View Poll Results: Daca hotarim sa ... voi ...

Voters
11. You may not vote on this poll
  • daca refacem draftul - voi abandona

    1 9.09%
  • particpi doar daca refacem draftul

    1 9.09%
  • daca NU refacem draftul voi abadona

    0 0%
  • particip indiferent, atita timp cit majoritatea echipelor nu sunt abandonate

    7 63.64%
  • particip in orice conditii

    2 18.18%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 62

Thread: espn league draft

  1. #1
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1

    espn league draft

    H2H leagues au nevoie ca toate echipele sa fie prezente, altfel seriile contra echipelor abandonate for dezechilibra clasamentul.

    Draftul de azi are 2 probleme, cei care nu ajuns deloc au echipe foarte slabe si noutatea sistemului auction a creat probleme celor care au supralicitat masiv jucatorii de top, fiind nevoiti sa umple rosterul cu jucatori de la coada clasamentului.

    Avem optiuni:
    1. refacem draftul cu toate echipele
    2. continuam cu liga in forma curent si eliminam echipele care nu participa
    (daca se poate sa eliminam echipe)
    3. continuam in forma curenta, cine nu participa isi face echipa la inceput cu cei mai buni 10 jucatori, si o lasa un-managed pina la final

    cel putin un jucator a anuntat ca abandoneaza daca se reface draftul, poate sunt mai multi care gindesc la fel, sau poate isi vor reconsidera opinia.

  2. #2
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    2 si 3 sunt cam acelsi lucru. si 4 si 5 similare. nu ai cum sa ai vreo garantie ca x sau y nu abandoneaza dupa 1-2 luni.

    pozitia mea e clara: PREFER SA SE REFACA DRAFTUL.
    nu imi vine sa abandonez cause i'm not a quitter. insa ma voi forta sa o fac daca am o echipa de 2 bani pt a nu pierde timpul aiurea cu ea, si, cu atit mai mult, pt a nu pierde timpul sa fiu comisar intr-o liga in care nu am nici o placere sa joc.

    si sincer, cum nu cer asta dintr-un capriciu (ca l-a luat altu pe wade sau lebron sau altceva de genul asta), chiar daca vina ca am intirziat la draft mi-a apartinut 100% , nu cred ca cer prea mult daca cer un re-draft tinind cont de tot timpul pierdut de mine cu managerierea ligii de fantasy.

    inteleg daca unii nu-s de acord pt ca au echipe bune.
    din partea mea e o rugaminte. nu pot sa va impun asta. dar nici mie nu poate sa-m impuna cineva sa joc cu o echipa de 2 bani si, mai mult decit atit, sa mai fac si pe comisaru in liga aia.

    PS n-am votat nimic pt ca nici una dintre optiuni nu exprima ce am zis eu mai sus.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #3
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    mda, 2 si 3 sunt acelasi lucru ...

  4. #4
    junior
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    147
    Reputatie
    1
    De principiu nu sunt de acord cu refacerea draftului...
    o data pt ca asa cum a zis si loved pe celalalt thread.. data viitoare s-ar putea sa vina altii care sa spuna ca din motive obiective au ratat draftul si sa vrea sa se refaca si pt ei...
    si in al doilea rand vis-a-vis de de ce spunea cgrecu cu supralicitarea jucatorilor... daca de ex eu nu dadeam 157 de dolari pe kobe amare si bosh.. poate as fi licitat pt duncan din dorinta de a avea un big man bun si ajungeam sa il supraevaluam pe el... jucatorii au fost supraevaluati la inceput.. si din cauza asta cei care s-au abtinut la primele runde au putut din lipsa de adversari sa ia jucatori buni la preturi mici..data viitoare se poate intampla invers...
    asta e si farmecul auctionului.. ca fiecare face cum il taie capul.. si cei care isi folosesc mai inteligent banii au de castigat.. nu sa refacem pana avem toti niste echipe perfect echilibrate...
    PS: pt ca exceptand draftul nu am depus nici un fel de efort pt aceasta liga..pot sa inteleg frustrarea lui caseta care s-a agitat cel mai mult si aici si pe yahoo... si tocmai de aceea sunt de acord sa refacem draftul daca asta nu va insemna sa pierdem alti jucatori...

  5. #5
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    ce e naspa e ca daca lipseste cineva de la draft acea persoana sigur renuntza ... adica daca il refacem ar fi bine sa fim totzi, sharkie si cine a mai lipsit ieri ca altfel refacem draftul dar ca numar de jucatori suntem la fel de multzi

  6. #6
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Si eu sint de acord cu re-draft. Poate macar acum lumea a vazut cam cum sta treaba cu auctionul si nu mai arunca banii aiurea de la inceput.

  7. #7
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Poate macar acum lumea a vazut cam cum sta treaba cu auctionul si nu mai arunca banii aiurea de la inceput.
    parca vezi ca da caseta 100 pe lebron
    Maybe it's OK?

  8. #8
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    vineri la 7? si vedeti ca puteti face mock drafturi sa vedeti cam cum se liciteaza ....
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

  9. #9
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by John View Post
    parca vezi ca da caseta 100 pe lebron
    100 pe lebron si restul de 100 ii investesc in research pe tema clonarii
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #10
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1
    Mie nu mi-ar conveni sa se refaca. Am fost de la 18:35 in draft lounge, am stat pana la 21, am mai facut ceva research+mock drafts. Daca majoritatea cere redraft si se va face voi participa doar daca la momentul in care se reface draftul nu trebuie sa renunt la altceva ca sa fiu prezent. Daca eu lipseam sau aruncam banii aiurea pe primii jucatori nu stiu cine refacea draftul.
    Nu bifez nimic in poll pentru ca nu ma incadrez in categorii.
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  11. #11
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Loved View Post
    vineri la 7? ....
    mai bine la 8
    Maybe it's OK?

  12. #12
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    din pacate nu pot edita poll-ul, cel putin nu cred sa pot. horse ar fi de acord cu refacerea draftului daca timingul e bun, sa speram ca vom gasi o ora de vineri pina duminica la care sa fim toti prezenti.
    Mai sunt 8 voturi, daca pina joi nu sunt exercitate, ar trebui sa ii consideram ca sunt de acord cu orice decizie.

    Deocamdata, se pare ca nimeni nu e dispus sa abandoneze daca nu se reface draftul, si cum exista un vot care va abandona daca se reface, decizia este sa NU refacem, daca nu mai apar si alti votanti.

  13. #13
    Racist AxinTe's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    657
    Reputatie
    1
    eu pot in orice zi dupa ora 20 cu exceptia zilei de joi, insa as putea face si un efort sa fiu mai devreme.
    .

  14. #14
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1
    Eu vineri nu pot sigur. deci daca e vineri draftul e fara mine. Daca nu pot participa la draft nu voi participa nici la campionat.
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  15. #15
    Racist AxinTe's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    657
    Reputatie
    1
    pai da.. nu ne-am organizat noi cand a fost anuntat cu aproape o luna inainte, nu ne organizam in cateva zile, mai bine renuntam la espn si gata..
    .

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AxinTe View Post
    mai bine renuntam la espn si gata..
    daca nu sunteti de acord sa refacem draftul nu as vrea sa renuntam la liga ... si nu spun pt ca stau bine cu rosterul,ba chiar dimpotriva,i have a shitty team,but still,as vrea sa continuam cu liga

  17. #17
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    mai sunt 4, inclusiv caseta

    e bine ca majoritatea vor participa in orice conditii, chiar daca nu refacem draftul putem continua. Sper ca cei care nu au votat sa participe indiferent ce hotarim aici.

  18. #18
    junior Loved's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Vlăsia
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Mie nu imi place echipa mea dar asta nu ma indreptateste sa cer o redraftare. doar absentii pot ...
    [B][COLOR="SeaGreen"][FONT="Century Gothic"]In a field of tall grass.[/FONT][/COLOR][/B]

  19. #19
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    in caz ca se reface draftu ... eu duminica seara pot sa particip doar dupa ora 21
    Maybe it's OK?

  20. #20
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    vinerea asta nu pot. duminica as putea pe la un 9-9juma cred.
    acum daca se reface draftul, o sa-mi fie clar ca se reface pt mine (si chiar daca nu e asa, eu asa voi considera ), asa ca chiar daca voi hotariti la 8 juma - 9, o sa fac tot posibilul sa ajung. problema e ca si weekendul asta o sa fiu plecat din oras. altfel daca vreti intr-o zi a saptaminii, pt mine ar fi perfect. de ex luni, ca luni seara chiar nu cred ca iese nimeni prin oras sau pleaca din oras.

    intre timp tre sa vad daca se poate reface draftul sau asta ar insemna re-crearea ligii.
    that would kinda suck, dar pe de alta parte poate le-ar da si altora posibilitatea sa se inscrie - altii care n-au apucat prima oara.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #21
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Si mie mi-ar conveni luni seara.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •