Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 127

Thread: Este Zidane cel mai bun mijlocas al tuturor timpurilor?

  1. #1
    Nandita ^_^ madridIZA's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    133
    Reputatie
    1

    Este Zidane cel mai bun mijlocas al tuturor timpurilor?

    Eu cred ca este. Este mult mai bun ca oportunistul ala drogat si gras de Maradona . Cat talent este in Zizou nu cred ca va mai putea exista in altcineva. Sigur acum multi veti veni cu alte propuneri: Beckham (care nu e nici 1% din Zizou), Hagi, Rivaldo si lista poate continua,dar ca Zidane nimeni nu a fost si nimeni nu va mai fi.... Ce a facut in meciurile cu Manchester ... /jaw drop/ incredibil.. e un magician, are fotbalul in sange.
    ZiZou este cel mai tare!!!!!!!!!!!
    Iza
    "When the power of love overcomes the love of power the world will know peace" Jimi Hendrix

  2. #2
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Pe langa Zizou hmm sunt mai multi sa nul uitam pe Nedved care ia dat muci lui zidane in juve-real de anul trecut beckham da e cam varza dar pe hagi ai putea sal compari. Faza e ca zizou are mai multa tecnica in el decat hagi de fapt doar asta cam are si are un fizic care o sal mai tina vreo 2 ani la valoarea asta

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Craiova
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Nu se poate face o comparatie exacta. Pe vremea lui Maradona se juca alt fotbal . Desigur ca Zidane este probabil cel mai bun mijlocash din perioada asta, dar peste cativa ani se va retrage shi altcineva ii va lua locul

  4. #4
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Probabil ca asa este

  5. #5
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1

    Re: Este Zidane cel mai bun mijlocas al tuturor timpurilor?

    Quote Originally Posted by madridIZA
    Cat talent este in Zizou nu cred ca va mai putea exista in altcineva. Sigur acum multi veti veni cu alte propuneri: Beckham (care nu e nici 1% din Zizou)
    Beckham??? Ciudat sa-l compari pe Zidane cu Beckham

    Zidane e unul dintre cei mai buni mijlocasi la ora actuala si poate fii selectionat in multe Dream Team-uri ....DAR nu-l consider cel mai bun al tutoror timpurilor ...poate cel mai mediatizat ....acum...

  6. #6
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    baubau, cand ai reaparut pe forum? Hai sa traiesti!

  7. #7
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Sa traiesti si tu!

    De cand sa terminat vacanta si nu am mai avut asa multa treaba...adica a inceput scoala!

  8. #8
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    E greu sa compari fotbalul de azi cu cel jucat acum 15-20 de ani. Raman totusi la parerea ca Maradona ar merita titlul de cel mai bun mijocas, in ciuda vietii sale extrasportive.
    Beckham - excelent, fara indoiala, dar nu poate ravni la titlul de "cel mai bun din toate timpurile". Poate cea mai buna imagine comerciala

  9. #9
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    MARADONA- cele mai frumoase (superbe) driblinguri
    ZIDANE- cele mai inteligente pase
    BECKHAM- cele mai bune centrari si lovituri libere
    NEDVED- pase f. bune si suturi exceptionale
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  10. #10
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Da pt titlul asta zidane maradona nedved sar lupta poate si beckham dar cum a zis tudose

  11. #11
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Avem deci pe Maradona si inca trei jucatori in activitate (Zidane, Nedved, Beckham). Nu suntem oare prea mult inclinati spre prezent si uitam alti mari jucatori care s-au retras?

  12. #12
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    NU!
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  13. #13
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Sigur.....NU?
    Cred ca fiecare tara a dat cate un mijlocas de clasa...Asa ca nu uitati de Roy Keane,Valeron ...nu sunt mediatizati cum trebuie dar valoare au sigur!

  14. #14
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Nu suntem oare prea mult inclinati spre prezent si uitam alti mari jucatori care s-au retras?
    Asa e tudose!!!!! Acum marile valori ale lumii si ale secolurilor trecute au fost uitate.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Ce-s alea "secoluri"?

  16. #16
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Zidane si Beckham nu pot fi comparati. Zidane are un control al balonului incredibil, o viziune deosebita asupra jocului, pe cand Beckham are finete in sut din baze fixe, de asemenea o precizie a paselor, insa ii lipseste driblingul si are o mai slaba perspectiva asupra fazelor. Nu stiu pe care i-as alege ca cel mai bun mijlocas. Poate acum pe Zidane, dupa meciul din ultima etapa, cel de la Espanyol...

  17. #17
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Zidane este cel mai bun mijlocas la ora actuala dar asta nu inseamna ca nu va fii altul mai bun ca el.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  18. #18
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    La ora actuala, consider ca Zidane este cel mai bun mijlocas. Nu insa si al tuturor timpurilor (am mizat pe Maradona). Raman la parerea ca nu au fost luati in discutie multi jucatori retrasi din activitate care ar fi meritat. Ce ziceti de un alt francez, Platini?

  19. #19
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Mijloocas,insemna jucator care face si atacu' si apararea,deci cel mai bun mijlocas al tututro timpurilor tre sa fac ambele,cel putin la fel de bine,asa ca Maradona si Zindane nu corespund...pt.cel mai bun mijlocas din toate timpurile?...ma mai gindesc!
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  20. #20
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    cel mai mult mie imi place de nedved, e senzational. zidan este mai tehnic insa nedved compenseaza cu sut f bun cu ambele picioare atat de la distante mici cat si de la distante mari, devotament si spirit de lupta inncredibil(sincer pana la el nu am mai vazut asa ceva). si zidan, beckham sau maradona sunt sau au fost buni dar eu tot pe nedved mi la-si dori in echipa
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  21. #21
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    ce?????????? madridIZA sau cum ai userul , alta intrebare mai plina de penibil nu ai reusit sa gasesti?? ai vazut in viata ta vro un meci de-a lu maradona ? scumpo tin sa te anunt la atunci nu era gras , si nimeni nu o sa fie ca el , desi nu il simpatizez prea tare ,dar ce e al lui e al lui , cat despre nedved ce sa mai zic , nu vreau sa fiu rautacios , da vad ca habar nu aveti de fotbal . Sa nu mai spun ca zidane mai are destul pana sa ii ajunga pe platini si cantona , asta ca sa dau exemple de francezi , ce sa mai zic de eusebio , beckhenbauer , zico , pele si altii , e lista destul de lunga ... cu respect !!
    Amor de lejos, felices los quatro....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •