Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 55 of 55

Thread: Unde se afla pozitionat campionatul romanesc in topul UEFA

  1. #43
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Se observa prezenta constanta a bulgarilor in fazele superioare ale cupei UEFA: Litex acum 2 ani, TSKA anul trecut, Levski acum.
    Ca si in cazul polonezilor, care dupa fenomenala Wisla de acum un an ii are anul asta pe Groclin.
    Surprinzatoare aparitia lui Dnepr, Brondby si mai ales Debrecen in turul 3.

  2. #44
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    eu observ ca noi nu mai intram in Europa prea curand cu fotbalul.Iar spaniolii au ajuns mai tari decat toti.Nici o echipa spaniola nu a fost eliminata, cele din liga camionilor , toate s-au calificat mai departe in liga, nici macar in UEfa n-a trecut cineva de pe locul 3 ,niciuna n-a fost eliminata nici in liga campionilor nici in uefa. Merg struna pana acum, au avut 8 echipe dupa prima statistica pusa de Dani si intra in primavara tot cu 8 echipe . S-a mai intamplat pana acum sa aiba o tara 8 echipe in primavara? Eu n-am prea urmarit dar nu cred.
    De polonezii aia nici n-am mai auzit, sint buni daca au trecut in primavara.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #45
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani
    6.Germany2(2+0) Bayern,Sttutgart+

    7-8-9.
    Cehia 2(1+1) Sparta+Teplice

    10.Norvegia 2(0+2) +Rosenborg,Valerengen
    mi se par surprize, am taiat din greseala turcia. germania o surpriza negativa, celelalte pozitive. erau ani cind a juca impotriva turcilor sau norvegienilor era o usurare... acum ne luptam cu becaliotii.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  4. #46
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Privind Cehia, mie mi se pare o surpriza ca nu s-a calificat si Slavia. Si Valerenga ar fi o surpriza.

  5. #47
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Pacala
    eu observ ca noi nu mai intram in Europa prea curand cu fotbalul.Iar spaniolii au ajuns mai tari decat toti.Nici o echipa spaniola nu a fost eliminata, cele din liga camionilor , toate s-au calificat mai departe in liga, nici macar in UEfa n-a trecut cineva de pe locul 3 ,niciuna n-a fost eliminata nici in liga campionilor nici in uefa. Merg struna pana acum, au avut 8 echipe dupa prima statistica pusa de Dani si intra in primavara tot cu 8 echipe . S-a mai intamplat pana acum sa aiba o tara 8 echipe in primavara? Eu n-am prea urmarit dar nu cred.
    De polonezii aia nici n-am mai auzit, sint buni daca au trecut in primavara.
    Sa vedm primul tur din primavara. Abia apoi putem spune daca spaniolii sunt mai tari ca italienii sau englezii.

  6. #48
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Sa raspund la intrebare: exact acolo unde meritam. Blaturile, meciuri mica intelegere, metodele invechite ale antrenorilor ne-au adus aici. Va trece o vreme destul de lunga pana vom intra iarasi in grupe CL , desi la inceputurile acestiu nou format nu eram chiar nime in drum, noi ne-am infipt in locul unde suntem. Ce ne tot legam de bulgari , cehi etc...aia joaca fotbal, noi mai greu...nu vedeti Neaga e preocupat de gel, Claudiu Niculescu deja il imita pe Mutu dupa ce dat cateva goluri la niste echipe aflata in degringolada. Noi ne laudam si apoi figurile nu ne lasa sa jucam. Sa fim seriosi.....la noi e lipsa de profesionalism.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  7. #49
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Sa raspund la intrebare: exact acolo unde meritam. Blaturile, meciuri mica intelegere, metodele invechite ale antrenorilor ne-au adus aici. Va trece o vreme destul de lunga pana vom intra iarasi in grupe CL , desi la inceputurile acestiu nou format nu eram chiar nime in drum, noi ne-am infipt in locul unde suntem. Ce ne tot legam de bulgari , cehi etc...aia joaca fotbal, noi mai greu...nu vedeti Neaga e preocupat de gel, Claudiu Niculescu deja il imita pe Mutu dupa ce dat cateva goluri la niste echipe aflata in degringolada. Noi ne laudam si apoi figurile nu ne lasa sa jucam. Sa fim seriosi.....la noi e lipsa de profesionalism.
    mai adauga si sufletul de doi lei al suporterilor care nu pot vedea mai mult decit propria capra si aia ologita.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  8. #50
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Nu toti dar in mare cred ca ai dreptate...
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  9. #51
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Nu toti dar in mare cred ca ai dreptate...
    exceptiile sunt foarte mici cam in toate galeriile din pacate.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  10. #52
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Vasile cei mai rai suporteri, dupa parerea mea sunt cei care tin cu echipa de pe val, si aia se dau cei mai interesanti....din pacate
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  11. #53
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Vasile cei mai rai suporteri, dupa parerea mea sunt cei care tin cu echipa de pe val, si aia se dau cei mai interesanti....din pacate
    aia nu sunt suporteri. aia sunt ubevishti (unde bate vintul). nu imi doresc de la o galerie sa mearga la biblioteca dupa meci, ci sa isi respecte adversarii, sa poata vedea cind echipa lor joaca bine, dar si rau si sa vada in clar, nu dupa cum li se flutura de la "oficiala".
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  12. #54
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Suporterii nu sunt chiar asa rai .
    Nu sunt huligani ca englezii , sau super-patimasi ca italienii sau turcii .
    Din pacate tara merge tot mai rau , si noi am vrea sa fie tot mai bine .

    Cind vom mai rezolva din problemele de mai jos , probabil ca vom fi CL si noi :
    Mai sunt si arbitri straini care ne "ciupesc" ( penalty la Raducanu in meciul cu Liverpool ) dar "bubele" sunt in noi ...
    La echipele din campionatul intern este o continua cautare .
    Conduceri cu oameni dubiosi ( care au facut averi fabuloase peste noapte )
    Antrenori demisi , sau numiti , aiurea ( Rednic si Petrescu - cel mai bun exemplu )
    Blaturi - aici parca s-a mai schimbat ceva ... , dar mai apar trucaje .
    Arbitri corupti - sunt multe cazuri cind s-a "fluierat" ca la "floarea din gradina".
    Arbitri aiuriti - au fost multe jocuri facute varza de Helesteni , Tudori etc
    Jucatori fara educatie , si mai ales fara cei "7 ani de acasa" , cistiga bani multi , ajung sa se dopeze si apoi sunt iertati ( Neaga - daca ar fi fost suspendat , probabil ar fi aflat si dinsu' ca este muritor de rind , si probabil n-ar mai fi continuat sa- si scuipe adversarii ).
    Marea majoritate a fotbalistilor din Romania nu sunt profesionisti ( Lutu , Sava etc ). Au niste "talente" de-ti vine rau .
    Terenuri imposibile , Steaua este in top .
    Baze de antrenament ( pentru echipele mari , dar si pentru juniori etc ) jalnice .
    Medicamentatie - sustinatoare de efort - baze de recuperare , toate sunt la standarde de cind "era bunica fata".
    Baza de selectie - parca romanii sunt cu o jumatate de plamin si cu un cap mai putin ca adversarii , in cupele europene .


    Analizind conditiile noastre , concluzia o putem trage usor :
    Cred ca topul UEFA arata locul pe care-l meritam .S-au facut "mari eforturi" sa ajungem aici .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  13. #55
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    am obsrevat ca ati amintit de bulgari, sarbi, croati, cehi, ati vazut si sumele pe care le pleaca jucatorii afara probabil.
    de la 3 milioane in sus, la noi cum se face ca pleaca pe sute de mii sau 1 milion maxim.
    problema este ca la vanzarea unui jucator roman se cer multi bani negri, cel putin 100% fata de ce se scrie in presa si asta este un fapt demonstrat.
    dupa parerea mea asta sta la baza degradarii fotbalului nostru: nu se ruleaza banii prin cluburi, doar pe langa.
    toate cluburile sunt in faliment dar au datorii prin taxe de milioane de dolari, asta inseamna ca au fost vanzari, dar la noi nu sunt niciodata bani pentru jucatori, gazon, vestiare, cantonament.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •