Results 1 to 11 of 11

Thread: TOT FEMEILE

  1. #1
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0

    TOT FEMEILE

    Poate parea foarte ciudat ce spun acum si fara legetura cu fotbalul dar primul lucru pe care l-am intzeles in Canada a fost CAT DE SUPERIOARE SINT ROMANCELE FATZA DE ALTE FEMEI , LA ORICE numai cine a stat cu ani de zile in strainatate stie exact despre ce vorbesc . Apropo si de victoria in alegeri a lui Arnold, cred ca in Romnania ar fi cazul ca presedinte sa fie o femeie.Fara biza
    Cred ca intr-un clasament pe natziuni ,doar la calitatea femeilor, Romania ar ocupa primele locuri , daca clasamentul numai la barbatzi , cred ca am fi la retrogradare Imi adusei aminte de asta citind un articol despre fotbal din evenimentul zilei:


    Cristina Ionescu si Irina Mirt au devenit, incepind de ieri, cei mai galonati arbitri din istoria fotbalului romanesc. FIFA a decis ca reprezentantele tarii noastre sa conduca finala Campionatului Mondial feminin din Statele Unite,
    "Cristina, licentiata in Masini si Instalatii Electromecanice"
    Arbitrul de centru Cristina Floarea Ionescu s-a nascut pe 9 decembrie 1972, in Lupeni, si a absolvit Facultatea de Masini si Instalatii Electromecanice din Petrosani. Are 1.73 metri, 66 de kilograme si a intrat in arbitraj in 1991, dupa ce evoluase, ca fotbalista, la Stiinta Petrosani si Motorul Oradea. Intre 1990 si 1996 a facut parte si din prima reprezentativa a Romaniei. In ‘90, a participat la Campionatul Mondial de junioare sub 19 ani. In paralel, a desfasurat si activitate de arbitraj. A promovat in lotul divizionar in ‘95, iar pe lista FIFA a intrat in ‘99. Pe plan intern a oficiat peste 80 de meciuri in campionatul feminin si 20 de meciuri la Diviziile B si C ale baietilor. Printre pasiunile extraprofesionale se numara plimbarile si muzica. Chiar daca sint mai bine cotate pe plan international, Cristina Ionescu si Irina Mirt nu se pot compara cu colegii lor baieti cind vine vorba de starea materiala. Irina locuieste la Botosani, iar Cristina - la Petrosani. “Sint vai de capul lor, saracele! In America nu si-au permis nici macar un telefon mobil prin care sa tina legatura cu tara. O duc greu

  2. #2
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    He! He! He! Superioare romancele la orice...!? Deocamdata USA - Canada pentru finala mica si Suedia - Germania pentru finala mare... Romania????? (acasa cu baietii!!! )
    (A)

  3. #3
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Cel mai spectaculos in fotbalul feminin e schimbul de tricouri. Oricum, e mare lucru ca-s ale noastre in prim plan. Bravo lor!

  4. #4
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Femeia, Femeia, cu ea sa nu te pui,
    Caci domnilor Femeia e data dracului...

    Cinste lor, cinste lor, cinste lor Femeilor
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #5
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Presedintele CCA, Ion Crăciunescu, s-a trezit ieri-dimineată cu o veste extraordinară. Irina Mîrt i-a telefonat la ora 7:00 (miezul noptii în SUA) si l-a anuntat că ea si Cristina Ionescu au fost delegate la marea finală.

    Ce ati simtit cînd ati auzit?

    Este incredibil! Mă gîndeam că ar putea arbitra finala mare, după ce îmi spuseseră că au fost oprite, dar tot m-a luat prin surprindere. Ne-am propus să schimbăm imaginea arbitrajului românesc, iar această delegare va contribui foarte mult la realizarea acestui lucru. Le-am spus arbitrilor-băieti încă din momentul în care am fost instalat în fruntea CCA că fetele le vor lua înainte. Dar si băietii sînt capabili să arbitreze în marile competitii europene. Totul este să le dăm credit, mai ales cînd coruptia a dispărut, cel putin la primul esalon.

    Le veti delega pe fete si la Divizia A?

    Cu sigurantă, da. Am vrut chiar înainte de a pleca la Mondiale să le dau un meci, dar am considerat că nu sînt încă pregătite. Acum, că au realizat asemenea performantă, pînă la finele sezonului competitional, le voi da meci de “A”. Nu a fost usor ca o româncă să ajungă să arbitreze marea finală a Mondialelor din SUA si e o garantie că FIFA are încredere în arbitrajul de la noi. Nu ne putem plînge. Anul acesta arbitrii români au primit mai multe delegări ca niciodată.

    Finalele conduse de români

    Nicolae Rainea
    - Cupa UEFA 1978 - PSV vs Bastia
    - Supercupa Europei 1978 - Liverpool vs Anderlecht
    - Campionatul European 1980 - Germania vs Belgia
    - Cupa Campionilor Europeni 1983 - Juventus Torino vs Hamburger SV
    - trei finale de Cupa Balcanică
    Ion Craciunescu
    - Liga Campionilor 1995 AC Milan vs Ajax Amsterdam


    Prosport, 9 octombrie 2003
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #6
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Apropo de romance:

    Andrei Nourescu

    În urmă cu cîteva zile, Nadia Comăneci s-a deplasat la Las Vegas pentru a-l sărbători, împreună cu Bart Conner, pe managerul lor, Paul Ziert. Cu acest prilej, Nadia a onorat si invitatia cîntăretei Celine Dion, care o invitase mai demult la unul dintre concertele sale. După spectacol, Nadia si Celine s-au întîlnit si s-au cunoscut mai bine, artista mărturisindu-i româncei că o admiră din copilărie si că este idolul ei. Ca o dovadă a aprecierii sale, Celine Dion i-a propus Nadiei Comăneci să joace alături de ea în videoclipul următoarei sale piese, “Je t’aime encore” si, primind acceptul Nadiei, s-a grăbit să declanseze imediat productia acestuia.
    Astfel, Celine Dion si-a convocat urgent, chiar la Las Vegas, echipa de productie de la Epic / Sony Music si astăzi clipul se va turna în decorul spectaculos de la Caesar’s Palace, în Las Vegas, cu Nadia Comăneci în rol de “special appearance”.
    Altfel, Nadia a primit ieri cu bucurie vestea că prietenul ei, Arnold Schwarzenegger, a cîstigat alegerile pentru postul de guvernator al statului California si i-a transmis acestuia un mesaj de felicitare.

    Prosport, 9 octombrie 2003
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #7
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Deja ii stresez pe prietenii mei suedezi cu faptul ca o romanca va arbitra finala Suedia Germania la mondiale . Vine razbunarea pentru infringerea din 1994 !!!! Ser ca vor fii tari si vor impresiona pozitiv !!!! Am motiv sa vad si meciul ca altfel mi-e greu sa accept fotbalul feminin... Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  8. #8
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Alte Romance in topul sportului mondial (chiar daca nu sunt din fotbal, ele fac performante la un nivel la care fotbalul romanesc nici nu indrazneste sa viseze):

    “Muschetarii” români continuă să ne uimească. După bronzul Roxanei Scarlat si argintul lui Mihai Covaliu, ziua de miercuri a adus delegatiei tricolore prezente la CM de la Havana o nesperată medalie de aur. Autoarea acestei extraordinare performante este Dorina Mihai, care a furnizat una dintre cele mai mari surprize ale concursului, reusind să termine învingătoare în proba individuală de sabie.
    Ocupantă a locului 47 în Cupa Mondială, bucuresteanca de 22 de ani nu era cotată în nici un caz printre favorite. După ce în primul tur si-a făcut încălzirea în compania lui Chow (Hong Kong), pe care a învins-o cu 15-9, în asaltul următor i-a iesit în cale Cecile Argiolas din Franta, nimeni alta decît a doua favorită, în fata căreia s-a impus la o singură tusă: 15-14. Deja toti ochii erau atintiti asupra ei, dar acest lucru nu a intimidat-o, reusind alte trei victorii, care au propulsat-o în finală: 15-5 cu Jozwiak (Polonia), 15-8 cu Faex Mielin (Cuba) si 15-10 cu Marzocca (Italia). În ultimul act, Dorina a avut-o în fată pe chinezoaica Xue Than, pe care a întrecut-o cu 15-14, după ce românca a condus cu 13-7 si cu 14-11.

    Prosport 10.10
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #9
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Arbitraj impecabil al romancei in finala CM feminin. Poate arbitra oricand in A daca personaje gen pinalti,jiji becali, gasca dinamovista ,copos sau tata jean o lasa sa arbitreze

    Germania a invins prin golul de aur, Suedia. Scor 2-1.E primul meci feminin pe care-l vad, tocmai se termina, sint placut impresionat.Femeile joaca mult mai fair-play , fara atatea simulari,faulturi, vaiete, scandaluri, circ ieftin. Desi se vede o diferentza destul de mare la capitolul tehnico-tactic si de viteza de joc fatza de barbatzi. Germancele chiar au echipa buna,stau bine fizic, tactic si au destul de multe care stiu si cu mingea

    Schimb de tricouri ,din pacat nu fac, si nici nu se dezbraca sa arunce tricoul in tribuna la gol Pacat

  10. #10
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Dupa cum se observa la nemti si "ele" joaca in nota "baietilor", cum de fapt se intampla si la noi... asa ca noi ramanem la mondiale numai cu arbitrajele! . Cred ca tricolorii de orice gen, pot sa ia aminte de la nemtoaice cum se joaca un meci cu Suedia!!!
    (A)

  11. #11
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    si totusi suedezele au fost nemultumite. Declaratia antrenoarei lor este mai vehementa decat a lui Iordanescu. Suedezele mai tate ca tztele noastre /fu/
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •