Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 223

Thread: Baseball

  1. #85
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Sunt asemanari intre aceste doua sporturi dar in principiu sunt diferite.

  2. #86
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    cel mai tare rezultat din PreSeason pana acum : Tampa Bay Rays ( 6-16 )(ultimul loc) - Cincinnati Reds ( 14-6 )(primul loc) 15-1
    [url]www.warriors.ro[/url]

  3. #87
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Nu m-am uitat la meci dar o sa downloadez torrent-ul

    George,care e jucatorul tau preferat din MLB?

  4. #88
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    pai ar fi mai multi jucatori ce imi plac ... dintre pitcheri veteranul Kenny Rogers , Johan Santana .... altii ar mai fi Albert Pujols , Jose Valentin , Frank Thomas ....
    [url]www.warriors.ro[/url]

  5. #89
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    LIVE Boston Red Sox @ Cincinnati Reds pe ESPN cu SopCast ... ce atmosfera de vacanta in tribune .. dar mai sunt 6 zile si inmcepe sezonu
    [url]www.warriors.ro[/url]

  6. #90
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    a fost primul meci p care l-am urmarit "cap-coada" anul asta si m-a cam dezamagit ... daca Craig Hansen nu ii lua la tinta ( la propriu ) pe batt-erii de la Cincinnati in al 7-lea Inning ... erau sanse mari ca meciul sa se incheie 0-0

    pitcherul care a fost starter pentru Boston , rookie-ul Matsuzaka a facut un meci bun , chiar daca a avut si unele ezitari , pe parcursul a 5 inninguri cat a aruncat nepermitand nici o lovitura jucatorilor adversi
    [url]www.warriors.ro[/url]

  7. #91
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    astea sunt cele mai enervante meciuri de urmarit ... astea din ultima saptamana inainte de sezon ...
    dar mai cateva zile si incepe maratonul ...
    Eu sunt fan Cubs si WhiteSox
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  8. #92
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    si care crezi ca sunt sansele celor 2 echipe pe care le sustii sa ajunga in PlayOff .. si daca o vor face unde se vor opri ?
    [url]www.warriors.ro[/url]

  9. #93
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    pai WhiteSox e echipa mai buna in opinia mea ... dar sunt in ceea mai grea divizie din baseball, iar Cubs sunt echipa mai slaba ... dar sunt in ceea mai usoara divizie din baseball ... asa ca e greu de zis ...
    eu unul as vrea un World Series intre Cubs si WhiteSox si castigatoarea sa fie Cubs ... dupa 100 de ani de ghinioane ...
    pentru cei care nu stiu ... Chicago Cubs impreuna cu Boston RedSox sunt considerate ca ar fi vanate de blestem ... Cubs pentru ca nu au lasat o capra sa intre pe Wrigley (numele stadionului) ... iar Boston ca l-au transferat pe Babe Ruth (cel mai bun jucator din toate timpurile)
    Boston a trecut de blestemul lor ... asa ca ramane Cubs ... Lovable loosers
    eu unul nu cred in blesteme ... si ca un adevarat Cubs fan am sa zic : Anul asta e anul ~

    Pentru cei care sunt noi la sportul asta ... istoria sportului e foarte frumoasa ... asa ca cercetati putin si o sa intelegeti si mai mult...

    deasemenea ... sunt foarte multe recoduri, foarte multe chestii ce se pot intampla intr-un meci care le vezi foarte rar. de ex: un perfect game, sau un triple-play ... s.a.m.d.

    nu exista sport unde recordurile sunt mai iubite si cunoscute ca in baseball
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    de cricket ce parere aveti? incepe sa ma fascineze sportul asta, si testez reactiile aici inainte sa deschid eventual un topic dedicat... imi pare mult mai spectaculos ca baseball-ul, mult mai faina lupta dintre bowler si batsman, si mai putine idle moments... pe cand la baseball un pitcher bun poate omori jocul. have your say!
    The Show Must Go On

  11. #95
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Nu imi place cricket-ul...

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    de ce nu (si de ce da)?
    The Show Must Go On

  13. #97
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    cricketul e fain ... problema e ca deja baseball-ul e lung ... daca vrei sa urmaresti un meci de cricket ... poate tine mai mult de 2 zile ...
    pentru cei care nu stiu regurile la cricket sau cu ce se mananca ... este un film indian:" Lagaan: Once Upon a Time in India" ... e destul de lung ... dar inveti jocul foarte rapid ...
    totusi nu cred ca e mai spectaculos decat un meci de baseball, iar lupta e mult mai sofisticata in baseball ... mult mai multe detalii importante ... iar "idle moments" sunt parte importanta din joc ... e vorba de ritm, de concentrare.

    Iar ceea ce numesti tu "omori jocul" este unul din lucrurile care mie imi plac in baseball ... imi place un duel bun intre 2 pitcheri. Imi place un meci de 1-0.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  14. #98
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Un banner Florida Marlins

    http://www.image-share.net/image/110...idamarlins.png

    Unul Detroit Tigers

    http://www.image-share.net/image/11091/detroittiger.jpg

    Iar unul cu Chicago Cubs

    http://www.image-share.net/image/11091/chicago cubs.jpg

    Atisha,tu nu ai nici o echipa favorita?

  15. #99
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    sunt nou, ti-am zis astept sa vad niste meciuri si apoi ma pronunt
    Cucu... din 2003 s-a introdus un nou format in cricket, Twenty20, in care fiecare echipa are doar 20 de overs (120 de mingi) per mansa, si meciul se reduce la circa 3 ore, cam cat un meci de baseball, by the way in septembrie va fi primul campionat mondial cu toate tarile importante. Ce-mi place mie acolo e faptul ca rareori se intampla ca omul de la bataie sa nu loveasca mingea, iar catch-urile sunt impresionante (un singur jucator are manusi, cel din spatele portii), in timp ce loviturile care ies din teren sunt foarte variate (bine, si terenul e mai larg, mult mai larg).
    poate totusi voi face topicul ala
    astept sa-nceapa sezonul MLB si promit sa ma tin la curent cu evenimentele.

    P. S. pentru cine poate, de maine pana sambata, pe ESPN Filipine (SopCast) se reiau meciurile din World Series 2006 (Cardinals vs. Tigers), intre orele 6 si 9 dimineata
    Last edited by atisha; 28th March 2007 at 22:28.
    The Show Must Go On

  16. #100
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    P. S. pentru cine poate, de maine pana sambata, pe ESPN Filipine (SopCast) se reiau meciurile din World Series 2006 (Cardinals vs. Tigers), intre orele 6 si 9 dimineata
    Multumim pentru informatie Atisha.

  17. #101
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    daca tot a venit vorba de SopCast ... probabil majoritatea stiu de situ' acesta .. dar eu mai pun linkul pentru cei ce nu stiu unde pot urmari meciurile :

    http://myp2p.eu/MLB.htm
    [url]www.warriors.ro[/url]

  18. #102
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    100 de postari pe threadul despre baseball...

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    baseball vs. cricket - avantajele baseball-ului (sa nu ziceti ca-s rau):
    http://randomratio.blogspot.com/2005...-baseball.html
    The Show Must Go On

  20. #104
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by atisha View Post
    Cucu... din 2003 s-a introdus un nou format in cricket, Twenty20, in care fiecare echipa are doar 20 de overs (120 de mingi) per mansa, si meciul se reduce la circa 3 ore, cam cat un meci de baseball, by the way in septembrie va fi primul campionat mondial cu toate tarile importante. Ce-mi place mie acolo e faptul ca rareori se intampla ca omul de la bataie sa nu loveasca mingea, iar catch-urile sunt impresionante (un singur jucator are manusi, cel din spatele portii), in timp ce loviturile care ies din teren sunt foarte variate (bine, si terenul e mai larg, mult mai larg).
    da atisha stiu ca exista Twenty20, dar chestia e ca si in fotbal exista o miutza ... zilele astea se disputa campionatul mondial de cricket si am observat ca nu joaca Twenty20 ... fratele meu chiar s-a intors de curand din Africa de Sud unde au 3 sporturi iubite mult: soccer, rugby si cricket.
    Depinde de zona geografica, dar de ex. India, Sri Lanka, Bangladesh, Pakistan, Anglia, Australia, Africa de sud ... toate iubesc cricket-ul mult.
    Baseball-ul e foarte iubit in America de Sud, America de Nord bineinteles, Italia ... etc
    deci din observatile astea, se pare ca sangele latin e mai inclinat spre baseball ... dar aia nu inseamna ca amandoua sporturi nu pot sa coexiste.

    cred ca pe undeva este ca diferenta intre basketball si soccer ... ca la basketball, cricketul are multe puncte, multe "bucuri mici"... pe cand la soccer si baseball exista de multe ori asteptarea aia pentru 1 run, 1 hit ...
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  21. #105
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    la Cupa Mondiala se joaca sistemul cu 50 de overe (300 de mingi) per mansa, acuma au intrat in faza a doua, cele mai bune 8 echipe (adineauri a inceput meciul intre selectionata Caraibelor si Noua Zeelanda). interesant ca Pakistanul si India au fost eliminate din grupe
    daca sunt offtopic ziceti, ca fac topic separat.
    finala Cupei Mondiale e sambata, 28 aprilie, si realmente vreau s-o vad integral(vreo 7 ore bune)
    baseball... de duminica incolo

    P. S. deocamdata e macel din partea bowlerilor, 3 overe si doar 7 runs pentru caraibieni.
    Last edited by atisha; 29th March 2007 at 17:52.
    The Show Must Go On

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •