Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 72

Thread: Se fac jocurile in campionat?

  1. #1
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0

    Se fac jocurile in campionat?

    Un articol din Prosport:

    Conducerea Ligii ar putea să reprezinte un important atu al “ros-albastrilor” în bătălia pentru cîstigarea campionatului...

    “Cu Gigi Becali am o relatie foarte bună. Mă cunosc cu Jean Pădureanu dinainte de a mă ocupa de fotbal. De asemenea,si cu Romeo Pascu de la Brasov mă am bine, eu fiind brasovean de origine. În ceea ce priveste dusmanii, nu am,dar nu sînt de acord totusi cu anumite principii ale unora dintre presedintii de cluburi. Cu Liga ne avem foarte bine.”
    Viorel Mălusel (presedinte CA Apulum Alba Iulia)

    Steaua părea o echipă izolată pînă de curînd. Modificările din structura de conducere din Ghencea, începînd cu înscăunarea lui Gigi Becali în postura de patron, urmată de aducerea în functie executivă a gălăteanului Mihai Stoica, au produs o strîngere a raporturilor cu anumite cluburi. Astfel, stelist declarat si băcăuan de origine, Viorel Hrebenciuc reprezintă unul dintre motivele care ne fac să considerăm că stelistii sînt mai apropiati ca oricînd de Bacăul lui Dumitru Sechelariu. Primarul urbei moldave este, la rîndul său, foarte bun prieten cu Gigi Becali.
    La rîndul lui, Meme Stoica este foarte legat de soarta Otelului. Are acolo buni prieteni, începînd cu Nicolai Boghici, presedintele actual al grupării de la Dunăre, pe care-l consideră cel mai bun amic al său. Nu mai departe decît în această vară au fost “detasati” acolo cîtiva fotbalisti stelisti. În fine, Universitatea si Steaua împărtăsesc o afinitate reciprocă, mijlocită de Dumitru Dragomir. Presedintele LPF este bun prieten cu Gigi Becali si totodată cu sefii olteni. Rămînînd la Dragomir, trebuie să spunem că acesta este tot mai fătis unul dintre apropiatii echipei din Ghencea, dovadă faptul că a însotit formatia în deplasarea de la Southampton.

    ”Cel mai simpatic presedinte din fotbalul românesc îmi este Gigi Becali. Mă am bine si cu Mihai Stoica. Despre relatia cu Liga, aceasta este foarte bună, că doar oltenii-s la putere si acolo...”
    Adrian Mititelu (presedinte Universitatea Craiova)

    Prosport, 9 octombrie 2003
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #2
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Si vrei sa spui ca jocurile sunt facute pt Craiova si steaua?
    1. Steaua
    2.Craiova
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #3
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca ti-e iti convine asa, esti invitatul meu...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #4
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    /nope/ /nope/ /nope/
    era doar o presupunere.
    1.Craiova
    2.Steaua
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #5
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    vise taica, vise...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #6
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    sa vedem taica .
    mai vb dupa meciul din ucraina
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  7. #7
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    mai vorbim oricand, si dupa meciul din Ucraina si pana atunci, eu nu sunt "ofticos", dar iti spun fara suparare ca avem echipa tare , si anul asta vom fi sigur peste voi. Alta data mai vedem. 8) Rabdare si tutun.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #8
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Jocurile sunt facute anul asta pentru Steaua... mie asa mi se pare! Nu sunt singurul care sustine acest lucru! Totusi acum Steaua pare sa aiba o sincopa... v. Arges, v. Apullum. Oare se va manifesta si in UEFA?

  9. #9
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    desi nu tin cu Steaua si n-o spun din suflet ci cu mintea, mi-ar place ca Steaua sa treaca mai departe in UEFA. Am mai aduna puncte si ne-am mai salta in clasament, sa mai avem si la anul macar trei echipe in cupele europene.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #10
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Aveti echipa dar nu prea aveti fani.
    Noi avem suporteri dar nu si echipa.
    Sper sa o scoatem la capat pana la urma.
    Doar pe lumea asta totul se compenseaza
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #11
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Totusi subiectul jocului de fotbal este echipa nu galeria...Fanii nostri simpatizeaza doar cu un club, voi reprezentati de fapt Oltenia peste hotarele ei, indiferent ca e vorba de fotbal, judo, oina...Asta nu va compensa niciodata lipsa echipei, oricat ati vrea voi...Asa ca anul asta mai greu pentru echipa de fotbal U Craiova
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #12
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Probabil ca Steaua 'si-a creat' un culoar favorabil. La modul cum joaca insa, s-ar putea sa nu-i fie suficient. In tot sezonul, Steaua a reusit exact o jumatate de meci cu joc foarte bun (la Southampton, prima repriza). In rest, cateva sclipiri cu Brasov si Ceahlaul, o tona de bafta cu Rapid si Dinamo plus multa mediocritate. Nu cred ca e nimic 'sigur' inca nici in ceea ce priveste primele locuri, nici in ceea ce priveste retrogradarea.

  13. #13
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Oricum ai lua-o lotul vostru nu este mult superior noua.
    La meciul direct nu ati aratat cine stie ce , ati avut noroc si cu situatia noastra de la club ca altfel nu stiu daca scapati vii de acolo
    Suporterii CRAIOVEI nu sunt nu numai in OLTENIA ci si in moldova banat muntenia ardeal etc.
    Chiar si in afara romaniei , tot noi suntem superiori

    O s-o va platim cu varf si-ndesat infrangerea noastra de pe ION OBLEMENCO.

    Ne revedem in groapa
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #14
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Gigi Becali, sub fatada de cavaler al dreptatii, isi face televiziune proprie unde a declarat ca stirile sportive vor fi in mare majoritate despre Steaua, vrea sa faca el sindicatul ziaristilor fiindca, vezi Doamne, sunt neaparati si se ofera el sa-i ajute si bineinteles sa-i influenteze direct sau indirect...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #15
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1


    Asta-i poanta secolului cu Gigi Becali - aparatorul ziarishtilor. Mi-ar place ca primul care depune plangere sa fie Malonga... Sau Cristian Tudor Popescu. Doi dintre ziarishtii agresatzi sub o forma sau alta de Gigi...
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  16. #16
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    suna a poanta, dar e din ziarele de azi, GS sau Prosport...
    Chestia cu Tudor Popescu cerandu-i aparare lui Gigi e chiar tare...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #17
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Stiinta este prima echipa care are televiziune proprie ca marile cluburi europene gen real madrid sau man utd.
    Se numeste :
    TELE UNIVERSITATEA CRAIOVA
    A inceput sa emita acu 2 ani
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #18
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    bravo, azzuro!!!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  19. #19
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    glumeam
    este doar un post despre educatie
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  20. #20
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    AAAAA, nu m-am prins!!!!

    Avem shi noi la Timishoara - Tele U

    Emite 2 ore pe zi shi e finantzata de Politehnica din Timishoara.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  21. #21
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Am trait sa aud multe zvonuri despre unii sau altii din "oamenii de fotbal" de la noi.
    Multe nu sau confirmat dar au dat o paine de mancat ziaristilor.
    Si, a propos de domnii ziaristi (ma refer cu precadere la cei care scriu articole despre sport), chiar as fi curios cine s-ar inscrie intr-un astfel de "sindicat" daca intr-adevar s-ar concretiza vreodata asa ceva!
    Aici n-ar fi vorba de Gigi Becali, putea fi oricare altul (ma mir cum nu le-a venit ideea ). Se banuieste (ba unii sunt chiar convinsi) ca si "ziaristii sportivi" au simpatiile sau antipatiile lor prin lumea fotbalului (dar personal nu cred ca se va gasi vreunul atat de batut in cap incat sa "oficializeze" o astfel de legatura.

    Cat despre postul TV, socoteala este mai simpla: iti place - te uiti, nu-ti convine - ai la indemana telecomanda...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •