Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 286

Thread: Prostia saptaminii!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gabilove
    PROSTIA LUNII- CRAIOVA SE BATE LA TITLU- ZICE KLM. CE PARERE AVETI?
    Pai anul trecut in tur Steaua statea mai prost ca si Craiova acum si pana la urma s-a batut la titlu. Care-ar fi problema? Nu suntem nici la jumatatea campionatului iar diferentza dintre lider si lanterna e de vreo 10-12 puncte.

  2. #2
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1

    Prostia saptaminii!

    As dori ca aici sa scriem toate "perlele" scoase de jucatori, conducatori ai fotbalului romanesc, indiferent daca sint luate de la televiziune, ziare sau radio. Deschid eu, prima "perla" care mi se pare ca ar concura pentru primul loc in aceasta saptamina. Aceasta ar fi declaratia lui Cosmin Barcauan referitor la adversarul din turul doi, Spartak Moscova:
    "Trebuie sa-i batem pe rusi, ca sa ne razbunam pentru tot ce ne-au facut dupa 1944!" Ha, ha! Draga Cosmin, daca vrei sa te razbuni pe rusi, ar fi ca si cum te-ai razbuna pe tine insuti! Fara rusi, dinamo n-ar fi existat niciodata, iar tu poate jucai in cupele europene cu FC Oradea.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  3. #3
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    da mai marius ai dreptate cand spui ca nu i-am mai batut pe dinamo, de fapt noi nu i-am batut niciodata pe dinamo, asta in cavitatea aia cu ecou di capul tau.

    popica, badaluta ala nu e oltean sau juvete cum vrei tu, e resitean, ca daca era oltean nu numai ca nu-l prindeau, dar nici nu mai aveau sistemele de securitate acum

  4. #4
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PIMP
    da mai marius ai dreptate cand spui ca nu i-am mai batut pe dinamo, de fapt noi nu i-am batut niciodata pe dinamo, asta in cavitatea aia cu ecou di capul tau.

    popica, badaluta ala nu e oltean sau juvete cum vrei tu, e resitean, ca daca era oltean nu numai ca nu-l prindeau, dar nici nu mai aveau sistemele de securitate acum
    Mai sa fie , va pricepeti , care va sa zica !
    Cit despre cavitati si ecouri mai pune mina pe o carte , ca nu le ai !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  5. #5
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    eu cred ca n-ai nici simtul umorului si nu ti se intampla niciodata sa te doara capul ca n-are ce
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  6. #6
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin
    eu cred ca n-ai nici simtul umorului si nu ti se intampla niciodata sa te doara capul ca n-are ce
    Tu vrei sa te bagi singur in seama ?
    Citeste !
    Ca aveti o scoalaaaaaaaa !!!!!!!!!!!


    http://www.prosport.ro/eKontentFiles...furt-0802.html
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #7
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    tu chiar stai rau cu balconul, ala e banatean scolit la steaua deci de scolit s-a scolit in vestiarul stelei. Ce sa-i faci, obiceiul oierului si a celor 60 de ani de hotie institutionalizata.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  8. #8
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Problema este ca nu a fost prins la furat in tricoul Stelei sau al unei echipe banatene, ci in tricoul preacinstitei Stiinta, pe care l-a cam facut de rushinica. Norocul lui ca Napoli este italian si a scapat cu o amenda. Sa spui ca nu e jucatorul tau, sa nu iti asumi responsabilitatea pentru el, cand tu l-ai adus in Italia si este sub contract cu tine (Staicu) este si mai rushinos si denota lipsa de caracter. Oricum, ne-am mai umplut cu un pumn de maro. Pacat!

  9. #9
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    bordel
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Degeaba va certati, Badaluta este roman, in primul rand a patat imaginea nostra a Romaniei si romanilor, iar apoi in strainatate voi credeti ca se stie de banateni, olteni, munteni? Nici vorba, dar o vreme isi vor aminti doar de echipa la care a jucat in momentul in care a actionat, nu la care a debutat.
    Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici.

  10. #10
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    n-are nici-o legatura de unde vine ala. nimeni nu va sta sa scrie altceva decit "romanul badaluta". in rest va certati pe timpenii.

  11. #11
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Si vor mai scrie cu ce treaba era el prin Italia.

  12. #12
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,071
    Reputatie
    1
    ce usor e sa dai cu "pietre" ultras ........
    in primul rand este Roman, iar intepaturile pe care le faceti nu dau dovada decat de originalul mod de a gandi al unora ( daca se poate spune asa )
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  13. #13
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Nu este intentia mea de a da cu pietre, dar m-a deranjat declaratia lui Staicu. Atat. Parca Badaluta venise de capu' lui acolo. Evident ca Universitatea Craiova nu are nici o vina ca e ala tampit si cleptoman. Da' comportamentul lui era cunoscut de la Resita. Trebuia sa i se explice ca daca iei ceva din magazin trebuie sa si platesti. Tu ai fost vreodata in vreo excursie sau tabara? Daca se petrecea un "eveniment neplacut" cine raspundea? Faptasul si organizatorul.

  14. #14
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Sunt de acord cu tine si in ceea ce priveste "modul de gandire al unora". Cand e de bine unii sar in sus si exclama "Este oltean! Suntem cei mai buni dintre romani!" Cand e de rau: "Nu-i a nostru! E in primul rand ROMAN!" Nu reclam decat inconsecventa.

  15. #15
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,071
    Reputatie
    1
    Ultras , informeaza-te unde e nascut, deoarece observ ca ai trecut la "bolovani"
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ultras... nu pot sa spun decat atat ! Este o postare rau intentionata ! Daca îi luam individului buletinul si constatam ca este nascut in Bucuresti ce ar trebui , sa luam toti foc si sa acuzam bucurestenii !? Una sunt contrazicerile pe care le aveti zilnic despre care echipa sau galerie este mai buna si alta " dezbaterea " pe care incerci sa o alimentezi acum cu privire la responsabilitatile Universitatii... Sa fim seriosi! De vina este societatea in care traim , nivelul de trai scazut , carentele in educatie si , nu in ultimul rand , felul in care este condus si organizat fotbalul la noi! Realitatea este ca avem un fotbal bolnav.

  17. #17
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    De acord EDMOND_! Dar sa arunci magareata in curtea altuia nu e frumos! Asa cum a facut Sorin! "tu chiar stai rau cu balconul, ala e banatean scolit la steaua deci de scolit s-a scolit in vestiarul stelei. Ce sa-i faci, obiceiul oierului si a celor 60 de ani de hotie institutionalizata." Nu am nici ceea mai mica simpatie pentru Steaua si Gigi Becali, dar acest comentariu este total deplasat. De aceea am si intervenit. Chiar nu ma pasiona subiectul. Si inca un amanunt. Din cate imi aduc aminte in cazul lui Lupu (cand a intrat la mititica la greci) la fiecare comentariu se aducea vorba si de Dinamo, cu toate ca nu mai era jucatorul echipei. Ideea este sa nu judecam cu masuri diferite. Daca ne convine e al nostru, daca nu este al tuturor. Normal ca "afara" fotbalul romanesc s-a facut de maro, dar Badaluta era un caz cunoscut si trebuia tinut sub control. Inca o data nu acuz Universitatea, dar m-a deranjat declaratia lui Staicu:"Nu-i al nostru!". Atat!

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Raman la ce am spus : postarile tele pe acest subiect sunt "intentionate" ... in directia alimentarii unui nou scandal cu oltenii ..din cele care nu se mai termina pe aici si din dorinta de a spune ca tot oltenii sunt vinovati de declansarea lui... in primul rand nu te-ai sezizat decat de ce a spus Sorin si nu de ceea ce a declansat replica lui Sorin... In al doilea rand incerci sa acreditezi ideea ca cei de la Universitatea stiau ca Badaluta avea astfel de probleme ( si probabil intentionat l-au dus in cantonament la Norcia , doar doar o murdari imaginea echipei , a fotbalului romanesc si a romanilor in general !!). Daca era asa tu (sau amicii tai stelisti ) ati fi postat deja aici despre caracterul infam al unui fotbalist aflat in lotul Universitatii.. Nu a fost cazul.
    Daca au existat, aceste probleme nu au fost in mod cert cunoscute si nici nu sunt convins ca ziarul care a publicat acum aceasta stire nu inventeaza ( m-am saturat cat de ahtiate sunt dupa scandal o mare parte a ziarelor noastre si cat fabuleaza pe aceasta tema ). In declaratia lui ,Staicu nu a mintit , a spus clar, jucatorul se afla in probe si nu are contract cu Universitatea ( e venit la Craiova de trei saptamani si urma
    sa semneze un contract pe trei ani jumatate daca Napoli il retinea in lot - la fel ca el mai sunt inca sase sapte ) , iar reactia Universitatii a fost prompta , a renuntat la jucator. Nu stiu care a fost reactia presei in cazul Lupu si nici nu ma intereseaza ... Daca s-a amintit si numele lui Dinamo a fost probabil fiindca a fost o perioada jucatorul acestei echipe pe cand Badaluta nici macar nu a jucat vreun meci oficial si nu a figurat nicaieri nici macar un singur minut ca fiind jucatorul Stiintei ( astfel as fi judecat situatia daca ar fi fost vorba de Plesan , sau Rada , sau Papura )....
    In mod normal nu trebuia sa te deranjeze decat fapta acestui individ si nimic altceva.
    De fapt ti-am spus in cuvinte multe cam acelasi lucru care l-a spus si Vasile mai devreme ( "..terminati cu tîmpeniile..." )... Si asta ("Badaluta era un caz cunoscut si trebuia tinut sub control" ) este chiar o tampenie... In afara faptului ca pana acum nu a cunoscut nimeni nimic de fotbalistul Badaluta ( nici macar numele! ) ce ar fi trebuit sa faca , dupa parerea ta ca sa-l tina sub control ?. Sa-l incuie in camera dupa antrenament ? Sa-i monteze o camera de luat vederi si sa-l urmareasca 24 din 24? Sa angajeze un carabinier sa-l urmareasca permanent ? Si acest lucru ar trebui facut pentru toti cei nou veniti ?... Hai sa fim seriosi. Renunt sa mai postez aici pentru ca incepeti sa fabulati!
    Last edited by EDMOND_; 9th February 2004 at 14:12.

  19. #19
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Ca sa nu continuam, un singur lucru intreb: este sau nu este sub contract cu Staicu, asa cum sunt multi dintre jucatorii Universitatii? E o intrebare retorica!

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca este sub contract cu Staicu ( in principiu nu se stie clar situatia clubului de la Resita , ultimele informatii din presa spuneau ca echipa de la Resita a fost preluata in urma cu un an de sindicatul respectiv , ce se intampla acolo nu stie probabil decat federatia... sau liga ! )...iar Staicu cumparase echipa respectiva cu jucatori cu tot acum vreo doi ani jumate.... Singurii jucatori ai Resitei care au contract cu Universitatea sunt Miclea , Bratu ( plecat deja in Israel ) Moti ... Vulpescu , Lazarovici si Badaluta sunt jucatori veniti in probe. Chiar daca as fi avut ocazia sa raspund afirmativ intrebarii tale aceasta nu schimba cu nimic datele problemei... postarile tele sunt vadit rau intentionate!
    Am raspuns findca mi-ai adresat o intrebare directa,...
    Am sa raspund si altfel. desi nu obisnuiesc am sa deschid un thread pe intern cu un subiect apropiat... sunt curios sa vad cum vajnicii nostri prieteni stelisti si sportisti se vor repezi sa infiereze cu aceeasi manie proletara faptele descrise acolo...

  21. #21
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Nu stiu daca este sub contract cu Staicu ( in principiu nu se stie clar situatia clubului de la Resita , ultimele informatii din presa spuneau ca echipa de la Resita a fost preluata in urma cu un an de sindicatul respectiv , ce se intampla acolo nu stie probabil decat federatia... sau liga ! )...iar Staicu cumparase echipa respectiva cu jucatori cu tot acum vreo doi ani jumate.... Singurii jucatori ai Resitei care au contract cu Universitatea sunt Miclea , Bratu ( plecat deja in Israel ) Moti ... Vulpescu , Lazarovici si Badaluta sunt jucatori veniti in probe. Chiar daca as fi avut ocazia sa raspund afirmativ intrebarii tale aceasta nu schimba cu nimic datele problemei... postarile tele sunt vadit rau intentionate!
    Am raspuns findca mi-ai adresat o intrebare directa,...
    Am sa raspund si altfel. desi nu obisnuiesc am sa deschid un thread pe intern cu un subiect apropiat... sunt curios sa vad cum vajnicii nostri prieteni stelisti si sportisti se vor repezi sa infiereze cu aceeasi manie proletara faptele descrise acolo...
    Dinel Staicu a declarat ca vroia sa-i mareasca contractul lui Badaluta la 20.000$/an. Acum are contractul cel mai mic din tara 5.000 lei/an

    Care fapte? Unde-i thread-ul?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •