Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 66

Thread: Romania mai are o sansa !!!

  1. #22
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Dupa rezultatele directe: 1-2 si 1-1, gratie altui porc de arbitru, slovacul Lubos Michel... Ce penalty-uri se pot da impotriva noastra...

  2. #23
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Da ai dreptate ayrton , deci sansa nostra = cu 0

  3. #24
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    /fu/ FRF
    /fu/ LPF
    /fu/ UEFA
    /fu/ UNIUNEA EUROPEANA A POPANARILOR

  4. #25
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    E degradant ce am ajuns!!!

    Oameni buni, revenitzi-va!!!! Nu-mi vine sa cerd ochilor ce reactzii avetzi!!

    Cu astfel de ocazii incep sa ni se vada limitele ca romani. Sa va spun la ce ma refer:

    - este degradant sa publici adresa lui Meier pt urarile "de bine" ale conatzionalilor (aviz Calinescu: eshti rudimentar!)
    - este stupid sa credem ceea ce credem vizavi de U.E.(F.A.); iata ca apare una din teoriile preferate ale romanilor - Teoria Conspiratziei, conform careia totzi au ceva cu noi, totzi vor sa ne foota, etc. Eu unul, prefer sa comentez doar ceea ce se vede, iar aseara am vazut un arbitru care a greshit grav in 4-5 situatzii, dintre care 2 hotaratoare pentru soarta calificarii. Atat shi nimic mai mult. Ghinionul nostru, norocul danezilor, dar aceste doua variabile fac parte din fotbal.
    RESTUL SUNT PURE SPECULATZII... ca se doreste Danemarca la Euro pentru Carlsberg (just stupid!!!!), ca turishtii danezi ar aduce mai multzi bani decat cei romani (alta prostie!!!), etc. Colac peste pupaza, s-a mers chiar pana acolo in a zice ca nu suntem doritzi in U.E.
    Haidetzi sa terminam cu kestiile astea, pe cat de iratzionale, pe atat de false...
    Alta teorie stupida vine de la Gazeta, care se foloseste de orice mijloace in razboiul contra lui Sandu: cica UEFA ne-a pedepsit pentru ca in 98 l-am sprijinit nu shtiu unde pe Blatter. FALS!!! Daca era asha, de ce nu ne-a pedepsit la Euro 2000 in meciul cu Anglia, cu acelashi Urs Meyer la centru.
    - de asemenea, teoria cu terenurile mi se pare la fel de puerila. Mai ales ca, in ciuda terenului, meciul cu Norvegia a fost destul de bun. La fel shi prima repriza cu danezii.

    PAREREA MEA: Calificarea s-a pierdut pe teren, in cele patru confruntari cu nordicii. Am platit tribut lipsei de experientza:
    - la Bucuresti cu Norvegia, nu am shtiut sa ne concretizam dominarea
    - la Oslo am avut ghinion, a gresit arbitrul la penalty-ul lor; cu toate astea, cred ca daca ne puneam pe ei, nici nu ar mai fi ajuns in careul nostru;
    - la Copenhaga am jucat bine, dar am gresit major in cateva situatzii (ratarile plus greseala din ultimele secunde, cand Laursen a venit total nemarcat)
    Astfel, in loc de 9 pct din 12, am realizat doar 2 din 12. Pacat, pt ca se arata a fi o echipa a Romaniei frumoasa!! Timp mai are aceasta generatzie.

    O mica superstitzie: in 1989 i-am eliminat pe danezi pt ca in 1992 sa castige titlul european; in 2003 ne-au eliminat ei - poate castigam mondialele din 2006.

    HAI ROMANIA!!!!!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  5. #26
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Se pare ca pe cale diplomatica nu se poate face nimic pt. noi,vom fi incontinuare dezavantajati,doar fiindca suntem romani.
    "In aceste momente grele,tragice pentru intregul nostru popor,pentru intreaga noastra natiune,trebuie sa ramanem uniti ca degetele unei singure maini stranse intr-un punct care sa loveasca,sa dea o riposta ferma,oricarui agresor de oriunde ar veni!"Aceste cuvinte au fost spuse in fata intregi tari in Decembrie 1989 de catre actualul nostru presedinte Ion Iliescu atunci cand acesta era ceva mai tanar si avea puterea sa faca ceva pt. tara si poporul ei,si acum se potrivesc cuvintele pe care le-a spus el atunci.Trebuie sa fim uniti,frati romani,trebuie sa ripostam impotriva celor care ne-au nedreptatit.Trebuie sa ne facem singuri dreptate.
    HAI ROMANIA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  6. #27
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    PeaceKeeper, calmeaza-te!!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  7. #28
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Viole(n)t esti dus???. Da nu aveam experienta dar asta nu inseamna ca trebuieau sa-si bata joc de toata lumea de o tara intreaga de jucatorii acestia care si-au dat sufletul pe teren sa joace si au batut cu 2-0 acesta trebuia sa fie rezultatul (dar Ursulet s-a pisat pe noi dupa cum a zis si Dragomir bogati nu accepta sarci la masa lor) si tu ne spui sa stam linistiti. Dupa cum au zis multi era o ocazia ca aceasta tanara generatie sa plece pe urmele Generatiei de Aur

  8. #29
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    violentule, dupa gandirea ta, merita sa fim furati ba ca n-avem experienta,ba ca avem.Poate vor fi pedepsipti si aia care au mustata,care nu sint tunsi regulamentar, ca femeia de serviciu de la frf nu a golit cosul de hartii s.a.m.d. Indiferent de greselile si lipsurile noastre,tot trebuia sa castigam grupa la pas daca eram arbitrati corect. Parca prea multe au fost greselile pentru a fi doar un sir de coincidente.

  9. #30
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Ne putem califica doar daca Danemarca face egal cu Bosnia si Luxembourg cu Norvegia. Un egal intre danezi si bosniaci ar fi posibil dar intre Luxembourg si Norvegia e prea de tot. Cred ca luxemburghezii ar trebui stimulati financiar de catre FRF (macar atat sa faca Sandel si Corleone). Poate o alta sansa ar fi ca Luxembourg sa aiba parte de un arbitraj care sa-i favorizeze (sa le dea un penalty gratis si alte chestii de astea).
    Deci HAI LUXEMBOURG si bineinteles HAI ROMANIA!!!!
    E timpul ca norocul sa ne surâda macar odata!!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  10. #31
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Dar daca Norvegia bate Luxemburg (ceea ce mi se pare firesc) iar Bosnia face egal cu Danemarca nu avem sanse sa mergem la baraj de pe locul 3?

  11. #32
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    viole(n)t cum sa fiu calm cand vad ca o tara intreaga sufera din cauza unui singur om,mai ale s cand acea tara e tara mea,cel mai pretios lucru pt. mine.Au fost prea multe nedreptati impotriva Romaniei,pentru a uita din nou ce s-a intamplat si sa mergem mai departe.Trebuie sa ripostam.
    Hai Romania!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  12. #33
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Apropo,deep nu exista baraj la locul trei uita-te la pagina anterioara si te lamuresti.
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  13. #34
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Nu am facut nici o comparatie intre nici o echipa !!!

    Dragos revii la ideea mea cu egalul si cu stimularea Luxemburgului ....

    ...... macar atat ar trebuie sa faca ashtia de la conducere pentru echipa si po****tia acestei tari .....
    www.kalphegor.go.ro

  14. #35
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PeaceKeeper
    Apropo,deep nu exista baraj la locul trei uita-te la pagina anterioara si te lamuresti.
    Am inteles ca 2 grupe pot trimite la baraj echipele de pe locul 3 daca acestea au numar suficient de puncte in comparatie cu celalalte ocupante ale locului 3 din celelalte grupe. Asa s-a discutat pe-aici. Probabil ca nu se mai poarta acum cum nu se mai poarta nici la CM de cand s-a trecut la 32 de echipe participante.

  15. #36
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    sint 16 tari calificate: Portugalia ca tara gazda .
    Apoi sint 10 grupe a cate 5 echipe fiecare.Ocupantele primelor locuridin aceste grupe se califica automat.Deci 10+1=11. Pentru celelalte 5 locuri vacante vor fi 5 meciuri de baraj intre ocupantele de pe locul 2 din cele 10 grupe. Aceste 5 echipe castigatoare ale barajelor echipelor de pe 2 vor completa numarul de 16.Deci nici o echipa de pe locul 3 nu intra in discutie indiferent de puncte, golaveraj, numar de jucatori cu mustata, barba, cercel in ureche sau alte criterii de selectie
    Sper ca si acum am fost foarte clar si a inteles pana si deep purple.

  16. #37
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    pai daca explici ca pentru tine e imposibil sa nu inteleaga si Totti. Multumesc.

  17. #38
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    FRATILOR s va citesc pe cine a batut Luxemburgul in decusrul timpului>
    FRANTA, GERMANIA, ITALIA, DANEMARCA, NORVEGIA, ANGLIA, ELVETIA au baietii astia 14 victorii mari si late iar pe 11 octombrie o sa faca un amarat de egal si o sa dea si un gol (apropo ISRAEL-MALTA 2-2 nu va zice nimic, sau FEROE-SCOTIA 2-2 SAU GERMANIA-FEROE 2-1 cu chiu si vai si 0-2 in retur cu goluri in min 90 si 92)................iar Bosnia a facut doar 1-0 cu ei si amintiti-va DANEMARCA neajutata de arbitru cu un alt penalty de rahat la Copenhaga ca in minutul 62 era 0-0 deci?
    SFATUL MEU sa fiti calmi ca fara arbitru de partea lor NORVEGIA nu bate LUXEMBURGUL ..............
    FORZA ROMANIA!!!!!

  18. #39
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Sper ca Luxemburg sa scoata un egal si pt. ei,cat si pt. noi cei 22 mil. de romani care inca mai speram intr-o minune.
    Hai Luxemburg!!!
    Dar mai important:
    HAI ROMANIA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  19. #40
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    NOU !!!!

    Gigi Becali a promis 200 000 EURO pentru Luxemburg daca scoate puncte in Norvegia...
    Din pacate Luxemburg e o tara bogata iar antrenorul e danez...
    Cred ca mai bine sa incepem sa ne gandim cum vom evita astfel de situatii in preliminariile Mondialelor din 2006...
    Oricum, daca nu se rata incredibil de 3-4 ori la 2-1 sau daca la ultimul corner o jucam scurt in margine sa tragem de timp ne calificam cu tot cu indianu' MEIER "Laba de URS"....Am avut jocul in mana si l-am pierdut...

    Noi sa fim sanatosi...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #41
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Jiji becali ar fi trebuit sa ii dea 200 000 lu' urs sa arbitreze corect sau in favoarea noastra + cei 200 000 care i-a promis sandu bosniei , se fac 400 000 , cred ca erau suficienti bani pt a-l convinge pe meier sa arbitreze in favoarea noastra 8)
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #42
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    tot la smecherii din astea "ieftine" va ganditi? Mai bine ma duc in padure... :?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •