Results 1 to 9 of 9

Thread: Rapid - Steaua 2-1 - Fantoma lui Piturca ?

  1. #1
    stelist timo's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11
    Reputatie
    1

    Exclamation Rapid - Steaua 2-1 - Fantoma lui Piturca ?

    Suntem blestemati sau punem noi prea mult suflet ??!!
    Se pare ca gramul de NOROC de cativa ani buni nu mai vine in Ghencea, se vorbeste in permanenta de "atmosfera buna" de la antrenamentele echipei noastre dar pe teren din punctul meu de vedere nu se vede acest lucru .... concluzie trasa chiar dupa meciul cu Gloria.
    O fi oare "Fantoma MALEFICA a lui Piturca ?"
    Asi demisiona dar ... suporterii nu au posibilitatea sa faca asta pentru ca pe noi nu ne angajeaza nimeni .... noi doar participam cu sufletul si cu nervii nostri.
    Deja imi suna telefonul in comtinuu ... sunt "prietenii rapidisti".
    Lipsit de vlaga incerc sa-mi spun ... HAI STEAUA !!!
    MAGICA [COLOR=Red][B]*[/B][/COLOR][COLOR=Navy][B]ua[/B][/COLOR]

  2. #2
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timo
    O fi oare "Fantoma MALEFICA a lui Piturca ?"
    HEHE, vezi ca aici in US se vorbeste despre blestemul unui jucator de baseball dupa ce a fost transferat la adversari.
    Din 1903 pana in 1918 Boston Red Sox au castigat 5 campionate aici (cele mai multe, de departe), de atunci, blestemati sau nu, nu au mai reusit deloc.
    Intre timp rivalii New York Yankees au castigat vreo 26 de campionate, iar anul trecut cele doua echipe s-au intalnit in semifinalele playoff-ului. A castigat New York cu 4-3 in 7 partide, intr-a 7-a intorcand dramatic scorul si declarand apoi ca au simtit ca "fantomele erau cu ei, pe stadion".
    Ai grija asadar cu "fantoma lui Piturca", cine stie pe ce perioada poate sa arunce zarurile sa va blocheze de la titlu
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  3. #3
    Nascut rapidist strainu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Crangasi
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Ce ghinion fratele meu? Daca nu sunteti in stare sa marcati un gol nici cu un om in plus........ I rest my case! Pe mine ma suna prietenii stelisti, sa ma felicite (intre doua injuraturi, bineinteles ). HAI RAPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIIIDDDDDDDD!!!

  4. #4
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Nu e vorba de "fantoma lui Piturca". Este vorba de "atacantul de careu" pe care il voia Zenga, o hiba a actualei echipe, ramasa din "era Piturca" dupa plecarea lui Claudiu Raducanu.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  5. #5
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Nu este vorba de nici un blestem, ci urmarea a ceea ce a "construit" Piturca in patru ani, o echipa care nici cu jucator in plus nu este in stare sa preseze adversarul. Asta se numeste neputinta ca sa nu o numesc astfel.
    Stelist deci ... invingator.

  6. #6
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Nu este vorba de blestem ....avetzi jucatori buni dar nu prea stiti sa i punetzi in valoare!parerea mea...
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  7. #7
    manager sames44jc's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    nu ca nu stie steaua cum sa le foloseasca valoarea
    nu stiu ei

  8. #8
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Deci deocamdata 2 probleme are Steaua, si nu antrenorul este printre ele :
    1. lipseste un atacant pur-sange, "de careu", gen Claudiu Raducanu;
    2. cel putin la meciul asta, Rapid - Steaua, jucatorii stelisti nu au presat deloc. Nu au tinut aproape adversarul, sa nu-l lase sa construiasca, nu au avut agresivitate in joc, asa cum au avut rapidistii. Adica s-a vazut ca nu au pus osul cum trebuie. Cu mici exceptii, printre care Neaga si Radoi. Mai ales Neaga, care a fost faultat super dur de doua ori, nu mi-a venit sa cred ca nu s-a dat decat un galben la una din faze, nu si la cealalta. Si totusi baiatul asta a rezistat, a reintrat in joc, si a alergat mult, si a fost printre putinii care au facut presing ca lumea, dar de unul singur nici n-avea cum sa dea roade acel presing. De Radoi n-are rost sa mai vorbesc. Ramane acelasi jucator indispensabil Stelei, seful apararii.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  9. #9
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    No coment!
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •