Page 55 of 191 FirstFirst ... 545535455565765105155 ... LastLast
Results 1,135 to 1,155 of 3998

Thread: Challenger Series & ITF

  1. #1135
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    De ce Eddy ? Singurul avantaj al lui Tomic e ca e australian, in rest e cel putin la acelasi nivel cu Marius.(asta din cate am vazut azi)

    Si vorba Cneazului, Tomic tot primeste WC-uri la Grand Slam-uri si turnee ATP in timp ce Marius se descurca singur.

  2. #1136
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Si nu e un motiv destul de bun? In tenis conteaza mult pe cine ai in spate. Poate au aceeasi valoare acum, insa cu siguranta nu acelasi potential. Tomic intr-un an, maxim doi poate face fata in ATP, pe cand Marius va urca mult mai greu si in niciun caz nu la acelasi nivel cu Tomic. Si deja de la varsta asta, performantele lui Tomic sunt mult peste ale lui Marius.

  3. #1137
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Ma bucur pentru Marius si pentru tenisul romanesc. Este o speranta...
    Si da, pacat ca trebuie sa se descurce singur.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  4. #1138
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Si nu e un motiv destul de bun? In tenis conteaza mult pe cine ai in spate. Poate au aceeasi valoare acum, insa cu siguranta nu acelasi potential. Tomic intr-un an, maxim doi poate face fata in ATP, pe cand Marius va urca mult mai greu si in niciun caz nu la acelasi nivel cu Tomic. Si deja de la varsta asta, performantele lui Tomic sunt mult peste ale lui Marius.
    de 2 ani tot aud magaria asta. cat potential are tomic bla bla bla. Gasquet la 15 ani l`o batut pe federer. becker la 17 o castigat wimbledonul. asa ca, nu ma impresioneaza cu nimic un jucator de 17 ani jumate, aflat pe locul 300 atp.( iar 75 % din puncte le`o facut la turnee unde o primit wc)
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  5. #1139
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    de 2 ani tot aud magaria asta. cat potential are tomic bla bla bla. Gasquet la 15 ani l`o batut pe federer. becker la 17 o castigat wimbledonul. asa ca, nu ma impresioneaza cu nimic un jucator de 17 ani jumate, aflat pe locul 300 atp.( iar 75 % din puncte le`o facut la turnee unde o primit wc)
    Stiu ca zici asta din nationalism, dar aici nu-si are locul. Si Tomic e inca pariul meu si sigur va ajunge unde cred eu.

  6. #1140
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Nu cred ca e vorba de nationalism, cit de faptul ca si mie mi se pare ciudat sa se faca atita tam-tam aici pe forum despre un australian de pe locul 300 ATP, care n-a facut nimic inca in cariera lui, doar pe ideea ca poate va ajunge in top. Nu stiu ce vezi la Tomic mai mult decit la Copil. Ambii au aceeasi virsta si sint pe aproximativ acelasi loc, de ce ar face mai multe Tomic in cariera decit Copil? Doar pentru ca australianul are pile sa obtina WC la mai multe turnee decit romanul?
    Evident - asta nu inseamna ca Tomic nu va ajunge in top. Eu zic doar s-o lasati mai moale cu laudele pina ajunge sa le si merite.

  7. #1141
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    tu doar de aceea ti cu tomic ca ai zis ca o sa ajunga mare..si daca acuma o sa zici ca nu o sa ajunga o sa te faci de ras...stai linistit nu o sa ajunga..asta e pariul meu...

    si cneazul are dreptate
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  8. #1142
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Asa ziceati unii si de Del Potro si uite unde a ajuns

  9. #1143
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Nu stiu ce vezi la Tomic mai mult decit la Copil.
    Pai Tomic are totul in favoarea lui pentru a face performanta. Copil e din Romania si asta spune tot.Ce vrei mai mult? Si de unde Copil are aceeasi varsta ca Tomic si aceleasi performante? Tomic e mai mic decat Copil cu 2 ani(sunt nascuti in aceeasi luna) si deja are rezultate mult mai mari si nici macar nu a devenit inca profesionist. Copil inca se fataie pe la futures-uri, iar Tomic incerca deja sa intre la challenger-uri. Tomic are deja 2 challneger-uri castigate, iar Copil de abia azi il poate lua pe primul. E aberant sa spui ca Tomic si Copil sunt la acelasi nivel. Nu sunt deloc.

  10. #1144
    junior tna_raven's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    Castiga Gremelmayr 2-1 astazi,mergeti la pariuri cota frumoasa de 4.

  11. #1145
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Pai Tomic are totul in favoarea lui pentru a face performanta. Copil e din Romania si asta spune tot.Ce vrei mai mult? Si de unde Copil are aceeasi varsta ca Tomic si aceleasi performante? Tomic e mai mic decat Copil cu 2 ani(sunt nascuti in aceeasi luna) si deja are rezultate mult mai mari si nici macar nu a devenit inca profesionist. Copil inca se fataie pe la futures-uri, iar Tomic incerca deja sa intre la challenger-uri. Tomic are deja 2 challneger-uri castigate, iar Copil de abia azi il poate lua pe primul. E aberant sa spui ca Tomic si Copil sunt la acelasi nivel. Nu sunt deloc.
    rezultate mult mai mari? care or fi alea? cateva locuri mai sus in clasament?
    P.S. da, nu sunt la acelasi nivel, ca doar Copil l`a casapit pe Tomic. Aici iti dau dreptate.
    daca nu i`ai urmarit rezultatele lui copil anul asta nu vorbi despre el. In fiecare sapt a alergat in alt colt al lumii pt a aduna 2-3puncte prin futures`uri sa poata prinde calificari la challenger. Cum a prins calificari acum la Cremona, si`a demonstrat valoarea ajungand in finala.
    sincer nu l`as vedea pe tomic jucand o sapt in uzbekistan, una in guatemala, alta in maroc si tot asa pt 2 puncte. el primeste Wc la un turneu mare si are deja 10-15 puncte.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  12. #1146
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Dar cine e ma Tomic asta?O fi avand el potential, dar din ce am vazut eu la AO nu are nicio "arma" cu care sa iasa in evidenta.In tenisul actual e foarte greu sa intri in top 10 fara macar o lovitura decisiva
    Sa nu mai vorbim de faptul ca e ditamai girafa si serveste ca o femeie

  13. #1147
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Marius a pierdut primul set cu 6-4. In setul 2 are 5-2 ..
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  14. #1148
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    marius serveste pt set:
    30-15
    40-30
    40-40
    40-A
    break neamtul
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  15. #1149
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    a pierdut cu 7-5..probabil oboseala si-a spus cuvantul...
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  16. #1150
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    cu siguranta. a venit din calificari. cei drept, si gremelmayr a jucat in calificari. interesanta finala. 2 jucatori din calificari
    marius va primi 51 de puncte si va intra in top 300, undeva in jurul locului 285.
    acest clasament ii va permite sa joace turnee challenger. inca cateva puncte si si`a indeplinit obiectivul: sa joace calificari la Wimbledon
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  17. #1151
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    rezultate mult mai mari? care or fi alea? cateva locuri mai sus in clasament?
    P.S. da, nu sunt la acelasi nivel, ca doar Copil l`a casapit pe Tomic. Aici iti dau dreptate.
    daca nu i`ai urmarit rezultatele lui copil anul asta nu vorbi despre el. In fiecare sapt a alergat in alt colt al lumii pt a aduna 2-3puncte prin futures`uri sa poata prinde calificari la challenger. Cum a prins calificari acum la Cremona, si`a demonstrat valoarea ajungand in finala.
    sincer nu l`as vedea pe tomic jucand o sapt in uzbekistan, una in guatemala, alta in maroc si tot asa pt 2 puncte. el primeste Wc la un turneu mare si are deja 10-15 puncte.
    Si asta o sa-l omoare. E inadmisibil sa trebuiasca sa alergi asa aiurea daca ai asa mult talent si esti asa extraordinar, nu? Te contrazici singur. De fapt, imi dai mie dreptate cu faptul ca Tomic este cu mult in fata lui si de fapt cam orice tanar jucator dintr-o tara serioasa e peste Copil ca posibilitati. Sa mai vorbim peste 2 ani sa vezi unde e Tomic si sa-mi amintesti atunci ce facea Copil acum.

  18. #1152
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Tomic a ala despre care se zvonea cu nu a vrut sa se antreneze anul trebut cu Hewitt la Wimbledon, pe motiv ca fostul nr 1 ATP nu se ridica la nivelul pustanului?
    Nu vreau sa-l atac pe micut, dar ...
    Last edited by Roddicted; 23rd May 2010 at 19:52.

  19. #1153
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Si asta o sa-l omoare. E inadmisibil sa trebuiasca sa alergi asa aiurea daca ai asa mult talent si esti asa extraordinar, nu? Te contrazici singur. De fapt, imi dai mie dreptate cu faptul ca Tomic este cu mult in fata lui si de fapt cam orice tanar jucator dintr-o tara serioasa e peste Copil ca posibilitati. Sa mai vorbim peste 2 ani sa vezi unde e Tomic si sa-mi amintesti atunci ce facea Copil acum.
    unde vezi ca ma contrazic? tomic nu alearga dintr`n colt in altul al planetei pentru ca primeste wild`carduri nu pentru ca ar avea valoare
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  20. #1154
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by A-Rod View Post
    Tomic a ala despre care se zvonea cu nu a vrut sa se antreneze anul trebut cu Hewitt la Wimbledon, pe motiv ca fostul nr 1 ATP nu se ridica la nivelul pustanului?
    Nu vreau sa-l atac pe micut, dar ...

    "The bad blood surfaced in the days before Wimbledon when Australian-Croatian Tomic refused to train with Hewitt, with reports indicating the youngster though the 28-year-old former No. 1 "not good enough." "
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  21. #1155
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Tomic are avantajul unui sprijin imens din partea federatiei australiene , Copil are mai multa daruire in teren ca are foamea in gat ,ramane de vazut cine va fi peste celalalt peste cativa ani ...
    Din pacate ,Tomic are mai multe sanse .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •