Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast
Results 253 to 273 of 283

Thread: Prostia saptaminii!

  1. #253
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    "Asa ceva numai suporterii stelei au facut-o si vad ca in continuare fac."

    gresesti. nu ai auzit huiduielile la jocurile nationalei cind se intona imnul tarii oaspete? sau sloganurile cu antonescu la meciurile dinamo-rapid? sau suporterii veniti cu pietre la stadion in galeria timisoreana la faimosul meci cu dinamo? exemple de ura agresiva a galeriilor sunt cu duiumul.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  2. #254
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    alpopa, fiecare isi fae pregatirea cum vrea. daca Steaua ar fi jucat cu portile inchise ai fi spus ce idee buna a avut Piti, in felul asta nu mai ne poate spiona nimeni, bla, bla,bla. Poate gresesc. Au jucat un amical nu au hotarat castigatoarea campionatului. Nu mai fi asa de suspicios ca nu totul este despre Steaua. E treaba lor de ce au facut asta. De aici pana a spune ca sa pus la cale un complot. In primul rand cum? O sa joace Claudiu si danciulescu pentru Brasov? Ma indoiesc. Si ce daca au discutat despre punctele slabe? Au meciuri unul dupa altul cu Steaua si daca sunt prieteni mi se pare normal sa discute si sa incerce sa se ajute mai ales ca razvan e la inceput de cariera.

  3. #255
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Lasa alea vasile. Macar pentru morti sa aiba respect. Si pentru un jucator care si-a dat viata pe teren si care a jucat si la nationala. Aici nu e vorba de violenta intre galerii ci despre prostia unei galerii, singura care a scandat acest lucru din Romania.

  4. #256
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    alea cu antonescu sunt fix la fel. nu e vorba de o persoana ci de un genocid. e adevarat ca aia trimis sa moara de foame in transnistria nu jucau fotbal respect daca nu ai nimic nu ai. nici pentru morti, nici pentru vii. violenta, indiferent daca e de limbaj sau nu, si ura sunt posibili criminali. asta nu inseamna ca nu ma umple greata de ce au strigat imbecilii aia.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  5. #257
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    In sectorul rezervat galeriei oaspetilor au luat loc 15-20 de stelisti autohtoni, niste nemernici care in timpul momentului de reculegere tinut pentru decesul unui membru al consiliului de administratie al Petrolului au strigat "Catalin Haldan are usa in tavan". A fost singurul moment in care s-au auzit.
    Pai Ieppy, din ce scrie mai sus reiese ca nu suporterii stelei au scandat ci acei "15-20 de stelisti autohtoni". Din cate shtiu eu autohton, in contextul asta, inseamna Ploieshtean. Asta e chiar culmea ce zici tu.......generalizezi eronat. Ce-ar fi ca la un meci disputat pe la Focshani Dinamo ar beneficia de o galerie de 15-20 de dinamovisti autohtoni care sa injure pe rupte. Ar fi corect sa generalizam?! Eu zic ca nu. Iar interpretarea asta ai facut-o doar tu, pentru ca Lupu Galben este cat se poate de clar acolo. Asha ca scuteshte-ne cu moralisme de genul "numai galeria stelei putea face asta". Care galerie?! Cei 15-20 de stelisti din Ploiesti?!

    Cat despre Radoi, daca chiar e asha, e destul de grav. El are antecedente cu ieshiri nervoase, chiar la adresa adversarilor; daca nu le va controla mai mult ca sigur ca-l vor impiedica sa ajunga la un inalt nivel.
    Last edited by ieppy; 29th February 2004 at 14:05.
    ex-alpopa

  6. #258
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    corect, vasile. Alea cu Antonescu nu trebuie luata chiar asa de personal pentru ca trebuie sa intelegi ca cei care ii strigau numele habar nu au cine a fost si ce a facut. Lipsa de cultura face ca acele scandari sa fie mai usor digerabile. Parerea mea. Pe cand cand injuri un om care a murit, aici nu mai e lipsa de cultura ci pur si simplu de omenie.

  7. #259
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Alpopa, nu te scutesc de loc. Imediat dupa ce a murit Haldan, sa jucat derbiul Steaua-Dinamo. Atunci toata galeria Stelista a sacndat asta, asa ca scuteste-ma tu pe mine. Daca nu stii despre ce vorbesti atunci nu te baga. Sa scris pe atunci in ziare. Numai galeria stelei au avut aceasta reactie restul galeriilor au fost fair-play si unele chiar aplaudau cand galeria lui Dinamo ii striga numele.

  8. #260
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    corect, vasile. Alea cu Antonescu nu trebuie luata chiar asa de personal pentru ca trebuie sa intelegi ca cei care ii strigau numele habar nu au cine a fost si ce a facut. Lipsa de cultura face ca acele scandari sa fie mai usor digerabile. Parerea mea. Pe cand cand injuri un om care a murit, aici nu mai e lipsa de cultura ci pur si simplu de omenie.
    personal pentru mine este tot ce e contra umanitatii. e adevarat ca lipsa de cultura este grava si ca mai mult ne place sa auzim legende, dar aici ar trebui sa faca oarece si presa si televiziunea si conducerile cluburilor... stai nu urla, ai dreptate, nici aia nu-s departe

    nimic nu e usor digerabil. pentru mine este similar si trebuie condamnati autorii acestor slogane. am vazut anumite lucruri care ma fac foarte sensibil la ura discriminare timpenie ucigasa si altele de acest soi. m-am cam saturat.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #261
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Or fi scandat. La cat de tampitzi sunt nu ma mira. Grav e ca multzi se iau dupa ei. Despre Antonescu e grav ca a ajuns subiect pe stadioane. Asta e un subiect mult prea delicat shi nu e normal sa fie tavalit prin stadioane........
    ex-alpopa

  10. #262
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Dar de ce numai galeria Stelei? Cum explici asta? De ce nu si cei de la Rapid? Cum se face ca numai galeria Stelei au ales sa rada de moartea unui om?

  11. #263
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    pesemne ca galeria stelei beneficiaza de un textier mai cu "umor" da-i in ma-sa.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  12. #264
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pai daca e asha nu-mi explic. Ce vrei sa insinuezi?! Ca Stelishtii sunt din fire fiintze anti-sociale sau ce? :O Dar nu pot sa probez ca numai ei au scandat. Dar sa zicem ca te cred pe cuvant......
    ex-alpopa

  13. #265
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Despre Antonescu e grav ca a ajuns subiect pe stadioane. Asta e un subiect mult prea delicat shi nu e normal sa fie tavalit prin stadioane...
    tavalit? adica? nu as vrea sa continui aici acest subiect. poate la diverse o sa o facem, dar a avea stima pentru un paranoic e cam mult.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  14. #266
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Pai daca e asha nu-mi explic. Ce vrei sa insinuezi?! Ca Stelishtii sunt din fire fiintze anti-sociale sau ce? :O Dar nu pot sa probez ca numai ei au scandat. Dar sa zicem ca te cred pe cuvant......
    explicatia e mai simpla. se pare ca cineva din galerie a vasit "hazoasa" rima" si cum ei nu au ceva care sa le fie sfint au declansat mirlaniile pe motiv de antidinamo. la mintea lor e explicatia cea mai plauzibila. va mira cumva cind oamenii rid daca vad pe cineva pe strada ca a cazut pe ghiata? e o intrebare.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  15. #267
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pai nici io nu vreau sa insist. Dar pana una alta e ultimul lider al Romaniei care a pus interesul natzional mai presus de toate. Nu ca ash fi de acord cu metodele sale, Doamne fereshte! Gata.........continuam in alte partzi.
    ex-alpopa

  16. #268
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    mai e ceva ieppy, nu cred ca e prostia saptaminii. ar fi mult prea usor taxata. in realitate e mult mai grav, poti spune mirlanie ordinara. nici nu-mi dau seama cum pot unii sa fie in halul asta de *******i. ce ar spune ei daca cind le moare cineva vii sa le strigi lucruri similare la parastas? mi se face pielea gaina.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  17. #269
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    explicatia e mai simpla. se pare ca cineva din galerie a vasit "hazoasa" rima" si cum ei nu au ceva care sa le fie sfint au declansat mirlaniile pe motiv de antidinamo. la mintea lor e explicatia cea mai plauzibila. va mira cumva cind oamenii rid daca vad pe cineva pe strada ca a cazut pe ghiata? e o intrebare.
    Mda....Sincer nu cred k aia care au scandat au ceva cu Haldan. Pur shi simplu mintzile lor asha au gasit de cuviintza sa-i atace pe Dinamovishti. Dar ce mintzi! :O
    ex-alpopa

  18. #270
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    poate ai dreptate vasile dar nu am de gand sa deschid un asemenea thread.
    Alpopa, ii scuza cumva faptul ca nu au nimic cu Haldan? Eu nu cred. Asta nu e atac pentru ca dinamovistii nu au avut cum sa se apere in fata unei asemenea scandari. Ce trebuie sa le raspunda. Si daca nu ma crezi ca peluza stelei este cea mai murdara din Romania iti reamintes incidentul pe care la avut galeria voastra cu Piti. La un meci de dinainte de pasti iau strigat ceva in genul: "cu ocazia zilei de pasti iti dorim sa mori". Nu mai tin minte exact pentru ca nu obisnuiesc sa imi umplu memoria ca prostiile galeriei Stelei. Insa cam asta era mesajul. Si asat din partea galeriei Stelei si nu a vre unei gelerii rivale.

  19. #271
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    eu nu ma mai duc la stadion de cind am revenit in tara. nu am nervi pentru galerii. nici pentru ura si nici pentru prostie. pe vremuri imi inchipuiam ca dupa moartea lui ceausescu va fi minunat. uitasem de noi boporul roman in actiune.

    asta cu indemnurile funebre e cea mai gretoasa. nici eu nu-l inghit pe pitzi, dar imi doresc doar plecarea lui de la steaua, nu moartea lui.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  20. #272
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ieppy, n-are rost sa insishti in directzia asta. Tzi-am spus care e parerea mea despre liderii galeriei steliste, shi cum gloata se ia dupa lideri.......Am fost shi eu de vreo 2 ori la peluza galeriei, odata la un meci cu Dinamo Kiev shi odata la meciul cu Liverpool asha ca shtiu foarte bine ce se scandeaza. Normal, cand te duci la meci itzi mai vine sa arunci o injuratura, dar de aici shi pana la scandari organizate e o diferentza. Nu pot sa fiu de acord cu astfel de atitudini shi nu pot sa fiu de acord cu mesaje gratuite catre echipele rivale; spre exemplu, la meciul cu Kiev-ul, galeria scanda injuraturile bine cunoscute la adresa lui Dinamo.......tembelii nu shi-au dat seama ca ucrainienii nu prea cunosc limba romana........eu unul, daca eram jucator la Kiev, chiar ash fi avut impresia ca cei din galerie ma sustzin pe mine, din moment ce-mi striga numele echipei!
    ex-alpopa

  21. #273
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Aia cu :
    "Catalin Hildan - are usa in tavan ..."
    am auzit-o si eu , in prima faza m-am amuzat !
    Apoi mi-am adus aminte ca Hildan murise ... si m-am cutremurat !

    Prima data am auzit-o in Giulesti !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •