va pana la iarna cand o sa vina Mos Craciun cu sacu` si o sa va ia jucatorii
    Numa` bine caini spurcati....
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  15. #36
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Si eu imi doresc o finala Dinamo-AEK Timisoara, sa-i vad umiliti pe anonimii astia.
    Si mai usor ca veniti in Bucuresti, ca la ultima finala pe care o echipa din Timisoara a jucat-o, Politehnica cu Steaua, abia daca a-ti fost 500 de banateni... Au mai fost cativa rapidisti si a-ti avut si voi un pic de sustinere... Si Poli avea traditie, nu ca voi, o echipa infiintata de 2 ani direct in A (si mai faceati galagie ca Dinamo a jucat doar in A... ipocrizia e la mare cinste pe malurile Begai...) A, daca juca Universitatea in finala mai ziceam, ca aia veneau iar 20.000, dar voi... Si nici macar nu ajungeti in finala, asa ca...

  16. #37
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Ce ai Ayrtoane s-a umflat orezu in tine, sau esti pe Always? Tu ai toane cind esti obiectiv cind o iei razna rau de tot.
    In retur ati fost in numarul vostru obisnuit de suporteri cam 1500 de spectatori in marea voastra groapa si in afara de injuraturi la adresa Timisoarei altceva nu prea stiti sa strigati. La voi actul de bravura sau incurajarea echipei inseamna injuraturi la adresa echipei adverse.
    Bai Red Heat cine a fost la televizor? Dinu, Marin, si Andone, chiar ma mir ca numai un singur penalty neacordat au vazut!
    Voi vorbiti de AEK, am mai intrebat dar nici marele Ayrton nu a raspuns, de fapt nici un dinamovist nu a raspuns, ia sa vedem poate imi raspundeti acuma: La voi ca a venit Netoiu cu o echipa intreaga + rezerve ce a fost? Tot aceiasi Marie cu aceiasi palarie, bine ca nu a vrut Netoiu sa va numiti Universitatea Bucuresti, ca erati de miru lumii. Asa ca nu as mai deschide vorba nici de suporteri si nici de alte echipe, mai ales daca as fi in locul vostru.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  17. #38
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Eu prevad o finala Dinamo-FC Arges, meci in care cred ca se va impune Dinamo!!!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  18. #39
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    N-am mai pomenit asa ceva!!!
    Dragos, tu ai zis ca esti fan al ceahlaului si incurajezi steaua.
    Acum ca au iesit amandoua echipele ti cu dinamo :x :x :x

    HUOOOOO dinamo-stelistule-ceahlaulistule
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  19. #40
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Timisoreanul
    Ce ai Ayrtoane s-a umflat orezu in tine, sau esti pe Always? Tu ai toane cind esti obiectiv cind o iei razna rau de tot.
    In retur ati fost in numarul vostru obisnuit de suporteri cam 1500 de spectatori in marea voastra groapa si in afara de injuraturi la adresa Timisoarei altceva nu prea stiti sa strigati. La voi actul de bravura sau incurajarea echipei inseamna injuraturi la adresa echipei adverse.
    Bai Red Heat cine a fost la televizor? Dinu, Marin, si Andone, chiar ma mir ca numai un singur penalty neacordat au vazut!
    Voi vorbiti de AEK, am mai intrebat dar nici marele Ayrton nu a raspuns, de fapt nici un dinamovist nu a raspuns, ia sa vedem poate imi raspundeti acuma: La voi ca a venit Netoiu cu o echipa intreaga + rezerve ce a fost? Tot aceiasi Marie cu aceiasi palarie, bine ca nu a vrut Netoiu sa va numiti Universitatea Bucuresti, ca erati de miru lumii. Asa ca nu as mai deschide vorba nici de suporteri si nici de alte echipe, mai ales daca as fi in locul vostru.
    In primul rand Dinamo nu se numeste "Dinamo Universitatea" ca la voi. In al doi-lea rand Netoiu (pe care eu nu il am la inima) a venit cu niste jucatori pe banii lui, jucatori pe care ii cumparase nu i-a luat de pomana. De ce nu a pus Craiova banu' jos sa ramana cu jucatorii? Din toti jucatorii cu care a venit Netoiu doar 4 sunt titulari. Si lasa, ca din astia cati sunt olteni adevarati, crescuti la Craiova? In al trei-lea rand Dinamo nu l-a acceptat pe Netoiu cu tot cu jucatori ca sa ramana in divizia A. Parca vad ca la anul ca sa ramaneti in Divizia A o sa va numiti Poli AEK Sportul Studentesc
    Nu esti deloc obiectiv cand spui ca la televizor a fost DOAR Dinu, Marin si Andone.
    La meciul de la Bucuresti am fost in tribune, si iti spun sigur ca au fost mult mai multi de 1500 de suporteri. Tu te-ai uitat probabil peste gardul stadionului...
    Uite ca ai primit si un raspuns ca sa nu te mai plangi...
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  20. #41
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Da, am primit singurul raspuns pe care il putea da un dinamovist.
    Am urmarit emisiunile de pe Pro tv si TVR, doar pe TVR au vorbit de meciul de la Timisoara, invitati Dinu si Florin Marin, de la Timisoara a intrat pampalaul de Gherman care a spus doar ca nu comenteaza fazele.
    Foarte curios cum nimeni nu-l mai iubeste pe Netoiu, dar asa sinteti voi cind lucrurile merg il adulati, cind ceva nu merge il injurati si aici nu-i vorba doar de Netoiu.
    Ca s-o iau la punctele tale:
    Unu - Poli o sa redevina Poli si atit in scurt timp, si Dobos a venit cu jucatorii lui, citez "pe bani lui nu i-a adus pe pomana". Mai departe ai spus citi sint olteni adevarati? pai la Poli citi sint bucuresteni? Si asa mai departe, la faza cu numele ti-am raspuns deja.
    As mai ramine la taclale dar azi nu mai pot, mai continui si miine, nu-ti fa probleme.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  21. #42
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Nu noi l-am vrut pe Netoiu,voi l-ati dat afara.Iar el a venit cu jucatorii lui,care atunci erau niste anonimi,cu surle si trambite la noi.Eram
    in plina pregatire pt. preliminariile ligii campionilor,dupa ce castigasem campionatul.Cred ca in dubla cu FC Brugges ne descurcam mai bine fara jucatorii adusi de Netoiu pt. ca la momentul acela a stricat toata omogenitatea lotului si a iesit un dezastru din dubla cu belgienii.Apoi a urmat dezastrul din campionat,cu jucatorii adusi de Netoiu.Insa a venit Ando si a facut din ei niste adevarati jucatori.Asa ca nu-i mai dati cu povesti de genul "aveti rezultate datorita jucatorilor olteni",ca atunci cand erau la voi erau niste anonimi.A trebuit un campionat sacrificat ca Ando sa-i aduca la forma la care sunt.
    FORZA DINAMO!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •