Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 35 of 35

Thread: Propuneri

  1. #22
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    Dorin, .
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  2. #23
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dorin
    Lupisor mama (sau tata) .Asta nu inseamna sa pleci capul ca nu ai la ce !Inseamna sa fii matur si sa nu-ti bati capul .Peste douazeci de ani ai sa intelegi poate ce spun ...Lupta pina la moarte !!!(glumesc) Dorin

    ca nu ai la ce?? Dorine, ne-au furat! Si nu numai intr-un meci! Daca acest arbitru ar fi fost unul prost (gen Moreno la Korea-Italia) sau daca s-ar fi intamplat o data sau doua ori pe an, OK. Lumea mai gresteste, dar ce ni s-a intamplat noua este mult prea mult ca sa fie greseala umana. Am pierdut 7 puncte din cauza arbitrilor: 1 Romania, 3 in Norvegia si inca 3 in Danemarca. Asta inseamna ca ni s-a furat 2 victorii si un egal. Acuma, daca ni s-ar fi luat 3, hai sa zicem 4, puncte eu as fi zis: "ok, se mai intampla, asta este fotbalul" sau "ok, a gresit arbitrul, dar este si el o fiinta umana". Dar 7 puncte?!?!?!?!

    Nu mosule, a nu face nimic in cazul asta inseamna a se lasa fraieriti inca o data si a trada "Tricolorii". Daca ei lupta pentru noi pe teren, minimum care noi putem face este sa luptam pentru ei cand sunt nedreptatiti.


    In sfarsit, gresesti cand spui ca este numai fotbal. Este mult mai mult si nu ma refer numai la latura patriotica. Poti lua latura financiara: lumea in Romania plateste pentru a vedea fotbal, plateste pentru a cumpara lucruri pentru fotbal. Gandeste-te ca o parte din banii nostri merg la UEFA si FIFA pentru: arbitri, delegari, salarii, etc. Acuma, ei cand ne-au furat aceste puncte, nu ne-au furat numai visele, dar si banii care Romanii si fotbalul romanesc ii da UEFEi si FIFAi.


    Daca mai vrei, pot sa-ti mai gasesc alte argumente cat se poate de materialistice ca sa-ti arat cum ne-au furat.


    Nu fii slab Dorine. A lasa-o balta este cea mai usoara chestie. A da vina pe noi este si mai usor.

  3. #24
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    violent esti prost!!!!!!echipa a facut unu din cele mai bune meciuri miercuri si la golul din minutul 90 al lui laursen a fost fault in atac si hent!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! /fu/
    Suntem cei mai buni dintre romani !!!!!!!!
    Suntem olteni !!!!!!!!!!!!!
    Si intodeauna vom striga !!!!!!!!!!!!!
    Hai CRAIOVA!!!!!!!!!!!!!!!

  4. #25
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    va rog frumos, hai sa nu ne certam. Vreau sa am discutii constructive, nu vreau sa ne certam intre noi. Ar fi o risipa de energie si de timp. Cei care nu sunt de acord ca trebuie facut ceva concret, sa se abtina din a scrie ceva in acest topic. Puteti deschide un alt topic sau sa scrieti in alte topicuri din aceasta sectiune.


    Doresc in continuare sa aud propuneri, idei, comentarii/criticism constructive

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pacala , 30000 de semnaturi in doar doua zile nu este deloc putin..este chiar foarte mult dupa cum bine au sezizat ziarele europene....

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Daca nu gresesc era vorba de fapt de 30000 de mesaje sosite pe adresa de mail a arbitrului elvetian..... petitia a fost semnata parca de vreo zece mii de persoane , ceea ce este destul de mult ...

  7. #28
    junior qristi's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    tocmai auzi un interviu pe realitatea cu urs maier.bineinteles ca nu-si recunoaste greselile, sustine in continuare ca e alba ca zapada si nu a gresit cu absolut nimic in timpul meciului, dar ce mi se paru interesant e ca spunea toate astea cu o voce tremurinda putindu-i-se sesiza foarte usor teama pina la urma luarea asta de atitudine a noastra poate va avea un efect.

  8. #29
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    qristi aceasta luare de atitudine a romanilor,mai mult ca sigur va avea un efect,de fapt deja are asupra lui Urs Meier,care se pare ca va apela la politia elvetiana pt. protectie.Sper ca va fi si un efect mai are atat asupra UEFEi cat si asupra unor conducatori din fotbalul romanesc.
    HAI ROMANIA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  9. #30
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    trebuie sa primeasca 3 milioane
    trebuie sa aratam ca in spatele acestei echipe existe multe inima care bat si care nu lasa sa le fie terfelita echipa fara sa protesteze macar. Existam!
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  10. #31
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Sorin,existam!SI trebuie sa le aratam ca si contam,ca avem un cuvant de spus.
    HAI ROMANIA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  11. #32
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    mi-e greu sa cred ca daca frf care are in spatele demersul oficial nu face nimic ,noi ca suporteri am putea face ceva.

    cred ca am putea face o campanie pe toate stadioanele din romania in timpul etapelor ce vor veni in care galeriile tuturor echipelor din divizia A sa afiseze banere in care sa incrimineze uefa sa se organizez coregrafii speciale,jucatorii din divizia a sa afiseze pe sub tricouri mesaje de protest pentru ca intreaga europa care va vedea sa stie ca nu mai inghitim .astfel sa va face un curent po****r de care ei sa tem.cred....... /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/

  12. #33
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Idea ar fi buna dar si cred ca toti suporteri indiferent cu ce echipa tin se vor unii, acelasi lucru ar fi si in cazul jucatorilor . Pai io unu nu ma duc pe stadioane dar astia care se duc ar putea sa promoveze idea

  13. #34
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Adresa mail Urs Maier

    Aici este adresa eroului de la Danemarca-Romania, sant sigur ca se va bucura de mail-urile voastre.
    referee@ursmeier.ch

  14. #35
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Piciu,au mai fost postate pe acest forum adresele de mail ale lui Urs Meier.Ms oricum,dar le stiam.
    HAI ROMANIA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •