Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 238

Thread: Cine se crede G. Becali asta?

  1. #22
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Iar despre gigi, ... Pai nu stiu cata vina are el in treaba asta (asa l-a lasat Dumnezeu) si cata vina are mass media care in cautare de senzational si in fuga dupa rating il aduce in fata. presa il cauta cu lupa sa ii ia interviuri pentru ca o imagine a lui pe prima pagina si un titlu scris cu rosu vinde trei sferturi din tiraj.
    Cum e vorba aia " Unde nu da Dumnezeu, nu ai de unde cere" ?
    El are vina, sau mass media? Sau mai bine zis El sau noi (poporul roman) consumatorii de informatii care cauta puiul nascut si vaca cu cinci picioare. In categoria asta se pot inscrie multe dintre vedetele umflate de televiziuni.
    La toate astea se adauga simpatiile sau antipatiile personale. Asa cum a aparut thread ul asta intitulat" Cine (" ") se crede..." puteau apare alte nspe mii de thread uri despre alti oameni din fotbalul nostru pitoresc.
    Hai sa alimentam in continuare "fenomenul" Gigi, sa scriem cat mai mult despre el, ... hai sa ne facem exact ce fac ei, sa ne porcaim unii pe altii dupa chipul si imaginea show lui oferit de meciul Vadim vs Gigi.

    PS . High Remy, da drumu si desfasoara-te ca esti pe thread ul potrivit.
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  2. #23
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    ca sa fiu on toppic ... se crede un Dumnezeu al "pamantenilor" sau a

    amaratilor (cum adesea ii place sa foloseasca acest cuvant) ... nu este un

    sfant , dimpotriva ... majoritatea greselilor pe care le face si le "rascumpara"

    prin intermediul verzishorilor ... asta este George Becali , omul care crede ca

    totul se poate cumpara cu bani ... asha o fi oare ?

  3. #24
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Mi-a placut la el indemanarea de a repara Maybach-ul! Cata finete, cata maiestrie. Daca vad nemtii inregistrarea, cred ca o sa ii ofere 1 milion de euro pe luna numai sa nu se mai atinga de masinile lor...

  4. #25
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    doar intr`o minte cretina / exista steaua crestina
    il faci pe jiji cretin? Ia masoara-ti cuvintele.

    cine e jiji? Cel mai iubit dintre pamanteni... pardon, printre nepoti sau netoti.

    fia, un citat din GB ar suna cam asa:
    "ba baaahhh baaaaa... daca ma supar va cumpar pe toti... baaaah.. sa moara voiculescu de ciuda"
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  5. #26
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Mi-a placut la el indemanarea de a repara Maybach-ul! Cata finete, cata maiestrie. Daca vad nemtii inregistrarea, cred ca o sa ii ofere 1 milion de euro pe luna numai sa nu se mai atinga de masinile lor...
    nice one
    Ce lume mica. putin mese

  6. #27
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Chiar ma gandeam sa le trimit filmuletul si sa ii intreb ce parere au...
    Din pacate nu am gasit nici o adresa de mail.

  7. #28
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Trimite-mi-l mie, Ultras , ca nu am apucat sa vad aproape nimic, ca eram la munca. Am vazut foarte pe fuga ceva ... parca era cu o ranga in mana sau nu stiu cu ce si incerca sa deschida portiera busita... era TV foarte departe si aveam treaba multa. As vrea sa vad totusi care era faza :
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #29
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

  9. #30
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Saru'mana, o sa iau diseara de acasa.... ca aci nu-mi merge deloc netul.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remy
    Bine ca ai dezgropat acest thread. Odata si-odata vor vedea unii de ce ma agit eu aici, si poate nu vor mai jigni.
    Dar daca vorbesti cu niste stelisti pe care nu-i intereseaza cine-i conduce, doar sa bage bani acolo, e greu sa-i luminezi. Asta se numeste fanatism, dar nu se manifesta la toti, ci doar la 75 % dintre ei.
    Asteptam noi vesti de la "maretul investitor". Poate-si ia tricicleta pana-si ia Maybach-ul de la reparat. Deja e pe butuci omul ... cu avere de 1 miliard.
    E clar, averea lui virtuala sta in niste terenuri, care sant facute "cadou" de unii mafioti din Armata. Ca pana acum era inchis pe multi ani, mai ales ca a mai fost clar acuzat ca facea afaceri si cu clanul Camataru, nu mai vorbesc de alte "bube", cu alte afaceri dubioase. Dar are "spate puternic", care deja a dat in reumatism si scartaie.
    La adio, JIJI. Si nu-i mai luati apararea.
    iar o dai in balarii.
    mai scuteste-ne chiar daca este un personaj tragicomic felul in care postezi este jenant.

  11. #32
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    pai cam are dreptate... ca unii nu vor sa accepte realitatea, e treaba lor.

    in caz ca tot nu e clar cine e GB:

    http://www.gsp.ro/images/content/edition/edition.pdf

    Last edited by Sergio; 26th January 2006 at 17:49.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  12. #33
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Ultras
    Chiar ma gandeam sa le trimit filmuletul si sa ii intreb ce parere au...
    Din pacate nu am gasit nici o adresa de mail.
    De acum uploadati toti cei care aveti ceva: poze, filmuletze, muzica, etc., pe http://www.mytempdir.com .
    Acolo puteti "hosta" orice vreti.

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Remy, serios itzi zic, cu mania asta a ta potzi face bani multzi ! Fa-i un site lui Gigi, fa-i un film, un album, fa-i ceva ! Vei putea face shi tu un ban gramada facand ce-tzi place mai bine : reclama idolului tau, Jiji Berbecali !
    ex-alpopa

  14. #35
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Cred ca traiesti pe lumea asta, si poti citi romaneste. Unde ai vazut tu ca-i fac reclama lui JIJI ?
    Reclama unuia se face in mod negativ, vazand toate defectele posibile ? Nu abera, si nu ocoli subiectul, ca voi santeti in familia lui, ce naiba, el va plateste marea turma.
    Adulati-l pana la moarte. Sa nu aveti cosmaruri ca noi, ceilalti, vom avea multe de facut caterinca la adresa clubului Steaua.
    Daca declari sus si tare ca nu-l agreezi, de ce-i iei apararea cat poti de tare ?
    TIPIC STELIST, MI-E MILA DE VOI.

  15. #36
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Remy mai ai mult de gindit ... promit si sunt sincer !!!!

  16. #37
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    @ remy
    cand o sa am nevoie de compasiunea ta, am sa te anunt...pana atunci, scuteste-ma...

    ca sa te lamuresti de reactia unor stelisti la replicile tale ref la jiji... consider ca majoritatea suporterilor rosh-albashtri au o parere proasta despre jiji, DAR cand discuta cu o persoana ca tine, de un fanatism de nedescris, incearca s-o mai dreaga un pic...

    cu alte cuvinte, o reactie fireasca pt orice interlocutor de-al tau este aceea de a se delimita de ceea ce spui...tocmai pentru ca esti prea emotiv, duci totul la extrem, nu te controlezi...

    asa se intampla si cand unii stelisti ii iau apararea lui jiji, tu prea il vopsesti in negru...e adevarat ca are defecte, chiar o gramada...dar remy draga, tu vorbesti de parca l-ai duce in fata plutonului de executie...iar cand cineva nu-ti impartaseste intocmai opinia, iei foc...

    ti-ai facut cunoscut punctul de vedere vizavi de jiji de nenumarate ori...de ce tot mai bati apa-n piua?

    spuneai pe un thread ca nu esti fan vadim, dar vreau sa-ti spun ca imi pare ca-i impartasesti stilul: extremist, veninos, arogant...

  17. #38
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Si, pana la urma, marmota ce zicea ?
    Spune clar: esti cu JIJI pana la moarte. E clar ca esti de acord cu tot ce face si zice JIJEL. Vezi sa nu ramai asa.
    Deja va compatimesc cand nu va mai fi aceasta facatura de om.
    Daca eu sant satul de violenta lui in limbaj si fizica, si de aparitiile lui lunare ca un om sifilitic, cum spunea Vadim, e o crima ?
    Jur, ca daca nu eram atat de stesat de stilul lui violent in toate, nu imi pierdeam timpul pe aici.
    Poate veti vedea odata si-odata ca am dreptate sa nu mai adulati un astfel de om.

  18. #39
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by walt.mann
    @Marilyn Monroe: Tu esti sanatos? Asa, pacat ca nu s-a prabusit avionul cu CFr-ul tau cand au venit din Franta, in Intertoto! Nu crezi ca exagerezi?
    Amu si dupa oierul asta infect ar trebui sa-mi para rau? Ce dreaq?
    Da sunt sanatos mersi. Tu cum o duci?

  19. #40
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    @ remy...
    io spun ceva...tu tot ce vrei tu intelegi si bati campii cu nush ce marmote...
    tie ti-e clar ca-l sustin io pe Jiji? de unde pana unde?
    bine ca recunosti ca te streseaza...nu dormi noaptea din cauza lui sau ce? nu vezi ca aproape pe orice thread cu orice topic, aduci vorba de Jiji sau MM?
    get a life, man...take it easy...

  20. #41
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    lasati mai ca'l sustin eu promit ca'i fac galerie ... mie mi simpatic jiji cu tot ce face ... asa ca nu'l mai jigniti atat sa va fie rusine ... lasati omu impace , fara el nu am mai avea de cine rade si de ce rade
    remy io zic sa o lasi mai incet cu jiiji ca asa e el de neschimbat nu are nimeni cei face si bv lui ca face ce vrea ...

  21. #42
    Play Ball! walt.mann's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Targoviste Megalopolis
    Posts
    817
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Marilyn_Monroe
    Amu si dupa oierul asta infect ar trebui sa-mi para rau? Ce dreaq?
    Da sunt sanatos mersi. Tu cum o duci?
    Bine mersi, si eu. Totusi, nu cred ca trebuie sa ajungem sa ne dorim moartea cuiva. Aaaa, pardon, odata mi-am dorit ca un Urs (cu fluier in gura), sa ia parte la o vanatoare a lui Tiriac, pe post de "special guest".
    Anti-Becali

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •