Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 72

Thread: Se fac jocurile in campionat?

  1. #22
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Oricum ai lua-o lotul vostru nu este mult superior noua.
    La meciul direct nu ati aratat cine stie ce , ati avut noroc si cu situatia noastra de la club ca altfel nu stiu daca scapati vii de acolo
    Suporterii CRAIOVEI nu sunt nu numai in OLTENIA ci si in moldova banat muntenia ardeal etc.
    Chiar si in afara romaniei , tot noi suntem superiori

    O s-o va platim cu varf si-ndesat infrangerea noastra de pe ION OBLEMENCO.

    Ne revedem in groapa
    Asa e: noi cand batem avem noroc...si suporterii lui Dinamo sunt peste tot, vezi si fan-cluburile de prin tara
    Superioritatea o dovedesti prin ceea ce faci nu declarativ sau numeric...
    Asteptam plata, sa fie in EURO
    Ne revedem oricand cu placere...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #23
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    pai vezi violentule ca nu numai jiji are televiziune privata ci si noi 8) 8) 8)
    Iar prinde bine si lui un program pt educatie nu de alta dar cam duce lipsa
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #24
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Da sigur
    Voi aveti fan-cluburi oriunde.
    Probelma este nr membrilor.
    Cam 5 la numar in fiecare judet
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #25
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Important e ca exista la modul concret si nu declarativ. Oricum sunt mult mai multi decat spui tu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #26
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    cu o marja de eroare de +/- 10
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #27
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Marja de eroare aplicata la o medie de 1000 membri... 8)
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #28
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    putin,nu se compara cu cea a fanilor olteni
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #29
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ai nostri sunt deductibili, ai vostri sunt prea eterici
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #30
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    hehe
    ai nostri sunt mai cu mot , + ca sunt imbracati in culori alb-albastre mai masculine ai vostri in culori alb-rosii , mai feminine
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #31
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Noi ne dovedim barbatia in meciuri cu voi si altii nu prin culoarea echipamentului
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #32
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Dar barbatia prin blaturi de ce nu v-o dovediti.
    Sau acolo e un loc special pt voi ?
    Din cate stiu eu leii sunt mai barbatii decat catzeii 8) 8) 8)
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #33
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Asta e
    Nu mai zi nimic okay? /nope/ /nope/ /nope/
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  13. #34
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ady spune si tu un blat facut de Dinamo anul trecut sau anul asta.

  14. #35
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    lol ieppy , mai bine pusa era intrebarea zi-mi si mie un blat pe care nu l-a facut dinamo de 2 ani incoace , normal mai putin cu steaua si rapid ca nu avea cum. Oricine stie cate abuzuri a facut dinamo mai ales in era comunista, ce parere ai de rezultatele de 10-1 s.a.m.d ptr ca ii trebuia golaveraj sa castige campionatul .. pe deasupra dinamo nici nu e echipa romaneasca , e infiintata de stalin ca sa ne arate ca are(avea) putere in romania , si ca avem o legatura stransa cu URSS . Dinamo - bucuresti , tirana, minsk , tbilisi , moscova , kiev ...toate echipe comuniste .Unele echipe au renuntat la numele lor dupa caderea comunismului ,insa nu si dinamo bucuresti dand dovada de adanca nesimtire, inca crezandu-se pe era comunismului , ce e drept , acum tre sa dea bani mai multi ptr ca nu mai au asa mare putere .Dinamo nici inainte cred ca nu avea nume comuniste ... unirea tricolo , fc ciocanul iti spune ceva ?? Forza Stiinta !!
    Amor de lejos, felices los quatro....

  15. #36
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ma asteptam sa imi raspunzi pentru ca ne-am mai intersectat pe Real parca pe aceasta tema. Sunt prea tanar sa fii trait acele momente din era comunista deci nu le neg pentru ca le-am auzit de la oamenii mai batranii ca mine si care nu ar avea nici un motiv sa ma minta. Insa de ce nu vb. si despre Steaua? Ei au fost curati? Dar ca sa revin la intrebarea mea adresata lui Ady pe care din fericire mi-ai raspuns-o tu vrei sa spui ca meciurile cele 3 cu Craiova de doi ani incoace au fost blat? Un singur lucru nu inteleg: De ce traiesc toti suporterii Craiovei(o generalizare insa din experienata mea pe acest forum este dovedita) in trecut? De ce va agatati de acele vremuri ca da-ti in Dinamo? Am avut niste discutii cu Blue pe faze din astea de mi sa facut rau si nu a putut decat sa-mi spuna ca voi(oltenii) nu pute-ti uita ce vi sa facut. Oricum nu are prea mare importanta. Nume comunist si cu asta termin ca iar scriu ca pe vremuri: Numele este nume, nu reprezinta mai nimic. Daca Dinamo nu ar fii avut rezultate cu aceasta denumire in perioada aceea poate ar fii schimbat numele ca Progresul zis si National. Este pur si simplu vb. de Brand Recognition. Respect si Forza Dinamo.

  16. #37
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    Ieppy a spus:

    Am avut niste discutii cu Blue pe faze din astea de mi sa facut rau si nu a putut decat sa-mi spuna ca voi(oltenii) nu pute-ti uita ce vi sa facut.

    unde ai avut discutiile alea ? :?

    si cu chestiile de blaturi, hai ca te inteleg, din iarna trecuta nu ati mai facut blaturi cu echipele adverse, ci cu arbitrii (vezi cazul Astra)
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  17. #38
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    ieppy te-as ruga sa faci un sondaj cu nr blaturilor facuta de dinamo in ultimii 2 ani.
    Ai sa te convingi dupa cateva zile...
    Numai bine
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #39
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Mai demult intere, cand ma pregateam de bac asta insemana prin iunie. Oricum atrecut mult timp de atunci. Blaturi cu arbitrii, relativ. Pe noi nu ne fura arbitrii ca Steaua sau cu Rapid? Oricum asta cu arbitrii e mai greu de dovedid decat un blat "traditional".

  19. #40
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    anul asta Craciunescu si-a protejat favoritii in 2 meciuri in care Stiinta a pierdut 4 puncte :x :x :x :x , in schimb "cateii" au avut parte de arbitraje corecte

    Si cand ma gandesc ca Craciunescu era nasul lui Cartu , ce pot sa mai spun , dar oricum anul trecut ati scapat de retrogradare cu ajutorul arbitilor si cu cel al jucatorilor "imprumutati" de dinamo
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. #41
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    ieppy te-as ruga sa faci un sondaj cu nr blaturilor facuta de dinamo in ultimii 2 ani.
    Ai sa te convingi dupa cateva zile...
    Numai bine
    As face dar nu ar merge si iti spun si de ce. La cati oltenii si timisoreni sunt pe aici ar scrie ca Dinamo nu a jucat nici un meci pe bune. Probabil ar spune ca a blatuit si meciul cu Shahtior. Adevarul este ca parerile sun totdeauna sunt subiective si nimeni nu stie adevarul absolut insa Dinamo nu este asa de negru cum il vedeti voi. Discutia asta ar dura o vesnicie si stiu ca sunt in infeoritate de aceea as aprecia sa nu mi se sara la gat pentru opiniile mele. Nu ma refer la tine sau la inter insa mi sa mai intamplat si am fost luat la misto ca nu am 40 de ani si nu am trait pe vremea cand Dinamo facea blaturile alea urate. Asta de parca viata a inceput atunci si daca ai trait din 90 incoace esti un nimeni.

  21. #42
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    Ieppy , fi obiectiv , pe threadul vostru de la suporter jumatate din mesaje sunt scrise de olteni si timisoreni , un sfert de Ayrton ( ar trebui sa-i faceti statuie in locul Discobolului ) iar cu mare ingaduita , celalalt sfert de suporterii lui dinamo /fu/ /fu/ /fu/ daca sunt /nope/
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •