Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 126

Thread: Liga Nationala de Hockey pe Gheatza

  1. #64
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Comisia de disciplină a Federaţiei Romāne de Hochei pe Gheaţă (FRHG) a decis sancţionarea cu avertisment a echipelor Progym Gheorgheni şi HC Miercurea Ciuc pentru retragere de pe gheaţă, respectiv pentru lipsă de respect faţă de spectatori, adversar şi competiţia naţională.
    Membrii Comisiei de disciplină a FRHG au omologat rezultatul partidei numărul trei dintre cele două echipe, contīnd pentru semifinalele Ligii Naţionale, cu scorul de 5-0 īn favoarea echipei HC Miercurea Ciuc. Secretarul general al FRHG, Eduard Pană, a declarat că, iniţial, s-a propus şi amendarea echipei din Miercurea Ciuc pentru "comportament ruşinos". "Am renunţat īnsă pentru că am constatat că această sancţiune nu este prevăzută īn regulament. Am căutat şi īn regulamentul federaţiei internaţionale, am vorbit cu mai multe personalităţi īn domeniu din cadrul altor federaţii şi nu există aşa ceva", a mai spus Pană.
    Potrivit lui Pană, SC Miercurea Ciuc s-a prezentat la Gheorgheni cu o echipă descompletată. "Au venit fără slovaci, fără ucraineni şi fără alţi doi- trei jucători şi, chipurile, vroiau să piardă meciul. Ajungeau singuri cu portarul şi dădeau pase īnapoi, nu vroiau să dea goluri. Lumea a īnceput să fluiere şi conducerea de la Progym Gheorghieni a luat decizia de a scoate echipa de pe gheaţă, pentru a nu se face de rīs īn faţa suporterilor, forţīnd astfel victoria formaţiei din Miercurea Ciuc cu scorul de 5-0, conform regulamentului", a spus oficialul FRHG.
    Echipa Proghym Gheorgheni s-a retras de pe gheaţă, la scorul de 6-9, īnaintea īnceperii reprizei a treia a partidei Progym - HC Miercurea Ciuc din cadrul semifinalelor Ligii Naţionale, acuzīnd jucătorii echipei adverse de non-combat. Semifinalele s-au disputat īn sistemul trei din cinci, scorul general īnaintea acestei partide fiind de 2-0 pentru harghiteni.
    Īn urma deciziei Comisiei, formaţia din Miercurea Ciuc s-a calificat īn finala Ligii Naţionale, unde va īntīlni pe Steaua Bucureşti.
    Comisia de Disciplină a FRHG a analizat aspectele negative de la jocul dintre Progym Gheorgheni şi SC Miercurea Ciuc, disputat pe 29 ianuarie, la Gheorgheni, şi a decis următoarele sancţiuni: echipa din Gheorgheni a pierdut jocul cu 5-0, iar ambele echipe au primit un ultim avertisment.
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  2. #65
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Maine...4 februarie de la ora 21 pe Flamaropol...primul meci al finalei Play-off intre Steaua si Sport Club
    Meciul va fi transmis si pe TvSport!


    Ce am mai auzit:
    Program of the Finals
    04.02 21:00 Steaua - SCMC
    12.02 18:30 SCMC - Steaua
    18.02 21:00 Steaua - SCMC
    19.02 18:30 Steaua - SCMC
    25.02 21:00 SCMC - Steaua
    26.02 18:30 SCMC - Steaua
    04.03 21:00 Steaua - SCMC

    si:
    The Federal Bureau of the FRHG empowered Stelian Rusu (coach-coordinator for the north-east zone of the country) to control, help, and verify the activity of the ice hockey sections in Moldova. Rusu's assignement is to reset the activity for children and juniors in Galati, Radauti and Suceava (including to set national preparation centers in these cities). The fed also wants to obtain the sympathy and the help of the local authorities in Braila and Iasi for founding ice hockey sections.
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  3. #66
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    In primul meci al finalei Ciucul a castigat cu un gol de aur!(5-4) dupa ce Steaua a condus cu 4-1
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  4. #67
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Si tzaranoii din galeria stelei i-au agresat pe niste jucatori de fotbal de la Rapid care venisera linistiti sa vada un meci de hochei.Bineinteles ca s-a scandat si afara cu ungurii etc.Cred ca toata aceasta gloata de tzaranoi redusi mintal e influentata si de patronul clubului de fotbal jiji ciobanul care a declarat ca el nu vrea straini la echipa.Mare pacat,am jucat si yo hochei timp de 10 ani si n-ar trebui sa amestecam hocheiul cu fotbalul si sa fim influentati de nationalisti de genul ciobanului incult.

  5. #68
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1
    aaa, nu stiam ce se intampla, io am vazut meciu la tv si acolo nu prea era clar ce naiba fac "suporterii" stelei
    de la jiji la ce sa te astepti?
    se crede buricu romaniei
    aici vine semnatura

  6. #69
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Guitz...cat a costat biletu la primu meci al finalei ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  7. #70
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Auzi zicea la tv ca dadeau pervers si erau 200 contra 8,astia zic si yo jmekekeri.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  8. #71
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Extraordinarul bilet de 2 persoane a costat 100.000 lei romanesti
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  9. #72
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    astia sunt handicapati cu biletele lor de doua persoane ? eu n-am cu cine merge la patinuar...si ma duc singur. ce fac ?

    in alta ordine de idei...ce naspa e transmisia de pe tv sport. nu se aude deloc sunetul din patinuar...si se vede si nasol. am renuntat sa ma mai uit. hockey-ul nu e sport de vazut la televizor !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  10. #73
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    SCMC 1-3 Steaua dupa 20 de min.
    Chiar ca e aiurea sa te uiti la Tv
    Nu prea prind astia pucul in cutie
    HAI BAIETI!!!
    Sa fie 3-1 dupa cele 2 meciuri de la noi!!!!
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  11. #74
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Victorie clara a stelistilor cu 4-2 dupa un meci pe care l-au controlat in permanenta!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  12. #75
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Ma au batut intr-adevar cu 4-2 dar partea cu "controlatul in permanenta" scartzaie!
    Numai fazele de 3contra5 daca le revezi...primele minute ale partidei...ne cam tremurau chilotii...
    e o victorie mare totusi dar suntem obligati sa batem pe 18 si 19 aici!
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  13. #76
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Pai la cate superioritati au avut...cand au avut doar un om in plus nu prea au intrat in treimea noastra(ai dreptate,am uitat de perioada de 5-3),dar am vrut sa spun ca am controlat tactic meciul obligandu-i sa joace cam ce-am vrut noi.Nu pot sa uit totusi ca rusul ala nu i-a dat pedeapsa de meci lui Papp Szabolcs care i-a lovit cu cotul si cu crosa in figura pe Geru si Lupascu.
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  14. 19th February 2005, 14:00

  15. #77
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    toata presa face caz ca se striga afara afara cu aia din tara, iar ieri la patinoar s-a spus ca se intrerupe meciul daca se continua cu strigarile astea. dar presa nu face acelasi scandal cand la ciuc se striga tiganii si alte tampenii sovine iar despre intreruperea meciului la ciuc pentru ca se strigau mizerii din astea nici atat. intotdeauna ungurii au fost ajutati pentru simplul fapt ca sunt unguri...asa ca valoarea vine pe locul 2. cand ia ciucul bataie iese iures ca i-a furat arbitrul ca le-au scos extraterestrii pucul din poarta si alte bombe din astea. asta va e valoarea ba baietilor, ca acum nu mai aveti nici un motiv sa dati vina pe arbitrii. cat despre chestia cu afara din tara, asta e realitatea: atata timp cat veti striga tiganii vor exista unii care va vor vrea afara din tara. in concluzie: lasati-o mai moale ca nu aveti valoarea pe care credeati ca o aveati.

  16. #78
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Pai se face caz ca numai voi strigati asa ceva si pur si simplu nu stiu ce aveti cu ei pt ca sint curati,cinstiti,modesti si muncitori.Aia cu tiganii au strigat-o probabil ca raspuns la strigarile voastre si cred ca esti constient ca fara tigani ar ramine steaua fara galerie.Oricum in Ardeal unde ungurii sint iubiti n-aveti nici o sansa cu strigarile astea,veti fi sparti de garda si de public.Apropos era sa uit v-ajunge patru sau voiati mai multe?

  17. #79
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1
    bravo dick
    apropo e tare ce au strigat suporterii stelei fata de zenga si jiji
    aici vine semnatura

  18. #80
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Jesse_James
    Meciul 3 Steaua-Miercurea Ciuc 5-2 (2-1,1-0, 2-1)
    Marcatori: Cătălin Geru (min. 10), Corduban (min. 28), Timaru (min. 9, 42), Andruşcenko (min. 57) pentru Steaua, S. Szabolcs (min.16), Elekeş (min. 43), pentru Miercurea Ciuc
    ba da ce tampiti sunt unii dintre ziaristi
    de ce tre sa scrii Elekeş cand e numai Elekes, la fel si cu Andruşcenko
    ce naiba e cu traducerea asta tampita a numelor?
    atunci ori traduci fiecare nume starin ori il scrii cum tre
    mi-ar placea sa vad Georgi Buş
    aici vine semnatura

  19. #81
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DICK
    Pai se face caz ca numai voi strigati asa ceva si pur si simplu nu stiu ce aveti cu ei pt ca sint curati,cinstiti,modesti si muncitori.Aia cu tiganii au strigat-o probabil ca raspuns la strigarile voastre si cred ca esti constient ca fara tigani ar ramine steaua fara galerie.Oricum in Ardeal unde ungurii sint iubiti n-aveti nici o sansa cu strigarile astea,veti fi sparti de garda si de public.Apropos era sa uit v-ajunge patru sau voiati mai multe?
    DICK, nickul tau spune totul, cam asta ai tu in loc de creier . ai fost vreodata la un meci de hochei? sau nu vezi nimic de mantinela? ungurii sunt iubiti in ardeal?!?!?!?!!? uita-te la toate postarile userilor din ardeal si vei vedea ca e exact invers asa cum e si la mine (tot ardelean "iubitor de unguri curati,cinstiti,modesti si muncitori". nu stau sa-ti fac istoria scandarilor ca e clar ca esti paralel.

  20. #82
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    apropo nu sunt stelist

  21. #83
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    A batut Steaua!

    E 3-3!

    Finala finalei se va juca la Bucuresti! FORZA STEAUA

  22. #84
    Ovechkin#8 mistress of ice's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    pe gheatza
    Posts
    771
    Reputatie
    1
    care sunt numele juniorilor de la dinamo/dunarea????shi dak stiti cand sunt programate urmatoarele meciuri in care joaca???

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •