Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 88

Thread: E Juventus cea mai buna echipa din ITALIA ?

  1. #1
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0

    E Juventus cea mai buna echipa din ITALIA ?

    Juventus cistiga din nou campionatul italian.Mutu are un rol mare in a stabili asta inainte de final.Dar este Juve cea mai tare echipa ???De ce au cistigat ? Dorin

  2. #2
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    eu cred ca cea ami atre echipa din Italia din punct de vedere al valorii lotului este Milan, dar cu siguranta Juventus este cea mai daterminata echipa italiana lucru care compenseaza fff mult lipsa atator vedetae cum au cei de la Milan si de aceea Juve merita pe deplin acst titlu iar daca vor castiga si Champions League atunci nimeni nu paote spune ca nu sunt cea mai buna sau printre cele mai bune echipe din Europa. oricum chiar si in aczul necalificarii in finala eucred ca au aratat un fotbal frumos in Europa.
    FORTZA JUVENTUS
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  3. #3
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Intrebarea mea e deja rapid depasita. Dupa victoria asupra lui Real si calificarea in finala Juve confirma ce echipa fantastica este. Milan o poate ,teoretic , oprii dar practic e mai greu cred eu . Si cel mai interesant e ca finala se joaca cu doua echipe italiene pe stadionul lui Man U , Old Trafford !!! Dorin

  4. #4
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Juventus este cu adevarat o mare echipa, a aratat-o si aseara. Determinarea si puterea de lupta au dus-o in finala, trecand pe merit de "extraterestrii" care nu au aratat mare lucru la Torino. Pacat doar de Nedved, care nu va juca pe "Old Trafford".
    Pentru finala, sansele sunt egale, dar eu am sa tin cu Juve, care a jucat mult mai bine in semifinale decat Milan.

  5. #5
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    se pare ca juve merita anul asta sa castige atat CL cat si Scudetto , asta e , dar au fost mai buni
    dar totusi sa nu uitam un fapt binecunoscut in toata italia , juve este cea mai ajutata echipa de catre arbitrii , iar lucrul asta conteaza enorm, avand in vedere ca pe final de meci in campionatul asta a fost ajutata de fluierasi sa revina de la 0-2 la 2-2 in 2 meciuri (parma+bologna) si sa deschida scorul in vreo 4-5 meciuri (din penalty-uri acordate , care au generat valuri de proteste in cizma), asta in timp ce Inter si Lazio au fost furate ca in codru ..

  6. #6
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    JUventus chiar merita sa castige Lihga anul acesta!
    pacat pt Nedved!

  7. #7
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    juve este cea mai ajutata echipa de catre arbitrii , iar lucrul asta conteaza enorm, avand in vedere ca pe final de meci in campionatul asta a fost ajutata de fluierasi sa revina de la 0-2 la 2-2 in 2 meciuri (parma+bologna) si sa deschida scorul in vreo 4-5 meciuri (din penalty-uri acordate , care au generat valuri de proteste in cizma), asta in timp ce Inter si Lazio au fost furate ca in codru ..
    in meciul cu parma au fost intradevar ajutati de "fluierasi" dar in meciul cu bolonia la 2-1 in minutele de prelungire Zambrota a fost faultat clar in careu lucru nevazut de arbitru. parerea mea este ca Roma si Lazio au fost cele mai dezavantajate echipe iar in ceeea ce priveste Interul au avut momente si bune si rele(vezi meciul Inter-juve). cu toate acestea indiscutabil juve este mai buna decat interul si merita titlul obtinut si va merita si CL daca o va castiga.
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  8. #8
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Cum zice diablo20, JUVE e cea mai tare chiar daca a fost putin avantajata de arbitri ( cu Parma si cu Modena- atat)

  9. #9
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    JUVENTUS e cea mai buna echipa din europa si din Italia.
    Leave me alone!

  10. #10
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Fara indoiala Juve e ce`a mai tare din 'SERIA A' o spune shi istoria shi zicea cineva ca nu are vedete...parerea mea este alta adik aceea ca are destule vedete...cel putin primu` 11 este plin superfotbalishti shi atzi vazut ce rezerve are...shi mai este shi cea mai iubita echipa din italia ...deci nu mai are rost sa comentam...FORZA JUVE !!!
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  11. #11
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Se pare ca sezonul acesta Juve nu va mai fi in stare sa castige din nou campionatul. Vor trebui sa se multumeasca cu locul 3 sau 4. In unele partide au fost de nerecunoscut. Asta este Juve?
    Last edited by Sergio; 29th December 2003 at 23:14.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  12. #12
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Diferenta intre noi si Roma e doar de 6 puncte!!!!
    Mai avem cam 70% sanse la titlu. Asta e parerea mea!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  13. #13
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    90 % clar....FORZA JUVE !
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  14. #14
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Cu un mic ajutor din partea arbitrilor luam la sigur titlul!!!! :p
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  15. #15
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Eu zic ca Roma este principala favorita la titlu, ne va fi greu sa ne aparam titlul(Juve), dar eu sper sa fim campioni din nou
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    In loc de raspuns o sa va spun un banc :
    "Un copil se duce la un magazin cu articole sportive si spune :
    -Vreau si eu un tricou al echipei Juventus .
    Iar vanzatorul il intreaba :
    -Il vrei de jucator sau de arbitru ? "
    A , si inca o intrebare : de ce nu castiga nimic in Europa ? Ca arbitrii sunt corecti . Sorry but it's the truth .
    SANDRO L'ANGELO CUSTODE

  17. #17
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Au destule trofee shi in europa asta...a jucat destule finale de cce ...shi inca ceva..are toate trofeele internationale ....asha ca nu mai vb ..
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Enumara-le
    SANDRO L'ANGELO CUSTODE

  19. #19
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    campionatul acesta e terminat..
    urmatorul ... Juve va face legea !
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  20. #20
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Nu...nu cred.Tot cei cu bani vor face legea pt. ca in Italia asha se face...e mizerie acolo
    ...Iker Casillas

  21. #21
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Nu ne temem noi de ei!Ii inghitim cu tot cu bani!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •