Results 1 to 13 of 13

Thread: steaua va juca in primavara europeana

  1. #1
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    steaua va juca in primavara europeana

    yeah

  2. #2
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Of course... not!

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    niciodata !!!2-0 ptr englezii si va linistiti ! :yeah:

  4. #4
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Pentru fotbalul romanesc ar fi bine, fiindca asta ar presupune puncte suplimentare adaugate coeficientului de tara, chestie de care ar profita pana la urma si altii (Rapid, etc)
    Pastrand insa simtul masurii, la cum joaca in momentul de fata, Steaua ar putea participa in primavara cel mult la campionatul european de remi sau zaruri.

  5. #5
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Trebuie in primul rand ca Steaua sa treaca de Southampton (iar Dinamo de Sahtior) si apoi mai vorbim. Sau credeti cumva ca s-a rezolvat deja calificarea?

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Sa nu iutam ca Dinamo si Steaua au facut ceva puncte pentru ROMANIA, deci si pentru Rapid, Craiova, etc. Daca in aceste momente doriti ca Dinamo si Steaua sa piarda inseamna ca de fapt doriti ca Romania sa fie reprezentata in continuare in cupele europene de numai 2-3 echipe. Asta doriti ? Sau invidia din voi este mai puternica decat dorinta de-a avea mai multe echipe in cupe ? Daca nu s-a calificat Rapid nu inseamna ca altii nu ne pot reprezenta. Daca Dinamo si Steaua nu aduna puncte la anul vor merge in cupe doar 2 echipe. Asta doriti ? Sau ne tinem scai de " sa moara si capra vecinului " ? Rapidisti, Craioveni, AEK-sti ( astia nici nu stiu ce vor) si sustinatori ai altor echipe chiar trebuie sa-i injuram pe cei care incearca sa faca puncte pentru toti ? Mai ganditi-va ! Cu ce va incalzeste ca aruncati sageti atunci cand nu este cazul ?
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  7. #7
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    In momentul de fata, Romania se gaseste pe locul 26 in clasamentul coeficientilor de tara UEFA, cu 12,957 puncte.
    Sezonul viitor, distributia locurilor in eurocupe se va face astfel :
    Champions League : vor participa in primul tur preliminar (cel din iulie) echipele situate in clasamentul pe tari de la locul 26 in jos (exclusiv 26). Deci, incepand de la anul am putea fi fi obligati sa jucam 3 tururi preliminare pentru a avea sansa de a accede in grupele CL
    UEFA : vor participa in primul tur preliminar echipele situate in clasamentul pe tari de la locul 24 in jos (exclusiv). Deci, incepand de la anul am putea fi fi obligati sa jucam 2 tururi preliminare pentru a avea sansa de a accede in primul tur al Cupei UEFA (incepand de la anul, prin reorganizarea Cupei UEFA se vor juca 2 tururi preliminare in loc de unul, ca anul acesta).

    Anul viitor se vor lua in consideratie punctajele acumulate in decursul sezoanelor 1999 - 2004. Cum in sezonul 1998-1999 am acumulat 2,500 puncte, iar in 2003-2004 am acumulat pana acum 2,000 puncte UEFA. Pentru a nu cadea de pe locul 26, deci pentru a evita sa jucam 3 tururi prelimiare in CL e nevoie de inca cel putin o jumatate de punct UEFA, adica practic inca o victorie si un egal. E nevoie si ca echipele din Ungaria (Principala candidata la locul 26) sa dea chix.
    Dupa cum se vede, nu stam prea bine. Sub locul 27 incepe 'lumea a patra' a fotbalului european (Cipru, Slovenia, Letonia, Finlanda, etc). Daca ajungem acolo, ne va fi foarte greu sa ne mai revenim.

  8. #8
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Ferko, ca sa tzii cu Poli, Rapid sau Craiova e nevoie de un "feeling" special pe care tu nu il potzi intzelege...

    La un moment dat, ai aparut cu mesaje pacifiste pe aici, cum ca nu e corect sa ne legam de alte echipe, bla, bla, bla, bla,
    Uita-te la tine: aproape la fiecare mesaj, te iei de una din cele trei echipe.

    Macar eu nu-mi ascund ura fatza de Dinamo sau Steaua. Nu pot sa "iubesc" pe cineva care mi-a dat in cap la un moment dat. Shi cu asta basta.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  9. #9
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Veshnic aceashi gargara. Ce a fost, a fost. Importat este ca acuma cele 2 echipe sa se califice. Degeaba zicea rapidistul ala ca Steaua o sa i-a 2 boabe acasa. Aiurea, cine credea ca cele 2 echipe o sa joace asha bine in meciurile tur, ramane sa vedem cum va fi returul. Eu unul sunt optimist. Bafta !
    Apropo. Cine atzi vrea sa ne reprezinte?

    Rapidul?? - sa mai stinga o data nocturna. In plus i-am vazut ce pot.
    Craiova?? - daca se ridica Oblemenco din mormant.
    AEK-ul?? - sa nu o dam deja in S.F-uri.
    Semper Fidelis

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Ferko, ca sa tzii cu Poli, Rapid sau Craiova e nevoie de un "feeling" special pe care tu nu il potzi intzelege...

    La un moment dat, ai aparut cu mesaje pacifiste pe aici, cum ca nu e corect sa ne legam de alte echipe, bla, bla, bla, bla,
    Uita-te la tine: aproape la fiecare mesaj, te iei de una din cele trei echipe.

    Macar eu nu-mi ascund ura fatza de Dinamo sau Steaua. Nu pot sa "iubesc" pe cineva care mi-a dat in cap la un moment dat. Shi cu asta basta.
    Cu AEK am lamurit-o - nu tin cu ei si gata. Cu Rapid am tinut cand a jucat cu Anderlecht si nu m-am bucurat ca a ratat calificarea. De Universitatea Craiova imi place, chiar daca nu-mi sunt pe plac unii dintre sustinatorii ei.
    Nu sunt stelist , dar doresc din tot sufletul sa se califice. Cu Dinamo este altceva - este echipa mea de suflet. Cu Poli singurul regret este ca a trebuit sa plece din Timisoara. Poate o sa revina, eu am aceasta speranta.
    Sa fie foarte clar - nici o AEK nu are dreptul sa pretinda ca reprezinta Timisoara.

    Cam atat si va rog foarte frumos sa nu ma mai provocati, eu nu v-am jignit cu nimic. Nu v-am adresat cuvinte care sa va lezeze persoana. Va rog sa ma ignorati.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  11. #11
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Ferko, cat de gresit poti sa intelegi cum sta treaba. Sunt rapidist, vreau sa se califice si Steaua, si Dinamo, dar pana la a afirma ca vor ajunge in primavara europeana e cale lunga - suna cam ca declaratia aia celebra a lui Borcea-"Lasati-ne sa ne pregatim pentru Liga Campionilor."

  12. #12
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Ba, Ferko, eu unul nu te-am jignit. Arata-mi ce intzelegi tu prin jignire.

    Cat despre provocari, tu eshti cel care se tot ia de AEK, cum itzi place sa-i zici...

    Zici ca AEK nu are dreptul sa pretinda ca reprezinta Timisoara?????
    Un lucru e cert: NICI DINAMO ROMANIA!!!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Ferko, cat de gresit poti sa intelegi cum sta treaba. Sunt rapidist, vreau sa se califice si Steaua, si Dinamo, dar pana la a afirma ca vor ajunge in primavara europeana e cale lunga - suna cam ca declaratia aia celebra a lui Borcea-"Lasati-ne sa ne pregatim pentru Liga Campionilor."
    Este adevarat ca sunt dinamovist, dar nu-mi face nici o placere sa aud numele lui Borcea.
    Regret, dar n-am afirmat ca echipele noastre vor ajunge in primavara europeana, chiar daca mi-ar placea acest lucru.
    Nu ma intereseaza ca esti rapidist, atata timp cat esti om am tot respectul. Putem fi suporteri ai unor echipe rivale, dar cred ca respectul primeaza. Cel putin pentru mine. Nici nu ma supar cand cineva ma contrazice daca o face in limitele bunului simt. Si eu contrazic pe multi, dar am grija sa nu-i jignesc, sa nu atac persoana. Nu ma simt jignit decat atunci cand cineva care nu mai are argumente apeleaza la tot feleul de injective si vorbe de prost gust.
    Pentru JJ, tot respectul, chiar daca suntem in tabere diferite.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •