Results 1 to 6 of 6

Thread: Ionut Rada

  1. #1
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1

    Ionut Rada

    Buna ziua


    As dori sa aflu mai multe despre acest jucator al Universitatii.


    Ce fel de aparator este? Merita sa se afla in lotul national? Ce calitatii are? Are defecte?



    Numai opinii obiective, va rog frumos


    Mersi
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  2. #2
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    calitatzi fizice deosebite peste totzi fundasii natzionalei ,tupeist

    defecte: n-are deloc plasament,nici tehnica,n-are experienta, N-are valoare de natzionala acum, fortat acolo impins de Becali si Gica Popescu.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    a fost chemat la nationala si in contextul numarului mare de tineri adusi pentru acest meci ...gandindu-se probabil si la viitorul echipei!
    Eu nu as fi asa aspru ca Blue , cred ca este cel mai promitator dintre fundasii de aceasta varsta , loveste bine mingea cu capul , vine des in atac... sa nu uitam ca linia de aparare Daouda Papura Rada ,( cat au jucat impreuna ) a fost considerata la un moment dat cea mai buna din campionat ...din pacate a venit accidentarea lui Daouda ...
    Îi lipseste in primul rand experienta...

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Craiova
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Exact cum spune Blue, nu are tehnica shi nici plasament. In schimb are forta shi lovitura de cap.

  5. #5
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    mersi pentru raspunsuri


    Aparatorii trebuie sa aiba neaparat o forma fizica buna, in special aparatorii centrali (ca Rada, daca am inteles bine). Experienta si plasamentse se pot invata, tehnica .... hmmm.. la varsta asta, nu prea. Insa ma mira, de obicei jucatorii romani stau bine la capitolul tehnica.


    Nationala are neaparat nevoie de aparatori buni. Avem mijlocasi si atacanti in prostie, insa ca fundasi centrali tineri si buni ii avem numai pe Chivu si Radoi. Mai sunt Tamas si Maftei, insa acestia inca nu au fost prea utilizati, deci nu putem stii daca ne pot fi folositori sau nu.


    Pozitia fundas stanga mai ar fi o problema. In afara de Rat, nu prea avem pe cine pune acolo. Personal, dupa cat am citit eu pe internet, eu il vad pe Nesu in pozitia aia. Ce ziceti?
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  6. #6
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    rada mi se pare un jucator de viitor.
    dar din pacate este pila la nationala
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •