Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: Uite ca nu s-a adeverit!

  1. #1
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1

    Uite ca nu s-a adeverit!

    Pt aceasta etapa marele poli aek-ist Dip Parpal a mizat sec:
    Poli Aek - Fc National 1
    Dinamo - Fcm Bacau X !?!
    Ce chestie!De fapt Dinamo a surclasat net pe moldavi in timp ce mult iubita Aek si-a continuat penibila serie de meciuri modeste; 0-0 acasa.
    Asa cum Dip isi imagineaza ca Poli se va situa la finele sezonului pe un loc fruntas iar Dinamo se va bate pt retrogradare,cred eu ca i se va adeveri si aceasta "premonitie" in aceeasi directie.
    La mai mare!
    Attacking is the best defence!

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Asta a fost in etapa asta... intr-o etapa viitoare este posibil sa obtina Poli o performanta frumoasa ..iar Dinamo sa se chinuie.....din pacate asta este valoarea campionatului... a avut loc un fel de egalizare a valorilor...
    insa in sens negativ...!!

  3. #3
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Egalizare a valorilor??? Poate prin manevre de genul Netoiu care a transferat "haiduceste" echipa Craiovei la Dinamo (si tot degeaba! ), sau prin manevrele invechite ale mafiotilor de la Bucuresti care s-au asigurat ca Badea va lipsi de la meciurile cu Rapid si Dinamo: acesta este in continuare campionatul romanesc!
    (A)

  4. #4
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Hai sa vedem daca premonitzia mea se adevereshte sau nu:

    Puncte realizate de dinamo in "dubla" cu Sahtior = 0 (zero)
    Goluri realizate de dinamo in "dubla" cu Sahtior = maxim 1 (poate ishi dau aia autogol)
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  5. #5
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Jane, parca ziceai ca esti student, gindire in schimb de adolescent nostalgic. Ce vremuri erau odata cind se dadea examen si erau minim 3, 4 pe un loc, nu ca in ziua de astazi cind se intra pe baza de dosar!
    Problema romanului: Sa mor de necazul altuia! Se reflecta de la sport, la viata de zi cu zi!
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  6. #6
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    In privinta concurentei de la examenele de admitere ai dreptate;din pacate,acum, f multi tineri dupa ce termina liceul prefera sa emigreze in Italia,Spania s.a.
    Eu vroiam doar sa arat cu degetul faptul ca cei care prognosticheaza pe acest forum pt fiecare etapa,o fac ca sa se afle in treaba,nici ei nu cred in ceea ce scriu.Pai cum poate un microbist sa parieze pe egalul lui Dinamo acasa cu Bacaul?Daca ar fi pus la bataie banii lui oare la fel ar fi pariat?
    Attacking is the best defence!

  7. #7
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Jhan Ilici etc, tu chiar nu te auzi? Nici macar n-am pronosticat opusul. Am spus X la Dinamo si-a iesit 2 si 1 la Timisoara si-a iesit x. Deci nu am fost cu nici un pronostic departe de adevar. Eu cred ca tu ai o problema avansata si te cam obsedeaza persoana mea. Vii pe alte forumuri si te dai timisorean. Poate asta era visul tau cand te jucai cu "lingurita" in nisip in "suburbiile" Focsaniului.
    Ca sa-ti demonstrez ca ai o problema iti enumar si alte pronosticuri pentru meciul Dinamo - Bacau. De cel de la Timisoara nu mai pomenesc ca majoritatea au mers pe 1 si X. Dar tu n-ai vazut... normal ca nu!

    JJ, Zamolxe si Unione au spus la fel ca mine X
    In timp ce IMIlan, ViolaBoy si Sorin au spus ca va bate Bacaul.
    Anul trecut cam in aceiashi perioada Bacaul facea 2-2 la Dinamo. De unde sa stiu ce metode specifice s-au mai inventat azi? Mai du-te si te consulta la un doctor. Ca sa te ajut iti spun de pe-acum ca nu sunt o tipa bine, nu am cracii lungi nici sanii ascutiti si nici nu-mi plac barbatii. De baietii ca tine nici nu mai pomenesc. Deci nu mai mai agatza in stilul tau tip "tachinare" ca nu iti va merge. Incearca la o pustoaica din zona Focsaniului. Acolo sunt sanse mari de reusita.
    Bafta!

  8. #8
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Shit!Sunt f dezamagit!Speram ca in spatele nick-ului tau nick-ului tau sa fie o super-femeie....ce sa mai zic acum....sper in timp sa-mi revin. ......
    Sper ca nu te-ai suparat ca te-am dat ca exemplu,pe tine te "stiu" mai demult si mi-ai ramas ca o personalitate mai deosebita(dar sa nu rosesti cand iti zic asta).
    Nu am nici o problema de natura psihica la fel cum nu sunt nici sanatos 100%,asta fiindca sunt "om"(poate nu chiar "omul" pe care-l cauta Diogene).Orice om are anumite inclinatii psihotice,dar atata timp cat acestea se mentin sub un anumit nivel,persoana respectiva este "sanatoasa" si n-are nevoie de ajutorul medicului.Merci oricum pt sfat!
    Attacking is the best defence!

  9. #9
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Hai sa vedem daca premonitzia mea se adevereshte sau nu:

    Puncte realizate de dinamo in "dubla" cu Sahtior = 0 (zero)
    Goluri realizate de dinamo in "dubla" cu Sahtior = maxim 1 (poate ishi dau aia autogol)


    Ti-a "iesit" si tie pe dos! Tot asa baieti!!!

  10. #10
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    viole(n)t, in locul tau n-as mai juca la pronosport

  11. #11
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Daca primele doua premonitzii nu mi-au ieshit, a treia sigur se adevereshte:

    Dinamo - Poli 0-3
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  12. #12
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Foarte bine ca ai dat pronosticul asta, ca va iesi exact pe dos!

  13. #13
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Pe noi ne rup echipele straine, ne rup arbitrii, ne rupe propria federatie, si noua ne arde sa ne certam si sa ne gandim sa moara capra vecinului :o

  14. #14
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    sorry, tudose

    Nu prea sunt sensibil la chestii de astea patriotice shi emotzionale(cu iz de conspiratzie universala); Eu pur shi simplu urasc dinamo; e un sentiment la care nu ma pot opune. No offence!!

    altfel, ce sa zic: au jucat bine catzeii, au avut shi putzin noroc, atmosfera din tribune pare ca a fost super... Probabil multzi romani au fost fericitzi... Eu nu... Pur shi simplu n-am putut.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  15. #15
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    ...ceea ce nu inseamna ca am ceva de impartzit cu dinamovishtii. Poate doar cu aia cu gura mare (aviz Jhan!)

    Mai ales pe forumu' asta am dat de dinamovishti cu care se poate discuta, in ciuda faptului ca ne situam pe pozitzii diametral opuse.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  16. #16
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Sunt momente in care trebuie sa treci peste rivalitatile interne. Dupa necalificarea echipei nationale, eventuale esecuri in Cupele Europene ar ingropa si mai mult fotbalul romanesc. Si de aici am suferi toti, si Poli, si Argesul, si Craiova, si...

  17. #17
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tudose
    Si de aici am suferi toti, si Poli, si Argesul, si Craiova, si...
    si cuvantul ala rusinos ,rusesc de incepe cu d ...
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  18. #18
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Pacala,ai terminat si tu munca la camp mai devreme si ai venit sa fii penibil iarasi?Scoti numai aberatii din tine...pariez pe faptul ca nu ai mai mult decat liceul(daca l-oi fi terminat si pe ala).Otherwise nu-i mai plagia pe altii si mai vino si tu cu idei noi ca asta cu,comunismul e deja expirata.
    Viole(n)t sa stii ca nu sunt un rau,doar ca nu prea am inhibitii in a arata cu degetu' ceea ce mi se pare mie "naspa".Toate cele bune!
    Attacking is the best defence!

  19. #19
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jhan
    asta cu,comunismul e deja expirata.
    Expirata va fi numai atunci cand va fi si comunismul eradicat in totalitate. Si uite asa a mai ramas doar dinamo si se incapatzaneaza sa nu moara! Prietenii din MI stiu de ce. /fu/

  20. #20
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Auzi?Pe bune acum.Tu chiar vrei ca Dinamo sa se desfiinteze?Pai ce farmec ar mai avea campionatul nostru fara meciuri ca Poli-Dinamo,Craiova-Dinamo sau Steaua-Dinamo?
    Meciuri precum Dinamo-Craiova sau Dinamo-Poli nu sunt intradevar cine stie ce pt simplul fapt ca din partea celor care iubesc pe Dinamo nu exista o asa mare ura pt adversarii respectivi.Si asta din cauza ca n-au valoare. Ma refer atat la valoarea sportiva cat si la cea morala.
    Ideea cu numarul de suporteri a fost si ea mult discutata,in prezent www.fcdinamo.ro se afla pe locul 1 intre toate site-urile de fotbal din tara.....si urca.
    Attacking is the best defence!

  21. #21
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jhan
    Pai ce farmec ar mai avea campionatul nostru fara meciuri ca Poli-Dinamo,Craiova-Dinamo sau Steaua-Dinamo?
    Sau Ceahlaul-dinamo______

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •