Page 8 of 11 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 148 to 168 of 220

Thread: CATALIN HILDAN-unicul capitan

  1. #148
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    un gând bun familiei Hâldan ...

    Cătălin știe cât de mult îl iubim
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  2. #149
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,669
    Reputatie
    0
    '' Capitanul vesnic ''

    S-a ridicat la cer
    Ca sa stea ca strajer
    S-a dus sa se odihneasca
    Cu Domnul sa se intalneasca
    El niciodata n-a cerut nimicCatalin pt noi va fi unic
    Ne va fi capitan vesnic
    De sus din cer el ne priveste
    Sunt sigura ca ne iubeste
    Noi nu vom uita nicicand
    Acel baiat cu suflet bland
    Si foarte talentat
    Iar printre fani fiind respectat
    Prin jocul bun prestat
    El o porecla si-a castigat
    ,,Buldogul '' noi l-am strigat
    Niciodata nu va fi uitat
    De fani va fi mereu strigat
    El niciodata n-a cerut nimic
    Pt noi va fi Capitanul vesnic .

    (scrisa de M. C. Cucu)

  3. #150
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,669
    Reputatie
    0
    Ai fost luceafar instelat
    Ai fost un inger minunat
    Ai fost un Caine adevarat
    Si viata pt noi ti-ai dat
    Ai fost ceva ce n-am visat
    Ai fost un soare minunat
    Esti UNICUL CAPITAN- CATALIN HILDAN


    (G. Buca )

  4. #151
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    http://www.antena1.ro/index.php?page=sport&id=56342

    Fratele lui Cătălin Hîldan - Cristi Hîldan - are un copil de 6 ani ... Aici vine partea frumoasă : copilul lui Cristi se numește Cătălin George Hîldan ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #152
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    http://www.antena1.ro/index.php?page=sport&id=56342

    Fratele lui Cătălin Hîldan - Cristi Hîldan - are un copil de 6 ani ... Aici vine partea frumoasă : copilul lui Cristi se numește Cătălin George Hîldan ...
    Iar mama lui este Roxana fosta prietena a lui Catalin!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  6. #153
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Nu este adevărat ... de unde ai scos așa ceva ?
    Fosta prietenă a lui Cătălin, Roxana are o fetiță.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  7. #154
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    Nu este adevărat ... de unde ai scos așa ceva ?
    Fosta prietenă a lui Cătălin, Roxana are o fetiță.
    Poate ca nu e adevarat.Dar eu am citit undeva de asta.
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  8. #155
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Da, chiar aseara era un reportaj cu tatal lui Catalin care vorbea despre nepotelul lui, cu acelasi nume ca al fostului jucator dinamovist. Zicea ca ar vrea sa il faca fotbalist, insa el nu se dezlipeste de calculator... De, fiecare cu ce ii place....

  9. #156
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Fiul lui Cristi Hîldan evoluează la grupa de copii
    Cătălin Hîldan joacă din nou la Dinamo!


    Pe 5 octombrie se vor împlini 9 ani de la decesul fostului căpitan al lui Dinamo, Cătălin Hîldan. Anii au trecut cu repeziciune, dar fanii "roș-albilor" nu l-au uitat pe "UNICUL CĂPITAN".

    De acum înainte, la gruparea din Ștefan cel Mare va evolua din nou Cătălin Hîldan, informează www.sport.ro. Este vorba de fiul lui Cristi Hîldan, fratelui regretatului fotbalist. După tragicul eveniment din 2000 fostul rugbist a decis ca băiatul său să poarte numele unchiului.

    Cătălin Hîldan (6 ani) a fost de curând admis la grupa de copii 2002-2003 a clubului Dinamo și speră că va fi un nou idol al tribunelor. Primul pas a fost făcut.

    prosport
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  10. #157
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    9 ani ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  11. #158
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    nu te vom uita niciodata!
    Last edited by laurdog; 5th October 2009 at 08:43.
    Asa si?

  12. #159
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,669
    Reputatie
    0
    9 ani de regrete .
    Si cata nevoie avem acum de tine !

  13. #160
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Te vom iubi, mereu!

  14. #161
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    9 ani ...

    Te vom iubi mereu !

