Results 1 to 6 of 6

Thread: Si tu Craciunescule!?

  1. #1
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1

    Si tu Craciunescule!?

    Mult s-a tot batut toba cu Grigorescu, ca nu face, ca nu drege, samd. L-au schimbat cu Craciunescu, care este mult mai cunoscut, mai respectat, ca va face curatenie. Si ce a facut Craciunescu l-a adus inapoi pe "marele burloiu" inapoi chiar la derby-ul de "traditie" al diviziei A Gloria-Ceahlaul. Insa de aici si pina la penibil nu a fost o cale lunga, adica pina ieri cind chiar Craciunescu a incercat sa-i recistige credibilitatea lui burloiu prin acel SMS in care acest "cavaler al cinstei" aduce la cunostinta forului de specialitate incercarea de mita.
    domnu' Craciunescu esti penibil, dar ce sa faci, doar esti parte integrala din fotbalul romanesc. Cine nu-i cu noi e impotriva noastra, sau gresesc? (apropo nu mi-a placut nici comportamentul lui Craciunescu fata de Grigorescu si de Rainea)
    Dar ce mai te poate mira cind Popescu ii ia apararea lui nasu. Sa ne traiesti nasule si sa fi reales si la al saptelea Congres impreuna cu toata sleahta ta de parveniti si lingai!
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  2. #2
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Vai de noi.
    Se vaita ca nu are arbitrii in lotul A.
    Si asta e motiv sa-l aduci pe Burloiu?
    Ce mult a stat pe tusa saracu Burloiu, mama lui de hot.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  3. #3
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Toti sint o apa si un pamint, se dau doar declaratii care mai de care mai simandicoase dar cind dau de ciolan nu se mai dezlipesc de el si ca niste catei cuminti asculta toate comenzile nasului si a lui mitica. Din pacate nici Craciunescu nu face exceptie de la regula.
    PS: Oare burloiul contra carei echipe o va arbitra pe Poli? :o
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  4. #4
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Iti spun eu la unul dintre meciurile Poil-Dinamo,Poli-Steaua sau Poli-Rapid
    HAI ROMANIA!!!
    Numai bine!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  5. #5
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    ai dretate Timisorene, toti sunt la fel... si din pacate toti de fapt niste golani ! si partea proasta e ca si arbitrii tineri care isi propun sa fie corecti, invata de la cei de sus, de la conducatori. iar daca acestia sunt corupti si cu gandul doar sa mai fure un ban.. asa ajung si ceilalti arbitri. "pestele de la cap se impute!"
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  6. #6
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    Timisorene, asta e situatia. eram sigur ca schimbarea lui Grigorescu nu va aduce nimic extraordinar. doar un naiv isi poate inchipui ca problemele grave din arbitraj pot fi imputate unei singure persoane, in speta seful CCA. am mai spus-o: in lumea fotbalului romanesc s-a format de-a lungul timpului o increngatura de relatii care s-au solidificat mai ceva ca granitul. "eu te ajut acum dar iti cer sprijinul mai incolo...aaa, nu te pot cumpara? nici o problema, te santajez: vezi ca-l cunosc pe x si asa ca s-ar putea sa ai probleme daca nu...ma-ntelegi, nu? samd"...cam in termenii astia se discuta.

    in momentul in care Grigorescu si-a inceput mandatul a "mostenit" si mlastina asta. de unul singur e greu sa schimbi sistemul, cu atat mai mult un sistem care e plin de inertie. prin primavara am intrat pe forumul oficial al utistilor si acolo ce sa vezi, plin de injuraturi la adresa lui Grigorescu. le-am spus clar ca /nope/ in persoana lui Grigorescu stau toate necazurile arbitrajului.

    eu nu contest ca Nelu/Craciunelu nu e onest...din pacate /nope/ el conduce in mod real arbitrajul ci coruptia din arbitraj il conduce pe el.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •