Results 1 to 10 of 10

Thread: Pareri despre jucatorii nationalei

  1. #1
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1

    Pareri despre jucatorii nationalei

    Dupa opinia mea jucatorii care s-au ridicat la o valoare cat de cat buna au fost Mitea si Lobont. Mitea chiar o surpriza f placuta
    Cei care au deceptionat au fost Stoican si Fl Dumitru (de nerecunoscut)
    Voi e ziceti?

  2. #2
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Lobont e unicul "vinovat" pentru scorul asta

  3. #3
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1

    Miu

    Sunt cativa jucatori protejati de Iordanescu, desi n-au stofa.
    Unul este Miu, sub orice critica! E o catastrofa mai mare si de cat Felipe, care a avut totusi zile bune pe vremuri.
    Stoican e altul. Acum nu jucase nici un minut de o luna de zile! Faliment.
    Iencsi si Radoi sunt buni, dar acilea, la noi pe tapsanul Diviziei A. Oricum, nu s-au coordonat deloc.
    Asadar echipa noastra are 3-4 jucatori de valoare Lobont, Chivu, Mutu si poate Mitea. Atat!
    Dar o echipa se face cu 11 jucatori.
    Sper sa nu ajungen ca Ungaria, sau alte echipe, mari pe vremuri si care acum se hranesc cu legende.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  4. #4
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1

    Re: Miu

    Quote Originally Posted by Adrian
    Asadar echipa noastra are 3-4 jucatori de valoare: Lobont, Chivu, Mutu si poate Mitea. Atat!
    Dar o echipa se face cu 11 jucatori.
    Sper sa nu ajungen ca Ungaria, sau alte echipe, mari pe vremuri si care acum se hranesc cu legende.
    Ai dreptate...Mitea ar fi jucat mult mai bine daca ar fi fost lasat in pace sa joace. S-a vazut clar cum un antrenor( Koeman ) daca il baga titular pai il lasa sa joace nu ii limiteaza teritoriul ...treaba lui Mitea dupa creierul bolnav al lui Iordanescu era doar sa ia mingea sa faca o preluare si sa dea pasa lui Mutu. Era singurul certat de pe teren...ca doara apararea a jucat perfect.....
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  5. #5
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Parerea mea despre jucatorii nationalei este impartita:
    - ma incearca mila pentru cei buni care sunt “stricati” de Nea Puiu prin plasarea pe alte posturi de joc decat cele practicate cu succes la cluburi si prin mentalitatea “mistica” de motivare in joc;
    - ma incearca un sentiment de dezgust fata de cei adusi doar pentru a li se creste cota;
    - ma incearca un sentiment de penibil vazand jucatori ce n-au ce cauta deocamdata in nationala dar sunt adusi aici ca argument pentru “largirea bazei de selectie cu jucatori susceptibili…” sau “intinerirea lotului cu jucatori de perspectiva…”
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #6
    junior mory's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    91
    Reputatie
    1
    Un moment important pentru nationala : Dorinel Munteanu s-a retras.
    La 25 de ani.
    Ma īncearca sentimente contradictorii.
    Pe de o parte de bine ca lasa locul lui celor tineri.
    Pe de alta parte, care tineri? Dorinel īnca alearga mai mult la vārsta lui decāt foarte multi din "noua generatie".

    Voi ce parere aveti?
    :?
    [color=green]īnvatati sa pariati pe internet[/color]

  7. #7
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Imi pare rau, eu n-am inteles ce a jucat MUTU ieri seara !
    Norocul nostru ca italienii au luat meciul ca...AMICAL ! Altfel nu si-ar fi permis sa rateze cu atita seninatate !

    Apoi, mi-a parut rau de DORINEL : a incercat mult, ca de obicei, dar...a realizat putin !
    Mi-a placut PANCU !

    MUTU ? Am impresia ca nu-l prinde pozitia pe care joaca !
    Mai ales impotriva unor aparatori ADEVARATI !
    In ce priveste loviturile libere : REGHECAMPF ii da oricind clasa !
    Cred ca IORDANESCU l-a prins pe REGHE si intr-un moment dificil : echipa era in lupta disperata pentru evitarea retrogradarii !
    Poate n-ar strica sa-l mai incerce.

    Apoi...
    Prin schimbarile facute ( abia dupa gol - inainte, a facut doar una), cred ca IORDANESCU a vrut sa ne convinga ca a fost un meci de...verificare !
    Cind, de fapt, CA DE OBICEI, a jucat pentru rezultat !

    Se vorbeste ca un jucator e batrin la 27-30 de ani !
    Eu cred ca el trebuie selectionat daca are valoare !
    Ati vazut ce "tineri" sint italienii ?
    Si ei au mai avut miercuri meci...

  8. #8
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    ricky, iar se ajunge la discutia care a mai fost prin forum legata de varsta selectionarii; asta e, Iord. ii chema pe cei tineri de prin campionatul nostru care atunci cand intra sunt f timorati si ma uitam ca nici nu stiau unde tb sa fie pozitionati pe teren;asta e, poate peste cativa ani buni o sa reusim sa le dam si noi gol italienilor...cu acesti tineri
    Il uitasem pe Miu....dezastru...

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Mie imi pare rau ca nu l-am vazut si pe Cristea mai mult ....

    O merita cei 2 mil de USD pe care-i cere Seche ??

    Je

  10. #10
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Dupa parerea mea amicalele desfasurate cu schimbarea a 8-9 jucatori sunt o prostie. Toata lumea da cu testarea jucatorilor. Pai sa-i lase sa joace nu sa-i bagi 5 min sau mai rau 2. Iar asemenea amicale nu se programeaza cu Italia ci cu echipe mai slabe(asa ca noi :x ) si atunci itzi permiti sa faci o caracterizare a unui jucator. Eram perfect de acord cu ceea ce facea Boloni ....defapt el a fost ultimul care ne-a dus la un baraj pentru un turneu final. Omul urmarea meciurile din Divizia A si organiza trialurile acelea in care isi facea omu o parere adevarata despre jucatorii din campionatul intern, nu facea selectiile dupa ceea ce zicea presa sau bECALI.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •