Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast
Results 232 to 252 of 283

Thread: Prostia saptaminii!

  1. #232
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klaus
    Vasea are dreptate pe jumate, adica Paunescu secund si Vasile314tzurca principal! s vezi atunci cuplu cu greutate si sonete scoase pe teren! gata iesim campioni anu' asta! sa-l anunt si pe Edmond de ideea asta ? asta e in stare sa ma toarne la Didinel !
    klaus, eu cred ca tie nu-ti pasa de Craiova daca iti pasa te duceai acolo cu o bata si le luai apararea suporterilor. cum isi permite Dinel sa-i bata? asata a invatat-o de la jiji becali.
    urat din partea ta sa provoci un oltean de-al tau pe ArenA. sa vezi ce patesti cand o afla Edmond ca e chemat la lupta eu zic sa pleci mai repede in America.
    aia cu vasile principal mi-a placut. chiar ca ar fi un cuplu cu "greutate"

  2. #233
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Deşi de-abia se împăcase cu suporterii, semnînd un act prin care promitea că nu va mai vinde jucători, Dinel Staicu a dezgropat securea războiului. El a declarat că acuzaţiile potrivit cărora ar fi agresat aseară mai mulţi fani sînt absolut nefondate. "Îi voi acţiona în judecată dacă îşi menţin acuzaţiile. De acum înainte galeria nu va mai exista pentru echipă. Voi organiza eu alte structuri. La Craiova există un clan de 50 de suporteri care vor să facă ei legea. Să taie şi să spînzure, iar dacă nu vrei să faci ca ei eşti linşat", a spus Staicu, care s-a prezentat la conferinţă avînd un plasture deasupra ochiului stîng. Staicu a mai anunţat că le retrage cele 2.500 de abonamente deţinute de suporteri la peluza "Cristi Neamţu": "O să lea dau pensionarilor şi celor nevoiaşi, care vor avea acces la meciuri cu buletinul de identitate şi cuponul de pensie". La întîlnirea cu presa au asistat şi circa 100 de suporteri, care au fost supravegheaţi de jandarmi.

    din gazeta sporturilor
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #234
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    asta cu "daca nu vrei sa faci ca ei" a lui dinel imi aduce aminte de un subforum de p'aci

    pina una alta silviu lung va fi antrenor si napoli secund.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  4. #235
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Napoli e shi mai fraier daca accepta toate astea.....
    ex-alpopa

  5. #236
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Sunt asa multe tensiuni acolo ca nu stiu ce om cu scaun la cap ar sta
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  6. #237
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    si ce sa faca? in italia este neica nimeni, aici poate prinde cheag. il inteleg ca a acceptat si sunt sigur ca vrea cu adevarat sa faca oarece. sa vedem ce il vor lasa sa faca.

    mai vedeti ce spune si gica popescu despre povestea asta de groaza.
    http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=1&a=6780
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  7. #238
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Klaus, eu il dau afara pe paunescu. uite ce spune giovani despre el:

    "Bărbos cu bordel acasă"
    http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=2&a=6726

    la toate acuzele lui don giovani paunescu a raspuns "imperial":
    "eu nu vorbesc cu neantul" (citat din memorie). mde, dar parca imi aduce aminte de cineva
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  8. #239
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    A acceptat pt ca nu stie ce e in fotbalul romanesc in general, si la Craiova in special...
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  9. #240
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ei nu stie, nu a vazut cu ochii lui ca vuieste craiova nu alta. sigur stie, dar asta e, in italia nu se stie daca va face cariera.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  10. #241
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Paunescu asta e un jegos. El nu are probleme decat cu Blaga si cu Eminescu. Poate ar trebui sa-i aduca aminte cineva cam ce facea cand pleca prin tara cu Cenaclul Flacara. Eram in liceu cand a venit si la Tulcea. Dupa spectacol s-a imbatat prastie si umbla cu rusinica goala pe holurile hotelurilor. A uitat probabil. Nu ca il stimez eu pe Giovanni dar are dreptate.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  11. #242
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Napoli asta banuieste ca e ceva temporar la Craiova. Nu stie ca acolo e mereu asa
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  12. #243
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ce probleme sa aiba cu blaga sau eminescu, ca nu are vreo legatura cu ei. insiraciunea ce umple caramizile alea negre numite carti este doar facatura. de alea oricine poate face, ma rog unii ceva mai versati, dar nu are legatura cu poezia. "cel mai scuipat dintre paminteni" ar fi trebuit sa stea la ocna nu in parlament pentru multe mult mai grave.

    faptul ca se baga unde nu-i fierbe oala si se da un iubitor al craiovei e de toata greata.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  13. #244
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gigel_bucur
    klaus, eu cred ca tie nu-ti pasa de Craiova daca iti pasa te duceai acolo cu o bata si le luai apararea suporterilor. cum isi permite Dinel sa-i bata? asata a invatat-o de la jiji becali.
    urat din partea ta sa provoci un oltean de-al tau pe ArenA. sa vezi ce patesti cand o afla Edmond ca e chemat la lupta eu zic sa pleci mai repede in America.
    aia cu vasile principal mi-a placut. chiar ca ar fi un cuplu cu "greutate"
    Este regretabil ce se intampla in fotbalul romanesc (suna diplomat nu?) probabil ca apele se vor limpezi in curand iar conducerea si galeria vor ajunge la un acord iar suportwerii vor fi rasplatiti prin rezultatele echipei si toata lumea va fi multumita! Nu trebuie sa facem atata caz din nimica toata , trebuie sa luam ce e bun din fotbalul romanesc si sa punem cu totii umarul la treaba pentru a reveni in elita fotbalului mondial ! (YES ! Ce limbaj de lemn )

    PS. De unde stii ca nu am provovat o olteanca in ArenA ?

  14. #245
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Prostia saptaminii :
    Amicalul Dinamo - FC Brasov 2-1
    cu usile inchise , ca apoi dupa citeva zile sa fie vazuti la amicalul Petrolul - Steaua 1-2 , cei doi antrenori : Andone si fiul lui Lucescu ( un ranchiunos , cunoscut mai mult pentru ca are o antipatie anormal de dezvoltata impotriva Stelei ).
    Cu cine joaca Steaua in prima etapa ?
    Mai sa fie ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #246
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Eu unul n-am mai putut de ras cand am auzit de "amicalul" Dinamo-Brasov (probabil vor sa faca repetitzie, sa nu dea in meciul de campionat mai multe goluri decat sunt prevazute).........Craiovenii ziceau ca Laca ar fi facut jocurile Stelei la Brasov shi Galatzi . Daca e sa ne tot legam de interese d-astea oculte sunt shi io curios ale cui jocuri le va face Lucescu junior....
    ex-alpopa

  16. #247
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    vad ca tot cautati scuze in cazul in care pierdeti campionatul. Foarte bine!

  17. #248
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    nu ieppy, noi nu cautam scuze, spunem ca suntem asa de buni incit altii "vin doina sa ne-asculte". ma rog alde andone si lucescu jr. n-ar fi previghetori, dar ando seminte maninca. "nu raspund la intrebari, am venit sa vad meciu, ce dracu!" asta era ando nervos pe mass-media ieri la meciul de la ploiesti.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  18. #249
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pai e frumos sa te uiti in gura omului cand mananca. Nu vad insa unde e prostia saptamanii? Ca ce au jucat cu portile inchise. SInseamna ca sunt mai precauti ca Steaua. Nu vad unde e problema.

  19. #250
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ieppy, nu e normal ce au facut. Dau senzatzia, chiar daca nu probabil nu e cazul, ca este un fel de complot. Cu alte cuvinte cele doua echipe s-au intalnit ca sa stabileasca tacticile in meciul cu Steaua. Probabil, nu m-ar mira, Andone shi Lucescu junior shi-au impartashit ideile despre punctele slabe ale Stelei. Ceea ce nu e normal. In strainatate nu s-ar fi intamplat niciodata. Pana la urma fiecare echipa ar trebui sa se tzina singura pe picioare nu?
    ex-alpopa

  20. #251
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    redau mai jos relatarile unui membru de pe alt forum care a asistat la meciul Petrolul -Steaua. Numele lui este lupu galben:


    Vremea superba si faptul ca meciul s-a jucat pe "Ilie Oana" a adus in tribune aproximativ 5000 de ploiesteni.Penibil zelul cu care am fost perchizitionati la intrarea pe stadion. Ura cu care orice ploiestean intampina s&d nu poate fi lasata la intrare. Atmosfera din tribune a fost una de sarbatoare, microbistii ploiesteni savurand din plin atmosfera batranului stadion.
    Stelistii au fost intampinati de ploiesteni cu urarile traditionale. In sectorul rezervat galeriei oaspetilor au luat loc 15-20 de stelisti autohtoni, niste nemernici care in timpul momentului de reculegere tinut pentru decesul unui membru al consiliului de administratie al Petrolului au strigat "Catalin Haldan are usa in tavan". A fost singurul moment in care s-au auzit.
    Ambele echipe au inceput meciul cu garniturile de baza (cu exceptia lui Hamutovski). Petrolul a dominat inceputul de meci reusind sa inscrie destul de repede in min. 13, la o faza la care mingea l-a lovit in cap pe Lita si s-a dus peste intreaga aparare stelista in poarta lui Tudor. Petrolul a continuat sa atace si, cateva minute mai tarziu, Tudor a respins printr-o interventie de exceptie lovitura libera executata de Negoita. Incet, incet, stelistii au echilibrat disputa, reusind sa egaleze in min. 35 printr-o lovitura de cap a lui Florentin Dumitru. In aceasta repriza Radoi si-a permis sa insulte publicul ploiestean pentru ca un spectator i-a strigat: "Radoi, acu' o sa joci doar cu bucatarii". Nu-mi permit sa murdaresc forumul cu ce-a fost la gura lui Radoi, el facandu-ne apoi pe intreg parcursul meciului diverse semne cu degetele. Un prostovan...
    Repriza a doua a fost abordata diferit de cei doi antrenori. In timp ce Flocea a introdus pe teren 8 jucatori de rezerva, Pitzurca a pastrat garnitura de baza in incercarea disperata de a invinge odata s-odata Petrolul. Astfel, la sfarsitul intalnirii a avut ocazia sa se umfle-n pene in fatza presei si sa declare ca in repriza a doua Petrolul nu a trecut mijlocul terenului. E adevarat Pitzi, ati fost mai buni decat rezervele ultimei clasate . Poti fii mandru de asta. E o mare realizare. steaua a reusit sa inscrie golul victoriei la jumatatea celei de-a doua reprize, in urma unei ezitari a favoritului galeriei lupilor, Lorant Fodor. Cel care a inscris a fost Alexandru Pitzurca, cel mai slab (a se citi penibil) jucator de pe teren. Pitzi striga la el sa nu mai joace la misto, doar doar o crede cineva ca de fapt Alex poate juca si fotbal. Dupa gol, barbugiul a facut si el cateva inlocuiri, pastrandu-si insa oamenii de baza in posturile cheie. Practic, Pitzi a tras cu dintii de aceasta victorie. Visul sau s-a implinit, in sfarsit


    Nu vreau sa discut foarte mult despre joc pentru ca este interpretabil ce spune lupu, desi eu il cred deoarece este genul de om care relateaza ce vede. As vrea sa remarc atitudinea acelor 20 de suporteri in momentul minutului de reculegere. Atitudine care a mai avut-o si in trecut galeria Stelei. Sunt scarbit! Asa ceva numai suporterii stelei au facut-o si vad ca in continuare fac.

    Al doilea lucru ar fii reactia nu foarte eleganta a "celui mai bun fotbalist" din campionat la adresa suporterilor. Sunt convins ca ce spune lupu este adevarat din simplul motiv ca nu ar avea de ce sa minta. Reactia lui radoi, care da dovada inca oadata de caracterul lui de domnisoara virgina, este exact rupta din comportamentul nasului lui. Asta ca sa ma inotrc la teoria mea ca odata ajuns un jucator la Steaua incepe sa vorbeasca si sa se poarte ca jiji.

    Faptul ca Piti a tinut neaparat sa bata pe Petrolul este de inteles el nereunsind pana acum acest lucru. Faptul ca Steaua cu cea mai buna echipa a reusit sa bata cu 2-1 pe Petrolul(ultima clasata) care a jucat in a 2 repriza cu rezervele ar trebuii sa dea de gandit suporterilor Stelei. In orice caz a fost doar un amical si nu trebuie luat prea in serios.


    Pentru punctele 1 si 2, atitudinea galeriei si cea a lui radoi, zic ca Premiul "prostia saptamanii" poate fi acordat cu usurinta ata galeriei Stelei cat si capitanului acestei echipe.
    Last edited by ieppy; 29th February 2004 at 14:03.

  21. #252
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    nu stiam de povestea cu portile inchise. chiar nici suporterii nu au fost lasati? e doar ridicol. pesemne ca tine de spionajul industrial. in rest nu-mi bat capul cu conspiratiile
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •