Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 34

Thread: Atentie la Monza!

  1. #1
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1

    Atentie la Monza!

    Urmariti maine formula 1 cu atentie...daca ii iese lui Apparte treaba veti vedea un banner anti-Urs Mayer la Monza!
    Pt orice eventualitate doi amici de-ai lui vor incerca sa puna acelasi mesaj la partida Roma -Brescia(in sectorul fanilor din Brescia).

  2. #2
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1

    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    OK , si asa eram foarte atent....acum , ca stiu , o sa fiu cu ochii pe toate bannerele care apar.......

  4. #4
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Credeam shi eu ca, in sfarshit, a aparut un topic fara traumele shi frustrarile de miercuri seara. Se pare ca m-am inshelat.

    Trezitzi-va baietzi!!!
    Danemarca - Romania s-a terminat 2-2, iar noi (din pacate) nu ne-am calificat. Punct.
    Atzi facut destul tzara de ras cu mesajele alea la Meyer!!!
    Eu i-am scris un mesaj lui Meyer prin care i-am cerut scuze pentru astfel de manifestari din partea poporului meu.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  5. #5
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Sincer violentule, si eu ma gandeam sa-i scriu un mesaj prin care sa-i explic felul de-a fi al romanului care e foarte diferit de al elvetianului. Am vrut sa-i spun si sa stea linistit ca nu se va intampla nimic. Avem premieri si presedinti care ne fura de cand se stiu pe scaun si nu au patit nimic si deci si el va fi bine... dar tocmai am auzit ca si-a blocat e-mailul sau l-a filtrat. Poate omul n-a avut nici o intentie rea. Poate pur si simplu l-a inselat intuitia in acel moment. Oricum, nu mai conteaza.

  6. #6
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1

    Re: Atentie la Monza!

    Quote Originally Posted by csehi
    Urmariti maine formula 1 cu atentie...daca ii iese lui Apparte treaba veti vedea un banner anti-Urs Mayer la Monza!
    Pt orice eventualitate doi amici de-ai lui vor incerca sa puna acelasi mesaj la partida Roma -Brescia(in sectorul fanilor din Brescia).

    bravo!
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Viole(n)t , vezi ca incepi sa crezi ca esti singurul treaz in tara asta...
    Intai ar trebui sa-si ceara acest arbitru scuze..catre noi , catre toti romanii... Daca vreti va fac o castea sa mai vedeti de cateva ori meciul...
    A fost un arbitru "pro Danemarca " de la inceput pana la sfarsit! A ajutat-o pe Danemarca exact atat cat a fost nevoie... Iar penaltyul acela nu l-ar fi dat niciodata daca era in careul danez... Iar daca rolurile erau invers adica noi atacam si aveam nevoie de gol sunt convins ca se fluiera chiar mai repede.. Fiecare cu parerea lui , dar incercati sa nu ne mai dati lectii de civilizatie si bun simt! Nu aveti nici un drept! In cel mai fericit caz sunteti la fel ca noi! Nu mai buni...Indiferent unde sunteti !
    O seara frumoasa...

  8. #8
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Intru totul sunt deacord cu tine Edmond.
    Ai spus intradevar tot ce era de spus.Bravo!
    HAI ROMANIA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  9. #9
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Bravo EDMOND_
    Ma bucur ca le-ai dat peste nas la "civilizatii" astia
    Prea se cred buricul Romaniei .
    Toti am vazut acelasi lucru numai ei timisorenii au vazut altceva.
    Vor sa para speciali
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu "timisorenii" azzuro! Eu m-am referit exclusiv la cei doi ... Deep si Viole(n)t...sufera de multe ori de un complex de superioritate..! Timisorenii , īn general ,sunt OK ...am multi prieteni acolo!

  11. #11
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    poate prietenii tai sunt seriosii , si yo aveam inainte o parere foarte buna despre timisoreni dar de cand am venit pe acest forum m-am lecuit de ei
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #12
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Vad ca inca nu ati inteles. Meier nu se considera vinovat iar daca nici comisia europeana nu il va scoate vinovat ramanem noi de rasul Europei cu acele e-mailuri. Toti ne vor crede nebuni, si asa suntem considerati putin deplasati pentru ca pentru vestici fotbalul nu e o asa patima ca pentru noi. Ei mai au si altceva in viatza lor nu numai fotbal ca noi.
    Si din punctul meu de vedere arbitrul a gresit si am spus-o de zeci de ori, dar nu cred ca e cazul sa ne scoatem noi in evidentza cu asa ceva. Urs Meier a primit amenintzari cu moartea iar premierul Nastase care a avut luni de zile sa amenajeze gazonul de pe Lia Manoliu n-a primit nici macar un plic de "multumiri". Eu cred ca pentru unii asta e un mod de-a se face auziti in vest. Nu e neaparat vorba de civilizatie in cazul de fatza, e vorba poate de o atitudine vizavi de unul care a calcat pe bec.
    Dupa cum reactionati voi considerati ca un criminal n-ar trebui judecat si trimis la parnaie ci ar trebui lasat inainte de judecata pe mana voastra sa-i dati omorul cu pietre dupa legile lui Moise.
    ady, cum ti-am mai spus parerea ta despre alte persoane nu prea face 2 bani. Daca ai fi un intelectual pensionat as mai tine cont de ce spui tu dar asa iti tocesti tastatura fara nici un sens.

  13. #13
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Va asteptati cumva ca Urs Meier sa se considere vinovat? :? :? :? Bineinteles ca va sustine mereu cu tarie ca nu a gresit cu nimic, si asta in ciuda evidentei!
    Nu a spus nimeni de aici ca arbitrul ar fi unicul vinovat si ca Federatia, Guvernul, antrenorul, jucatorii nu ar avea o parte din vina. Dar, daca eu am gresit si am uitat sa declansez alarma cand am plecat de acasa, nu inseamna in nici un caz ca trebuie sa ii cer scuze hotului care m-a pradat!
    In ceea ce priveste avalansa de mail-uri: ar fi fost de preferat sa nu se ajunga aici. Dar nici nu trebuie sa fim pasivi, trebuie atrasa atentia asupra a ceea ce se petrece. Altfel: "Qui tacet consentit".

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Deep , nu ai de unde sa stii cat de reale sunt acele amenintari cu moartea! Cred ca mai degraba arbitrul a vrut sa distraga atentia presei de la problema reala faptul ca a gresit in favoarea Danemarcei ,intentionat !
    Povestile cu o voce cu accent european care l-a amenintat ...asta este asa, sa fie compatimit!

  15. #15
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Bietul Meier, cat sufera Are nevoie intr-adevar sa fie compatimit...

  16. #16
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Haideti mai sa fim realisti. Facem scandal pentru ca avem echipa mult mai buna si am fost dezavantajati... dar ce-am pazit toata aceasta campanie de calificare? Cu Danemarca am pierdut acasa fara sa avem treaba cu arbitrajul, la fel si cu Norvegia.
    FRF a facut deja memoriu si urmeaza sa fie trimis dar si ei au spus ca nu va face prea multe diferente acest lucru. Cu atat ramanem.
    Ziceti ca noi suntem saraci si de aia nu ne vor aia in Portugalia. Aia nici nu cred ca stiu exact cati bani avem. Nielsen se intraba daca avem internet cand a auzit de zecile de mii de mesaje. Nici un arbitru nu este de acord sa-si strice blazonul pentru ca lui nu i s-ar parea corect din punct de vedere economic pentru Portugalia sa mergem noi. Aberatii! Poate ca Meier a mers pe mana lor ca a uitat procentul de 5% pentru gazde si l-a facut 50% dar e cazul sa lasam o impresie buna asupra noastra.
    Oricum, subiectul va muri in curand. Va ramane doar o amintire neplacuta. Dar de la a spune ca Europa nu ne vrea... cred ca e cale lunga.

  17. #17
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Nu "timisorenii" azzuro! Eu m-am referit exclusiv la cei doi ... Deep si Viole(n)t...sufera de multe ori de un complex de superioritate..! Timisorenii , īn general ,sunt OK ...am multi prieteni acolo!
    De ce complex de superioritate, EDMOND_? Pentru ca am opinie diferita?

    Acest topic este relevant pentru modul cum se discuta pe acest forum: daca "deranjezi" opinia generala esti imediat catalogat in diferite moduri (pe pm shi in public am fost facut danez, ruda cu meyer, prost, bozgor imputzit, antiroman, etc).

    In primul rand ca niciodata (poti sa verifici ce am postat) nu am scris ca Meyer a arbitrat bine. Dimpotriva. Eu am luat pozitzie numai impotriva reactziilor de dupa meci.

    Pentru ultima oara, iata care sunt cele 2 lucruri unde consider eu ca s-a exagerat:
    - mesajele "razbunatoare" la adresa lui Meyer. Presa a excelat la acest capitol: Libertatea cu "Scuipatzi aici!!", ProSport cu 2 interviuri care mi-au amintit de interogatoriile securitatzii, Gazeta, samd. Apoi amenintzarile cu moartea shi injuraturile conatzionalilor: nu ajunge sa ai internet ca sa fii civilizat, mai trebuie sa dovedeshti acest lucru. Dupa parerea mea, intre actul terorist de la 11 septembrie si reactziile romanilor dupa meciul cu Danemarca doar metoda difera. In rest, ambele sunt acte nascute din sete oarba de razbunare alimentata de incultura shi lipsa de civilizatzie.
    - opiniile conform carora nu suntem acceptati de UEFA, UE, samd. Cu UEFA e discutabil, sa zicem, dar cu UE e ridicol. Lucrez in domeniu shi va spun ca UE baga bani in Romania en-gros. Opinia mea este ca UE ne impinge de la spate spre Europa, chiar daca noi de multe ori nu meritam...
    Despre faptul ca "UEFA nu ne vrea la masa bogatzilor" nu mai comentez. Scriu doar urmatoarele: Cehia, Bulgaria - deja calificate direct; Rusia, Croatia, Letonia, Ungaria, Polonia, Bosnia, Slovenia au sanse mari de calificare cel putin pentru baraj. Iata ca din fostul bloc comunit exista deja 2 calificate plus 7 cu shanse. Deci 9. Daca mai adaugam Grecia shi Turcia (ambele din est) se fac 11. 11 echipe implicate in lupta inca. Cifrele vorbesc!!!
    Shi voi vretzi sa ma convingetzi ca UEFA are ceva cu noi, c-om fi noi spaima Europei al fotbal... Noi, cei mai buni, de care se sperie totzi shi implicit totzi ne foot pe la spate. CONSPIRATZIE!?!? Sincer baietzi, nu simtzitzi ridicolul situatziei?????
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Eu simt ca tu devii usor ridicol insistand la nesfarsit....ti-ai spus parerea , este OK , am citit-o ... In ce va priveste pe tine si pe Deep nu ma refeream numai la aceasta pagina si la prestatia voastra generala aici!
    Dar este parerea mea , poate ma insel...

  19. #19
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Eu simt ca tu devii usor ridicol insistand la nesfarsit....ti-ai spus parerea , este OK , am citit-o ...
    Poate ai citit-o, dar nu shtiu cat ai intzeles-o. Altfel nu ai fi scris ceva de genul asta:
    Intai ar trebui sa-si ceara acest arbitru scuze..catre noi , catre toti romanii... Daca vreti va fac o castea sa mai vedeti de cateva ori meciul...
    A fost un arbitru "pro Danemarca " de la inceput pana la sfarsit! A ajutat-o pe Danemarca exact atat cat a fost nevoie... Iar penaltyul acela nu l-ar fi dat niciodata daca era in careul danez... Iar daca rolurile erau invers adica noi atacam si aveam nevoie de gol sunt convins ca se fluiera chiar mai repede..
    Eu nu am contestat faptul ca arbitrajul a fost prost.

    Ca sa nu mai zic de continuare:
    Fiecare cu parerea lui , dar incercati sa nu ne mai dati lectii de civilizatie si bun simt! Nu aveti nici un drept! In cel mai fericit caz sunteti la fel ca noi! Nu mai buni...Indiferent unde sunteti !
    Cine sunt "noi" shi cine sunt "voi"? Vad ca esti tentat sa crezi ca eu am vorbit in numele timishorenilor. FALS. Eu am vorbit in nume propriu. De altfel am avut nishte dispute shi cu timishoreni de-ai mei, care (deshi mai moderatzi) au avut reactzii asemanatoare.

    In ce va priveste pe tine si pe Deep nu ma refeream numai la aceasta pagina si la prestatia voastra generala aici!
    Dar este parerea mea , poate ma insel...
    Nu shtiu la ce prestatzie te referi. Probabil la faptul ca am indraznit sa avem alte pareri decat oltenii tai (sic!).
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  20. #20
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Mesajul pus pe un banner care a rezistat cam 15 min(pana l-au confiscat carabinierii) a fost:"URS MEYER=BYRON MORENO",Asta ca sa priceapa si italienii !

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Viole(n)t , cand am spus "voi" ma refeream la tine si Deep , nu la timisoreni , despre care am o parere buna si unde am si mult5i prieteni...
    Vad ca ai recitit mesajul meu in intregime ... nu te mai obosi , eu am inchis subiectul aici , am spus ce am avut de spus...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •