Un articol din Prosport:

Conducerea Ligii ar putea să reprezinte un important atu al “ros-albastrilor” în bătălia pentru cîstigarea campionatului...

“Cu Gigi Becali am o relatie foarte bună. Mă cunosc cu Jean Pădureanu dinainte de a mă ocupa de fotbal. De asemenea,si cu Romeo Pascu de la Brasov mă am bine, eu fiind brasovean de origine. În ceea ce priveste dusmanii, nu am,dar nu sînt de acord totusi cu anumite principii ale unora dintre presedintii de cluburi. Cu Liga ne avem foarte bine.”
Viorel Mălusel (presedinte CA Apulum Alba Iulia)

Steaua părea o echipă izolată pînă de curînd. Modificările din structura de conducere din Ghencea, începînd cu înscăunarea lui Gigi Becali în postura de patron, urmată de aducerea în functie executivă a gălăteanului Mihai Stoica, au produs o strîngere a raporturilor cu anumite cluburi. Astfel, stelist declarat si băcăuan de origine, Viorel Hrebenciuc reprezintă unul dintre motivele care ne fac să considerăm că stelistii sînt mai apropiati ca oricînd de Bacăul lui Dumitru Sechelariu. Primarul urbei moldave este, la rîndul său, foarte bun prieten cu Gigi Becali.
La rîndul lui, Meme Stoica este foarte legat de soarta Otelului. Are acolo buni prieteni, începînd cu Nicolai Boghici, presedintele actual al grupării de la Dunăre, pe care-l consideră cel mai bun amic al său. Nu mai departe decît în această vară au fost “detasati” acolo cîtiva fotbalisti stelisti. În fine, Universitatea si Steaua împărtăsesc o afinitate reciprocă, mijlocită de Dumitru Dragomir. Presedintele LPF este bun prieten cu Gigi Becali si totodată cu sefii olteni. Rămînînd la Dragomir, trebuie să spunem că acesta este tot mai fătis unul dintre apropiatii echipei din Ghencea, dovadă faptul că a însotit formatia în deplasarea de la Southampton.

”Cel mai simpatic presedinte din fotbalul românesc îmi este Gigi Becali. Mă am bine si cu Mihai Stoica. Despre relatia cu Liga, aceasta este foarte bună, că doar oltenii-s la putere si acolo...”
Adrian Mititelu (presedinte Universitatea Craiova)

Prosport, 9 octombrie 2003