    CATALIN HILDAN UNICUL CAPITAN ! Mereu in sufletele noastre CAPITANE !

  15. #162
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    Vaiii..ce repde s-a scurs timpul..9 ani...vei fi mereu in sufletele noastre,Cataline..
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  16. #163
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Cuplul Petre – Hîldan se reface la Dinamo și promite să împlinească un vis, acela de a-i duce pe „câini” în Liga Campionilor
    Petre-Hîldan, next generation

    De câteva săptămâni, la Dinamo joacă un nou Cătălin Hîldan. Are numai 6 ani și este nepotul celui supranumit "Unicul Căpitan".

    În 1989, doi puști legau o prietenie pe viață. Cătălin Hîldan și Florentin Petre aveau doar 12 ani, dar erau uniți de aceeași dorință: să joace cândva cu Dinamo în Liga Campionilor. Visul lor a rămas un miraj chiar și acum, iar relația a fost curmată tragic în 2000, când Cătălin s-a prăbușit pe teren, la Oltenița, pierzându-și viața din cauza unui anevrism.

    Peste timp, visul Ligii Campionilor ar putea fi realizat de urmașii celor doi: Cătălin Hîldan, nepotul "Unicului Căpitan", și Patrick Petre, fiul lui Florentin.

    Cu doi ani mai mic decât ceilalți din grupă
    Cătălin are șase ani, este fiul lui Cristi, antrenorul echipei de rugby de la Dinamo, și a urmat drumul dinamovist al familiei. Este cu doi ani mai mic decât cei din grupa în care joacă, dar își face loc în echipă. "Este extrem de ambițios. Băiatul meu, Cătălin, avea mai multă răutate pe teren, în sensul pozitiv, în timp ce nepotul Cătălin este mai încăpățânat", spune nea Marin, tatăl "Unicului Căpitan". Privirea lui îl mângâie pe micuțul de lângă el, știind că visul fiului poate fi dus mai departe de nepot.

    10 lei pentru fiecare gol
    Despre unchiul său, Cătălin a aflat destul de târziu amănunte. Familia l-a protejat cât se poate de mult, deși tot timpul era contrariat de faptul că suporterii îi strigau numele. Când a aflat a început să discute de posterul uriaș din casa bunicilor, în care "unchiul Cătălin" pare simbolul campionului total. "Stadionul va fi al meu, al tău a fost cândva. Eu sunt Cătălin Hîldan!".

    Cătălin joacă la grupa condusă de Cornel Mirea și îi place să fie atacant. "Vreau să dau cât mai multe goluri. Mami mi-a promis că pentru fiecare gol marcat primesc câte 10 lei. Până acum am înscris de șapte ori, dar vreau să-i iau toți banii lui mami", spune micuțul.

    Patrick Petre: "Voi avea grijă de el"
    Iar pentru ca tabloul să fie complet, Cătălin are deja un protector în persoana lui Patrick Petre (12 ani). Dacă în urmă cu 20 de ani, Cătălin Hîldan l-a ajutat pe Florentin să se integreze la Dinamo, el venind atunci de la Victoria, acum rolurile s-au inversat. Patrick, unul dintre cei mai talentați puști din generația sa, promite să aibă grijă de micuțul Cătălin.

    "Ar fi foarte frumos să jucăm împreună la Dinamo, așa cum au jucat tata și Cătălin. Vrem să ajungem în Liga Campionilor și să depășim în performanțe ce au realizat ei. Oricum, cu siguranță eu voi fi mai bun ca tata", a spus Patrick Petre.

    Florentin Petre: "Poate îi voi antrena chiar eu"
    Jucător la Terek, în Rusia, Florentin Petre îl vede pe fiul său, Patrick, la echipa mare a lui Dinamo peste numai cinci ani, iar pe Cătălin junior peste vreo 15. "Patrick este foarte talentat, iar dacă merită nu văd de ce nu ar fi în lotul mare peste cinci ani. Despre Cătălin pot să spun că dacă va urma linia familiei, atunci poate ajunge departe. Poate că ei vor reuși să ducă pe Dinamo în Liga Campionilor, deși sper ca echipa să nu aștepte atât. Poate că îi voi antrena chiar eu pe micuți la Dinamo, pentru că vreau să-mi iau licența. Am deja 33 de ani, mă gândesc și la viitor", a declarat Florentin Petre.

    prosport
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  17. 18th January 2010, 19:09

    Reason
    spam

  18. #164
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,669
    Reputatie
    0
    În cimitirul ortodox Brănești, un fular cu emblema lui Dinamo indică locul unde Cătălin Hîldan, “Unicul căpitan” al roș-albilor, își are locul de veci. Dacă numele de pe cruce nu este complet vizibil din cauza fularului, mesajul de mai jos “Cîine pînă la moarte... și dincolo” lămurește pe oricine lîngă mormîntul cui se află.

    Cristi (36 de ani), băiatul mai mare al familiei Hîldan, a fost în această dimineață la mormîntul fratelui său. A aprins o lumînare și a sărutat poza de pe cruce. “De fiecare dată cînd îmi vizitez părinții, trec și pe la cimitir. Ei au un obicei aparte: în fiecare dimineață se scoală pe la ora 6:00 și vin aici. Azi, Cătălin ar fi împlinit 34 de ani... dar, din păcate, n-a avut noroc. Mereu mă gîndesc cum ar fi fost ca el să traiască. Mi-ar fi plăcut să-i cunosc copiii, să-l am alături de mine”, spune Cristi Hîldan,.

    “Singura mîngîiere a părinților mei și a mea este aceea din momentele în care ne dăm seama că el n-a fost uitat. La cimitir vin oameni din toată țara care îi aduc un omagiu. În urmă cu cîțiva ani, pe 5 octombrie, ziua în care el s-a stins, erau vreo 300 suporteri adunați, nu-mi venea să cred!”, își amintește Cristi.


    Mereu in sufletele noastre. D-ZEU SA TE ODIHNEASCA IN PACE, CATALINE!!
    Last edited by leodacin; 3rd February 2010 at 17:45.

  19. 6th August 2010, 17:24
    Reason
    dispari

  20. #165
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,669
    Reputatie
    0
    10 ani,
    10 ani tristi.

    Nu te vom uita niciodata!

  21. #166
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    10 ani fără "Unicul Căpitan"

    Astăzi se împlinesc zece ani de la dispariția simbolului lui Dinamo, Cătălin Hîldan, prilej pentru fani, conducere ori jucători să țină un moment de reculegere.
    Decedat în urmă cu un deceniu chiar pe teren, în timp ce juca pentru culorile clubului din "Ștefan cel Mare", fostul mijlocaș a devenit între timp exemplul spiritului de sacrificiu al "câinilor". Și a dat între timp numele peluzei nord a stadionului, loc unde stau cei mai mulți dintre ultrașii dinamoviști. Iar imaginea sa a rămas în continuare vie, s-a văzut asta cel mai bine la meciul cu Oțelul (1-2), din etapa trecută, atunci când au asistat mai mulți fani decât de obicei, veniți special pentru a-l omagia pe "Unicul Căpitan".

    Echipa merge azi la Brănești
    La fel va fi și azi la Brănești, localitatea unde s-a născut fostul închizător. Alături de colegii de echipă ai lui Cătălin, precum Florin Prunea, Marius Niculae sau Florentin Petre, și-au mai anunțat prezența echipa de fotbal, dar și mai mulți oficiali ai clubului, printre care și administratorul delegat Cornel Dinu. Tot în localitatea situată la aproximativ 10 kilometri distanță de București vor fi și suporteri ai roș-albilor.

    Mesaj scris din candele
    Fanii intenționează ca la ora 19:00 să depună în masă coroanele de flori personalizate pentru acest eveniment și, de asemenea, mai multe mesaje în memoria fostului căpitan, iar apoi, la ora 19:30, să aprindă simultan mai multe candele, din care intenționează să scrie un mesaj tot în amintirea fostului jucător al echipei Dinamo. Cei care vor dori vor putea vizita casa părintească a lui Cătălin Hîldan, pe care fanii intenționează să o transforme în muzeul "Cătălin Hîldan".

    prosport
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  22. #167
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa te odihneasca, Cataline!!!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  23. #168
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Catalin Hildan va ramane pe veci in inimile noastre

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •