Results 1 to 17 of 17

Thread: Cazul Ziyati

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Cazul Ziyati

    Ce spuneti despre tot baletul asta al lui Ziyati rapid-Craiova? Acum si-a luat si amenda. Este un jucator care sa merita atata atentie? Cred ca ar fi trebuit sa plece la Craiova cu ochii inchisi, mai ales ca nu mai este dorit la Rapid.

  2. #2
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Mie personal imi pare rau daca va pleca... a avut in tur unele meciuri de exceptie, mai ales cu Dinamo! Tocmai când incepea sa se integreze in sistemul de joc a fost demis Rednic!

    Am vazut meciul cu Rapid Buc. - Pandurii Tg.Jiu si vreau sa va spun ca "mijlocul" echipei a fost penibil... In caz ca va ramâne la rapid, cu siguranta se va aplea la Ziyati!

  3. #3
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Ce spuneti despre tot baletul asta al lui Ziyati rapid-Craiova? Acum si-a luat si amenda. Este un jucator care sa merita atata atentie? Cred ca ar fi trebuit sa plece la Craiova cu ochii inchisi, mai ales ca nu mai este dorit la Rapid.
    nici eu nu-mi dau seama ce-i in capul lui. a mai si declarat ca Staicu ii oferise conditii excelente.
    motivul cu obiectivul sa i-l spuna lu' tac'su.
    nu stiu daca merita atata atentie, oricum, e un jucator bun.

  4. #4
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Se pare ca Becalli i-a promis lui Dinel ca il va avea pe Ziyati insa jucatorul refuza sa mearga la Craiova
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  5. #5
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Mie imi place Ziyati mai ales ca este un fotbalist atletic. Si are tupeu. Il vad ca pe un plus la Rapid, nu inteleg de ce Bursucu si Giovanni se dispenseaza asa de usor de el.

  6. #6
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    In Gazeta s-a spus ca becali n-a vrut sa-l mai lase sa plece, care o fi adevarul... Oricum, Rapid ar avea nevoie de Zyiati!
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  7. #7
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Eu cred ca ar fi o pierdere pentru Rapid. E un jucator bun pacat insa ca nu e constant.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Si eu il vad un jucator util la mijlocul terenului.
    Ideea este ca nu stiu sigur daca el stie ce vrea........
    [FONT=Arial Black][SIZE=2][COLOR=Yellow]HAI ROMANIA!!!
    [/COLOR][/SIZE][/FONT]
    [FONT=Arial Black][SIZE=2][COLOR=Blue]HAI [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial Black][SIZE=2][COLOR=Red]STE[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial Black][SIZE=2][COLOR=Blue]AUA[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial Black][SIZE=2][COLOR=Red]!!![/COLOR][/SIZE][/FONT]

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu cred ca Petrescu il va folosi prea mult! Are oamenii lui pe care vrea sa-i promoveze! Ramasese stabilit sa-l dea pe marocan sau vreo 200- 250000 care ar trebui platiti prin aprilie! Parerea mea personala este ca Petrescu nu este de acord cu venirea lui Zyiati la Craiova , este un tip destul de ranchiunos , a avut un conflict destul de urat cu Badea si nu uita... este o posibilitate! Ramane sa vedem cat il va folosi!

  10. #10
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Deja ii caz ?
    Miine devine caz si sirbul ala care apartine de un club din Rusia !
    Dinel nu transfera nimic la Craiova , numai la Rapid are ... "mina buna" !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  11. #11
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    si uite asa ramase staicu si cu jucatorii luati si mai da si bani din buzunar in loc sa primeasca. Isi batu joc de el giovani si gica popescu. Daca e prost.....
    mai voia sa-l aduca si pe lacatus antrenor ....staicu este prostia intruchipata, daca reuse sa-l aduca pe lacatus antrenor, ne luptam in retur pentru evitarea retrogradarii si am fi avut si terenul suspendat in retur
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #12
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    cine nu vrea sa conduca nimeni pe banii lui, dar mai bine ar primi sfaturi ca toti au judecat mai bine decat el, daca nu era Cartu, Rada,Stancu,Murgan,Stoianof,Guso,Daouda,Plesam si multi altii n-ar fi facut parte din echipa acum sau poate ar fi jucat fotbal prin divizia C,cazul celor doi furati de rapid, daca nu era Cartu, sigur jucau la Electro in momentul asta.C
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Exista o posibilitate ca Zyiati sa ajunga in cele din urma la Oradea , si faptul ca acesta nu a ajuns la Craiova sa fie si din cauza lui Rednic , bun prieten cu Mititelu ....
    Vicepresedintele oradean Constantin Bigan a admis ca miercuri a avut o convorbire cu Mircea Rednic caruia i-a spus ca "dacă-l rezolvă pe Ziyati, îl luăm şi pe el la Oradea" urmand ca Titi Dumitriu sa devina director tehnic si Rednic antrenor.

  14. #14
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    ma , da' ce mare o fi ajuns si Mititelu asta, pana ieri nu auzise nimeni de el, se zicea ca e doar servitorul lui staicu la editie Speciala si la doua restaurante si deodata ajunse mare si tare, conduce galeria din umbra, e prieten cu Rednic si reuseste sa impiedice un trasnsfer si chestii din astea.Eu cred ca lui mititelu i se da prea multa importanta.Poate doar daca stie staicu ceva ce restul lumii nu stie despre mititelu
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Prietenia ( sau ma rog "relatiile de afaceri " ) dintre Rednic si Mititelu a fost subliniata in mai multe randuri de ziarele de Sport si a afost acceptata public si de Rednic , in interviul aparut imediat dupa meciul amical cu Rapid sustinut in Valea Rosie... De altfel Rednic a fost prima optiune a lui Mititelu , dupa plecarea lui Cartu si instalarea lui ca presedinte... Inclin sa cred ca datorita acestei relatii a ajuns si Lutu ( care era jucatorul lui Mititelu ) la Rapid...

  16. #16
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Pacala
    si uite asa ramase staicu si cu jucatorii luati si mai da si bani din buzunar in loc sa primeasca. Isi batu joc de el giovani si gica popescu. Daca e prost.....
    mai voia sa-l aduca si pe lacatus antrenor ....staicu este prostia intruchipata, daca reuse sa-l aduca pe lacatus antrenor, ne luptam in retur pentru evitarea retrogradarii si am fi avut si terenul suspendat in retur
    Bine ca-l aveti acum pe Lung...Sunteti pe drumul spre glorie.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    spre gloria nemuririi !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •