View Poll Results: Cine credeti ca ar trebui sa fie numit antrenor la Nationala?

Voters
46. You may not vote on this poll
  • Ar trebui sa ramina Iordanescu!

    15 32.61%
  • Alt antrenor!

    31 67.39%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 51

Thread: Antrenor nou la Nationala?

  1. #1
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1

    Antrenor nou la Nationala?

    S-a vorbit mult dupa ratarea calificarii: ca nu ne vrea Europa (dar de ce ii vrea Europa pe bulgari, cehi, sloveni, rusi?), ca arbitrii ne fura la meciurile importante, ca nu avem terenuri (doar Bucurestiu are stadioane?), ca antrenorul ba este bun, ba nu este bun?
    Jucatorii il sustin in momentul actual pe Iordanescu, intr-adevar meciul cu Danemarca a fost din punct de vedere strategic bine pus la punct, dar celelalte meciuri? Nu meciul cu Danemarca din deplasare a fost decisiv, toate meciurile cind incepi o campanie de calificare sint importante: Romania-Norvegia (putem spune ca am avut ghinion, terenul), Romania-Danemarca (tot terenul? sa ne aducem aminte cine a jucat: Filipescu-protejatul lui Iordanescu, practic pe partea lui Filipescu s-a pierdut meciul), Norvegia-Romania (a avut o formula de joc destul de defensiva lasind meciul de la Copenhaga sa fie decisiv).
    Parerea mea este ca vinovat este si Iordanescu, a asteptat pina in ultima clipa in multe privinte: jucatori favoriti desi au avut evolutii slabe in campionatele unde joaca: Filipescu, Adi Ilie, Stelea, Gica Popescu, influente de a aduce jucatori la Nationala care nu au ce cauta aici la momentul actual, strategii de joc care nu se impuneau, schimbari de jucatori contrare cursului jocului...
    Parerea mea este ca persoana cea mai potrivita pentru postul de Antrenor al Nationalei este Lucescu (cu toate ca este dinamovist si de multe ori a profitat de pozitia lui pentru a-si crea avantaj)!
    PS: In cazul in care alegeti optiunea "altul" specificati persoana si daca doriti argumentati!
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  2. #2
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Lucescu , dar ilLuce nu vine sa se ingroape in mocirla de la FRF.
    Dar oricum nu Iordanescu. Piturca, Rednic,Lacatus ar fi mai indicati decat el.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  3. #3
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    In actuala situatie cel mai potrivit ar fi Lucescu. Trebuie cladita o adevarata echipa, iar el se pricepe cel mai bine. In plus, are si cu ce!

  4. #4
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Si eu as vota cu Lucescu dar cum el a declarat ca mai ramne in Turcia destul timp cred ca ar trebui sa ramana Iordanescu mai ales daca asa vor jucatorii. Haideti sa-l lasam sa-si faca treaba.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  5. #5
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    as avea argumente si pro si contra...asa ca pt. moment cred ca ceea ce-si doresc jucatorii e cel mai important. Ca sa nu mai spunem ca nu avem nici o alternativa reala la postul de antrenor al echipei nationale. Cei consacrati nu vor accepta asa usor, iar cei care n-au suficienta experienta nu se vor descurca (exista normal si exceptii )

    Asa ca HAI ROMANIA, cu sau fara Iordanescu

  6. #6
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Lucescu ar fi cel mai potrivit,dar in acest moment ar trebui sa ramana la nationala Iordanescu,pt. ca se pare ca el este dorit de jucatori,si cred ca totusi a dovedit ceva la Copenhaga.
    HAI ROMANIA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  7. #7
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Daca jucatorii il vor intr-adevar pe Iordanescu, ar trebui sa ramana. Desi eu cred ca Lucescu ar fi fost cel mai potrivit...

  8. #8
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Asa spuneam si eu tudose!
    HAI ROMANIA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  9. #9
    senior zamolxe's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    232
    Reputatie
    1
    Iordanescu a dovedit ca poate mai mult la Copenhaga (cind nu se baga becali). Dar, este slab de inger. Accepta compromisuri in functie de interese.


    Un singur nume: LUCESCU


    HAI ROMANIA
    in 1923 s-a nascut o legenda

  10. #10
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by DRAGOS
    Si eu as vota cu Lucescu dar cum el a declarat ca mai ramne in Turcia destul timp cred ca ar trebui sa ramana Iordanescu mai ales daca asa vor jucatorii. Haideti sa-l lasam sa-si faca treaba.
    da cine nu-l lasa ??
    din nou , ne plangem ca nu e "liniste".
    parca s-au mai plans cativa ca nu e liniste si stabilitate , si au fentat de doua ori un popor intreg.

    Lucescu are timp sa fie convins ........urmatorul meci e abia la anu .
    8)
    Schumi? the only one!

  11. #11
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Iordanescu nu e antrenor rau. Nu e de nivelul lui Lucescu e adevarat. Eu zic ca cea mai mare problema e faptul ca e influientat la selectia jucatorilor. Si Lucescu am inteles ca detine in parte sau in totalitate anumiti jucatori din campionatul intern. Nu stiu daca ne va aduce prea multe schimbare venirea lui. Sa nu uitam ca-i sprijinit de Becali, Borcea etc si asta iar nu suna bine deloc.

  12. #12
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Dupa mine, doar trei antrenori au cu adevarat valoare de natzionala:LUCESCU, IORDANESCU SI PITURCA.

    Dar...
    1.Lucescu e pasa la turci si nici nu-l inghite sandu spurcatul
    2.Iordanescu a innebunit de tot, si pleaca urechea la giovani becali cam des
    3.Piturca are carentze grave de caracter

    Adica n-avem nici unul, pai atunci eu cu cine votez stimabile


    Iar sa aduci antrenor strain la noi... mi- ca n-avem bani de unul adevarat si nici ca va reusi sa intzeleaga ce se intampla in fotbalul romanesc.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Cu Iordanescu ma tem ca iar ii aduce pe Ilie, Filipescu, etc. Echipa de acum nu este opera lui Iordanescu - este mai mult opera protestelor fanilor si a presei.
    Lucescu nu vine. Piturca - prea orgolios. Rednic - prea slugarnic.
    Eu as merge pe mana lui Lacatus. Are coloana vertebrala si nici nu este orgolios cand nu este cazul. Pana la preliminariile lui CM 2006 mai este timp. Mai trebuie programate niste meciuri amicale puternice pentru Nationala. Cine sa le programeze ? FRF nu are timp pentru asa ceva, ei trebuie sa lupte sa nu pice de pe scaune. Echipa este formata, mai trebuie sudata putin - numai prin jocuri impreuna.
    HAI ROMANIA !!!
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  14. #14
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    chiar asa !!
    titlul topicului este ...un antrenor NOU !

    daca Lucescu nu vrea si nu vrea, io zic ca ar trebui sa avem curajul sa propunem pe cineva nou.
    Lacatus nu ar fi o idee rea.

    odata si odata antrenorii astia "obisnuiti" pentru nationala vor imbatrani si nu vor mai putea fi pusi in calcul.
    e timpul sa dam credit si unui nou antrenor.

    s-a schimbat generatia la fostbalisti, sa se schimbe si la antrenori !!
    (bine , ca ar trebui si la conducere, da asta e alta mancare de peste)

    mie mi-a placut mult de antrenoru de la Lazio (parca Mancini), care nu demult juca pe teren.
    mi-a placut cum a speculat lipsa de experienta a turcilor in competitiile intercluburi europene si avantul , uneori exagerat, dat de sprijinul tribunei.

    altfel, Besiktas a fost egala italienilor.
    mai putin 2- faze.

    asa ca , daca Lucescu nu vrea, asteptam un nou antrenor.
    merge Lacatus.
    Schumi? the only one!

  15. #15
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    deep_purple, pe Lucescu zici ca-l sustin Becali, Borcea, etc.? Eu nu cred ca-i asa, ci mai degraba mi se pare ca ei se agata de imaginea lui Lucescu pt. a se mandri si ei cu ceva. Sunt satul de pupincuristi de genul asta, sa nu uitam ca Borcea ii pupa si mana lui C. Dinu cand l-a adus la Dinamo, si a ajuns ca el sa fie unul din cei care-l trimit la plimbare pe Dinu :?

    Si sa revin la topic, nici unul din tinerii antrenori (Rednic, Lacatus, Andone) nu au rezultatele care sa-i promoveze la Nationala. Asta nu inseamna ca nu sunt buni, sau ca n-or face treaba mai buna ca "generalul". Dar sa fie ales unul din ei, iti trebuie un oarecare curaj, ca sa nu mai vorbim ca riscurile sunt relativ mari. Sincer eu prefer unul care stie sa formeze o echipa din jucatori buni de la diverse echipe.

  16. #16
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Rednic :? abia daca poate fi numit antrenor, la Bacau a fost dat afara dupa un start f slab, nu si-a dat seama nici ca suedezul ala de la Anderlecht juca singur, are in palmares doar acest titlu dar e cam titlul lui copos. Este cel mai prost psiholog dintre toti

    Andone :? n-avem ce discuta de Andone, a antrenat doar prin B, si 2 ani in A la retrogradare, la dinamo e o tufa. Chiar nu inteleg cum se poate gandi cineva la el

    Lacatus si Cartu sint prea defensivi.Daca il injuram pe Iordanescu pe astia o sa-i spurcam. Cartu in plus e si mai ciudat ca Iordanescu, nici in avion nu vrea sa urce.

    Boloni, are un titlu cu Sporting, dar mai mult conjunctural si al lui Jardel.N-a de monstrat cine stie ce calitati dar a dezertat ca ultimul papagal.Nu cred ca poate considerat macar ca pretendent vreodata.

    Alti antrenori care? Hagi ? /nope/
    cine?

    Iordanescu m-a dezamagit, a ajuns un batran ciudat si ridicol, ordonanta lui giovani becali. Sa ne lase.

    Lucescu ar fi bun, desi si el ca si Iordanescu, joaca defensiv. Mie mi-a placut de Piturca la nationala si ar fi o reparatie pentru indepartarea lui de la nationala desi o calificase.Si mai este si certat cu Giovani Becali. Asta e o bila alta, poate fce singur echipa ,sper.
    Sau daca vine Piturca, echipa o face Gigi Becali? :x
    Eu sint pentru antrenor strain.Sa vina Cruyff

  17. #17
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Vad ca toti il prefera pe Lucescu!!!! Nu cred ca "turcul" va veni. Din campionat avem vreo trei solutii: Piturca, Lacatus, Rednic si chiar Hizo.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  18. #18
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Lucescu nu va veni daca nu i se asigura conditiile dorite (si aici nu ma refer in primul rand la bani!). Cu el am fi siguri ca Nationala va urca.
    Sa vedem daca nu va ramane pana la urma Iordanescu, mai ales ca jucatorii il doresc. Cred ca meciul de la Copenhaga l-a pregatit foarte bine, chiar daca in final a gresit schimbandu-l pe Mutu.

  19. #19
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    tudose, degeaba a 'jucat' bine in ultimul meci, a avut timp o campanie sa reuseasca acesta calificare.
    iar daca acuzele cum ca ar pleca urechea la sfatul procurorului atunci cand alcatuieste echipa se adeveresc, cu atat mai mult trebuie indepartat.

    trebuie sa avem curaj sa propunem un nou antrenor.
    la urma-urmei, toti au debutat candva.
    Schumi? the only one!

  20. #20
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Eu sunt de acord ca o calificare se construieste in intreaga campanie, dar vorbeam de ultima impresie, care este favorabila. In trecut, a gresit la selectie (Reghecampf, Filipescu), nu stiu daca erau obligatii fata de Becali, dar daca e asa, e un lucru grav.
    Conteaza in primul rand ce doresc jucatorii, ori se pare ca ei il sustin pe Iordanescu. Deocamdata, urmeaza un amical cu Japonia, pe 11 octombrie, sa vedem cine va conduce echipa.

  21. #21
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    din pacate iordanescu va fi incontinuare antrenorul nationalei
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •