Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 28 of 28

Thread: Cupa Davis: Ecuador- Romania

  1. #22
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    O victorie intr-adevar superba, intr-o atmosfera care ar fi putut sa-l intimideze pe Razvan. Bravo lui si intregii echipe!

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    O partida extraordinara... am ramas in elita tenisului ! nu cred ca am urmarit in ultimii ani o partida atat de echilibrata ...practic toate meciurile s-au terminat in cinci seturi!!!

  3. #24
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    Cu absolut toata lumea impotriva (Alo, FRF, se aude?!!!), acesti copii minunati, de mare caracter si plini de talent au reusit sa mentina Romania in elita tenisului mondial. Mi-am amintit de Nastase la lobul lui Florin Mergea din finalul meciului de dublu, de Tiriac, privind tenacitatea si indarjirea lui Victor Hanescu si Razvan Sabau, m-am bucurat ca sunt concitadin cu Horia-Vlad Tecau (poate aude tatal lui si ma iarta daca incalc regulile de circulatie). Mi-am amintit de meciurile din anii '70, cand toti sperau sa faca macar un punct in cinci partide contra Romaniei, cand si Badea Ion de la CAP sau copii pre-prescolari iti puteau explica ce este acela un lob liftat. Imi amintesc de copiii care, fara posibilitati financiare, zgariau un teren de tenis pe pamant, intindeau o ata pe post de fileu si jucau cu o minge de cauciuc, avand pe post de rachete niste bucati de placaj.
    Bravo, baieti!!! Meritati toate felicitarile. Sper sa va calce si altii pe urme.

  4. #25
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Ma incanta faptul ca tizul meu a adus victoria echipei noastre!Cand am vazut ce idioti sunt cei de la TVR2, imi venea sa ma duc peste ei...Faptul ca finalul a fost transmis de Romania1 nu inseamna ca idiotii de la canalul2 sunt scuzati.

  5. #26
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    EXCEPTIONAL!!! E o victorie uriasa,cu atit mai mult cu cit a fost obtinuta in cele mai vitrege conditii.FELICITARI INTREGII ECHIPE!!!
    Ceea ce ma bucura mai mult este faptul ca victoria e a intregii echipe,toti cei patru jucatori au adus puncte.Daca aceasta echipa ramine,in viitor nu vom mai depinde doar de forma unui jucator(in speta Pavel,in ultimii ani).
    M-a "cucerit" Florin Mergea.E fantastic!Cred ca vom avea in curind un alt "Ilie Nastase" .

  6. #27
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Desi cam tarziu postez acest mesaj eu inca sunt socat de intalnirea cu Ecuador.
    Asa emotii nu am avut la nici un meci de fotbal.
    O victorie uriasa pentru sportul romanesc nu numai pentru tenis in conditiile in care fotbalu la noi e zero pe plan international, atletism un singur loc 4 la mondiale, gimnastica nici o medalie de aur, la box mai avem ceva rezultate, la fel si la canotaj si innot.
    Bravo baieti. Ce atatea vedete? Mergea, Tecau ,Hanescu si Sabau au demonstrat ca avem talente.Trebuiesc corect indrumati si putem si noi spera la sferturile cupei Davis in doi trei ani.

    Felicitari si Ecuadorienilor....am ramas socat....desi in unele momente publicul a dovedit ca este destul de necioplit si nu intelege acest sport, arbitrii au furat cat au putut , dar fratii Lapentti desi s-au folosit in unele momente de tertipuri de intimidare si trageri de timp, avand si avantajul terenului propriu ce-i drept, au fost magnifici. Au jucat doar ei pentru Ecuador si numai meciuri de 5 seturi. Uimitor, cu atat mai mult este mai valoroasa victoria baietilor nostrii. Au dat dovada de stapanire de sine si concentrare.

    Avem un viitor.

    Sandule....chiar daca ne-au furat arbitrii mai grosolan decat in Danemarca(sa dai greseala de picior pe al doilea serviciu cand ai meci ball de intalnire , in cupa Davis, dupa ce nu a dat timp de 19 seturi e mai mult decat un 11 m inventat, pentru ca asta doare, itzi taie elanul, nu mai poti arunca mingea la serviciu.)tot ne-am calificat. Incompetentii din fotbal ar trebui sa ia exemple.

    Hai ROMANIA!
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Am revazut scorul..... meciul a fost "criminal" ... 25 seturi.....nici nu mai stiu cate zile s-a jucat....Razvan oricum a jucat patru zile...fiecare meci al lui s-a intrerupt!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •