Results 1 to 13 of 13

Thread: Ce mai vedem interesant pe la televizor ?

  1. #1
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1

    Ce mai vedem interesant pe la televizor ?

    Am facut acest subiect pentru a scrie cam ce mai vedem pe la televizor,in afara de fotbal si sporturile mai cunoscute.

    Eu de exemplu aseara m-am uitat la haltere. La 85 kg masculin. Si a castigat la total un bulgar ,care la stilul smuls a ridicat 217,5 kg fiind la juma' de kil de recordul mondial. Si desi la aruncat iesise abia al 8-lea...a luat aurul la total..datorita performantei sale de la smuls.
    M-a impresionat faptul ca pe podium fiind, a inceput sa planga in momentul in care se intona imnul tarii sale.
    La aceiasi categorie,ne-am ales si noi cu o medalie de bronz la stilul smuls.
    Pana acum delegatia Romaniei a cucerit 3 medalii,toate de bronz.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  2. #2
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Ca veni vorba despre transmisii sportive la Tv:TVR 1 a mai facut o"ghidusie" duminica.Dupa doua ore de transmisie live de la Debrecen a CM de gimnastica,exact in momentul in care reprezentanta noastra Oana Ban pasea pe covorul de la sol au intrerupt transmisia si ne-a oferit un minunat program de reclame,care,evident, nu mai puteau astepta inca un minut! Concluzia:TVR 1 evolueaza "la sol"!!!

  3. #3
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Da....asa m-am enervat. TVR mereu fac asa. Mereu nu putem urmari pana la capat...gimnastica,patinajul sau tenisul. Si mereu ni se spune : "vetzi urmari finalul acestei competitzii inregistrat,la rubrica sportiva din cadrul jurmalului de la 20" . Asa ma enervez cand aud faza asta. :x
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #4
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    De ce nu alegeti Eurosport-ul?? Campionatele de la Debrecen au fost transmise si aici... Imi spuneau colegii mei maghiari ca posturile unguresti au avut numai cuvinte de lauda pentru gimnastii si gimnastele noastre, iar comentariile lor sunt impecabile.. daca as intelege, eu m-as uita la unguri.. Dar asa ma multumesc cu TVR sau Eurosport..

  5. #5
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Stimata Dora,ideea asta mi-a venit si mie,insa Eurosport-ul trecuse la transmisiuni de la competitia de haltere.In plus,in localitatea mea(care nu e deloc departe de a dvs.)Eurosport e dublat in limba maghiara si am toate sansele sa inteleg putin sau chiar nimic.Oricum,televiziunea nationala ar fi cea mai buna alegere,in cazul in care aceasta si-ar respecta publicul.
    P.S. Referitor la haltere, vreau sa remarc faptul ca varianta feminina mi se pare absolut oribila."Sportivele" respective nu mai au nimic uman in ele,ce sa mai zic despre feminitate?

  6. #6
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    La televizor...

    Daca nu esti multumit ce vezi la tv atunci incearca daca doresti pe net
    la ... www.maraton.ro Toate cele bune !
    Cu respect C. Dumitra
    miscarea sportiva inseamna un corp sanatos si o minte sanatoasa.www.maraton.ro

  7. #7
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Mie mi se mai intampla kestii din astea pe CNN...
    De ex. acum cateva zile vroiam sa vad minutul de NBA(emisiunea de sport incepe pe la si jumate si pe la si 40-45 e NBA) de la stirile sportive de pe CNN, bineinteles, pentru a nu stiu câta oara: BREAKING NEWS... era o sedinta live a lui Tony Blair! Fuck it!

    Sedinta s-a terminat imediat dupa ce s-au terminat stirile din sport! AM vazut NBA din parti!

  8. #8
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Incercati Eurosportnews!Daca-l aveti :? ...Sunt stiri din 15 in 15 minute din orice sport plus scoruri live din fotbal,hochei,baschet etc
    AFC Red member

  9. #9
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    cum e cu eurosportnews ăsta? Am văzut că îi fac reclamă pe eurosport dar eu nu-l prind... bănuiesc că se transmite 24 din 24...

    ce ma enerveaza este ca prin provincie... unde controalele la societatile de cablu probabil ca nu exista, se prind tot felul de posturi care transmit NBA (durerea mea), NHL si multe altele... ex: Turnu Magurele, Canal+, varianta olandeză, care transmit NBA (2 meciuri saptamanal plus nba action) iar din liga campionilor dădeau din sferturi câte două meciuri pe seară integral (uneori in direct, alternativ)... la Constanța se prinde DSF, și un canal unguresc Sport 1 care transmite NBA, NHL etc.
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  10. #10
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Pai nu stii eterna faza "contact your cable operator",faza care in Romania nu merge si nici nu cred ca o sa meraga vreodata...
    Poate doar in orasele de care zici tu se petrec lucruri de astea,la noi nu am mai pupat DSF de vreo 6-7 ani,iar de Canal+ nu cred sa fii fost vreodata
    AFC Red member

  11. #11
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    eu, in timisoara, am eurosportnews bruiat la imagine si doar sunet. ar trebui sa platesc 7$ pentru pachetul roz-bonbon ca sa prind eurosportnews si alte cateva.
    probabil asa e peste tot.
    ....cable operator... : :x

  12. #12
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu nu prind eurosportnews. Nu am auzit sa se fi lansat in limba romana inca.

  13. #13
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Eu il prind doar in limba engleza,un rezumat al Eurosportnews in limba romana este pe Eurosport dar nu mai stiu la ce ora !
    AFC Red member

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •